توانخواه مهدی معصومی متولد سال 67 و درس خوانده رشته تحصیلی گرافیک با گرایش تصویر سازی و فوق لیسانس نقاشی دارای افتخارات ورزشی و کارآفرینی متعدد است.

توانخواه مهدی معصومی متولد سال 67 و درس خوانده رشته تحصیلی گرافیک با گرایش تصویر سازی و فوق لیسانس نقاشی دارای افتخارات ورزشی و کارآفرینی متعدد است.

مهدی معصومی ورزشکار معلول میبدی و مددجوی اداره بهزیستی میبد  به صورت مادرزادی دچار معلولیت جسمی حرکتی در سطح شدید می باشد و با کمک ویلچر حرکت می نماید .

وی متاهل و صاحب یک فرزند پسر 7 ساله است و هم اکنون با کمک نجمه زارع همسر خود کارگاه عروسک سازی “مون” را اداره می کند و تعداد 8 نفر از معلولین زیر پوشش اداره بهزیستی میبد را نیز به صورت پاره وقت در این کارگاه استخدام کرده و با توجه به معلولیت و میزان توانایی هرکدام از این افراد در کار کردن به آنها  دستمزد پرداخت می کند.

بازدید شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر میبد از کارگاه «مون»

 

رییس اداره بهزیستی میبد در این ارتباط گفت : مهدی معصومی قبل از ایجاد کارگاه مون فروشگاه لوازم ورزشی و همچنین مغازه فست فود راه اندازی کرد که بعد از مدتی امتیاز آنها را به آشنایان خود واگذار نمود.

سید محسن فلاح افزود: وی پس از واگذاری فروشگاههای خود به همراه همسرش کارگاه عروسک سازی را تاسیس نموده است ، همسر وی خیاط است  و نیروهای کار زیر نظر او برای مشغول شدن در کارگاه آموزش می بینند.

وی ادامه داد: نامبرده علاوه بر کارآفرینی در رشته ی ورزشی تنیس روی میز نیز فعالیت دارد و و رییس اداره بهزیستی میبد در ادامه به موفقیت مهدی معصومی در مسابقات کشورهای اسلامی که با حضور بیش از 56 کشور اسلامی اخیرا در قونیه برگزار شد ، اشاره کرد که توانسته است در رشته ی پاراتنیس یک مدال برنز در انفرادی (مقام سوم) و یک مدال نقره (مقام دوم) در رقابت های تیمی را از آن خود کند.

وی در ادامه سایر مسابقات و مقام‌های کسب شده توسط ورزشکار معلول میبد از جمله کسب مقام دوم تیمی در مسابقات جهانی چین سال2010، کسب مقام دوم در مسابقات آسیایی اردن سال2015و کسب مدال طلای تیمی(مقام اول) در مسابقات جهانی اندونزی سال2016 را بیان کرد.

فلاح همچنین  اظهار کرد: بهزیستی میبد 15 مددجوی متقاضی در رشته های گوناگون تیر اندازی تیرو کمان  و اسلحه نیز دارد که تلاش می کند تا  با مکاتبه با تهران امکانات لازم برای سهولت فعالیتهای ورزشی آنها برای پیمودن مسیر موفقیت در حوزه ورزش تا سطح کشوری و بین المللی فراهم کند.

رییس اداره بهزیستی میبدهمچنین با بیان اهمیت ورزش  و تاثیر بسیار زیاد آن در نشاط روحیه معلولان ، راه اندازی رشته ورزشی بوچیا برای معلولان علاقمند به ورزش در سال 98 را نیز یادآور شد.