استاندار یزد گفت: کلنگ اولین پروژه رسمی نهضت ملی مسکن استان یزد در میبد بر زمین زده شد و با شروع این طرح مردم از جمله جوانان صاحب خانه می شوند ، پیگیری هایی هم  انجام شده که سهم آورده آنها نیز کاهش یابد.

استاندار یزد گفت: کلنگ اولین پروژه رسمی نهضت ملی مسکن استان یزد در میبد بر زمین زده شد و با شروع این طرح مردم از جمله جوانان صاحب خانه می شوند ، پیگیری هایی هم  انجام شده که سهم آورده آنها نیز کاهش یابد.

به گزارش پایگاه خبری بام میبد مهران فاطمی در آیین کلنگ زنی پروژه 400 واحدی شهرک شهداء میبد افزود: مسکن موضوع مهمی است و اکنون پروژه‌های اقدام ملی مسکن شروع شده از قبل در قالب طرح نهضت مسکن دنبال می‌شود و انشاءالله در طی چهار سال تعهد ساخت و ساز 60 هزار مسکن محقق می شود.

وی اظهار کرد: مشکل زمین در میبد رفع شده و بخشی هم نیاز به الحاق دارد که در شورای مسکن رفع آن مصوب شد.

فاطمی در نشست با مسئولان دانشگاه میبد نیز گفت: باید با اجرای یک طرح و بر اساس شرایط ویژه  و همچنین ارایه تسهیلات ویژه طرح نهضت ملی مسکن در اراضی دانشگاه اقدام به واگذاری زمین   به اساتید و کارکنان دانشگاه برای ساخت و ساز مسکن همزمان با ساخت خوابگاه کرد.

استاندار یزد همچنین پیشنهاد داد که هر یک از واحدهای صنعتی تا قبل ازانتشار دفترچه کنکور سازمان سنجش شرایط را برای بورسیه شغلی پنج نفر از داوطلبان دانشگاه اعلام کنند تا دانشجویان انتخاب شده از بین چند برابر ظرفیت آموزش ببینند و به دنبال آن بر اساس تعهد اشتغال بهترین استعدادها استخدام شوند.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی  نیز گفت: دانشگاه میبد تربیت کننده تیم‌های جوان دانشجو و نیروهایی است که در سطوح مختلف در کشور موثر باشند و ایفای نقش داشته باشند.

توسعه کیفی و زیرساخت‌های دانشگاه میبد

دکتر سید جلیل میرمحمدی با اشاره به نگاه ویژه آیت الله اعرافی امام جمعه به آموزش عالی اظهار کرد : توسعه کیفی و تقویت زیرساختهای دانشگاه و بنیان گذاری نرم افزارها مطالبه امام جمعه میبد است و باید مطالبه مسئولان نیز همین موارد باشد و عضو هیات علمی دانشگاه بتواند برای تئوریهای خود در عرصه عملی حرف برای گفتن داشته باشد و دانش خود را به منصه ظهور برساند.

وی ساماندهی ارز از طرف دولت را یادآور شد و با توجه به اینکه هیچ گونه اعتباری در بودجه کشور برای تهیه ناهار و شام برای سه هزار نفر در دانشگاه و همچنین تهیه غذا در بیمارستان تعریف نشده درخواست پیگیری از سوی استاندار به عنوان نماینده اجرایی دولت کرد.

احداث خوابگاه متاهلی دانشگاه میبد

رییس دانشگاه میبد هم با ارایه توضیحاتی مرتبط به وضعیت و فعالیتهای دانشگاه میبد گفت:  ماده هفت قانون حمایت از خانواده و جمعیت مصوب مهرماه ۱۴۰۰ مجلس شورای اسلامی همه مراکز آموزش دولتی را مکلف به احداث ، تکمیل و تجهیز خوابگاههای متاهلی کرده‌است.

عباس نیک‌نژاد ادامه داد: امروز کلنگ احداث خوابگاه متاهلی دانشگاه بر زمین زده شده که با توجه به برنامه‌ریزی ساخت این مکان به صورت ۱۵ بلوک و هر کدام در سه طبقه و زیر بنای بلوک ۳۰۰ متر مربع و زیربنای یک هزار متر مربع برای هر طبقه برآورد اعتبار برای ساخت و ساز یک طبقه بلوک به میزان ۱۲ میلیارد تومان اعتبار شده است که نیاز به مساعدت برای تامین دارد.

وی تعداد دانشجویان دانشگاه میبد را سه هزار نفر برشمرد و گفت:  از این تعداد دانشجو  ۴۲۲ متاهل هستند.

رییس دانشگاه میبد همچنین به راه اندازی سالن ورزشی خواهران دانشگاه که ساخت و تکمیل آن به سه میلیارد تومان نیاز دارد، اشاره کرد و گفت: معوقات مختلفی نیز داشته‌ایم که مورد پیگری برای رفع و پرداخت آنها شده است.

مرکز شهرستان ۱۰۷ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد واقع شده‌است.

ایرنا