یک واحد تولیدی در شهرک صنعتی جهان آباد میبد همزمان با شروع به کار هشت طرح تولیدی به صورت ویدیو کنفرانس با حضور ریاست جمهوری مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

یک واحد تولیدی در شهرک صنعتی جهان آباد میبد همزمان با شروع به کار هشت طرح تولیدی به صورت ویدیو کنفرانس با حضور ریاست جمهوری مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

این واحد تولیدی تولید کننده بلوک‌های ساختمانی سبک با ظرفیت تولید بیش از 350 هزار متر مربع است که با مجموع سرمایه گذاری ریالی و ارزی بالغ بر 800 میلیارد تومان شروع به کار کرد.

معاون هماهنگي امور عمراني استانداري يزد در مراسم افتتاح  این واحد تولیدی یاد شده گفت: صنعت ساختمان در کشور دچار مشکلاتی است که مهمترین آن پیش نرفتن به سوی صنعتی سازی و کم هزینه کردن و پر سرعت کردن است.

محمد جواد ابوالحسینی یکی از دلایل را تکیه کردن بر روشهای سنتی تولید مسکن بیان کرد و افزود: استفاده از محصولات تولیدی مانند این شرکت تولیدی گسترش زیادی به دلیل آشنا نبودن تولید کنندگان مسکن با مزیت این بلوکها نیافته‌است.

وی اظهار کرد: در کنار تولید صنعتی باید روی بازاریابی محصولات آنها هم کار کرد که در صورت غفلت  نیاز به برنامه ریزی ویژه‌ای فراتر از بحث بازار است.

معاون هماهنگي امور عمراني استانداري يزد ادامه داد: در استان یزد در قالب سیاست‌های دولت برای تولید مسکن باید 54 هزار واحد ساخته شود و میبد یکی از شهرهایی است که متقاضیان بسیار زیادی دارد و برای جواب دادن به متقاضیان با محدودیت تولید مصالح ساختمانی مواجه هستیم و باید استفاده از این محصولات را یادآور شد وبرای نوع و مکان استفاده آن مدل تعریف کرد.

سید جمال سجادی پور فرماندار میبد نیز گفت: این واحد تولیدی تولید کننده بلوک‌های ساختمانی سبک با ظرفیت تولید بیش از 350 هزار متر مربع است که با مجموع سرمایه گذاری ریالی و ارزی بالغ بر 800 میلیارد تومان است که 250 میلیارد آن تومان آن ریالی و 12 میلیون یورو ارزی  مورد بهره برداری قرار گرفت و پیش بینی اشتغال 120 نفر در این واحد است.

محمد ابراهیم  خلیلی مدیرعامل این شرکت گفت : در این شرکت فقط خرید و وارد کردن ماشین آلات را نداشتیم بلکه 40  درصد از خط تولید داخلی سازی شده و به نوعی  واردات تکنولوژی داشتیم و ظرفیت تولید در فاز اول روزانه یک هزار متر مربع مکعب است.

به گفته علیرضا زارع مدیر فنی این روند روند کار تولید محصولات با بخار موجب می شود این واحد تولیدی آلایندگی زیادی نداشته باشد و این مجموعه با جمع واحد اداری و تولید هم اکنون برای 70 نفر ایجاد اشتغال کرده‌است.

یک هزار و ۵۰۰ شرکت تولیدی و کارخانه در شهرستان میبد فعال است که از این تعداد ۳۵۲ واحد آن در شهرک صنعتی جهان آباد و  ۷۱ واحد در ناحیه شمس آباد دایر شده است.

مرکز شهرستان ۱۰7 هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد واقع شده‌است.

ایرنا