۲ شرکت تعاونی در میبد بهره‌برداری شد

2 شرکت تعاونی با سرمایه‌گذاری 30 میلیارد ریال و اشتغال‌زایی برای  21 نفر در میبد با حضور مسئولان استان و شهرستان بهره‌برداری شد.

۲ شرکت تعاونی با سرمایه‌گذاری ۳۰ میلیارد ریال و اشتغال‌زایی برای  ۲۱ نفر در میبد با حضور مسئولان استان و شهرستان بهره‌برداری شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد در سفر یک روزه خود به میبد از ۲ شرکت تعاونی بازدید و همچنین دو شرکت تعاونی نیز در اولین روز از هفته تعاون با حضور وی و مسئولان شهرستان مورد بهره برداری قرار گرفت.

محمدرضا فلاحتی در شرکت قند و شرکت در نشست با فرماندار شهرستان میبد گفت: نمونه بارز تقسیم سود در شرکت های تعاونی سهامی عدالت است که اکثر مردم عضو آن شرکت ها هستند.

وی با بیان اینکه در شهرستان ها به خصوص میبد، ظرفیت تشکیل شرکت های تعاونی تامین نیاز وجود دارد افزود: شرکت های تعاونی توسعه عمران در اکثر شهرستان های استان تشکیل شده و تلاش داریم تا با تشکیل در تمامی شهرستانها، مردم بتوانند از ظرفیت های این شرکت تعاونی استفاده کنند.

فلاحتی عنوان کرد: بسیاری از کارهای عمرانی که در شهرستان ها صورت می گیرد می تواند با ترک تشریفات به این شرکت ها که نیم درصد مردم باید عضو آن باشند واگذار شد تا علاوه بر اینکه کارهای عمرانی صورت می گیرد نفع آن نیز به مردم شهرستان برسد.

در ادامه نیز فروشگاه شرکت تعاونی مصرف شکرناب کارکنان و سهامداران شرکت قند میبد ، مورد بهره برداری قرار گرفت.

این شرکت تعاونی با ۲۰۰ نفر عضو تشکیل شده و سرمایه اولیه آن ۲ میلیارد ریال بوده که اکنون به بیش از ۱۰ میلیارد ریال رسیده است و زمینه اشتغال برای ۶ نفر را فراهم نموده است.

همچنین شرکت تعاونی تولیدی پرمون نیز با حضور فرمانداری میبد ، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزدو سایر مسئولان افتتاح کردند.

شرکت تعاونی یاد شده با تعداد ۱۱ نفر از معلولین شهرستان و افراد تحت پوشش بهزیستی تشکیل شده‌ و سرمایه اولیه آن ۷۱۵ هزار ریال بوده و هم اکنون به بیش از ۲۰ میلیارد ریال رسیده و زمینه اشتغال ۱۵ نفر از معلولان شهرستان را فراهم کرده‌است.

روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد