حضور شطرنج بازان میبدی در ۶ مسابقه استانی و کشوری در نیمه اول سال ۱۴۰۱

شطرنج بازان میبدی در نیمه اول سال 1401 به  6 مسابقه استانی و کشوری برگزار شده در استانهای یزد ، کرمان ، چهارمحال و بختیاری ، زنجان و اصفهان اعزام شدند و در چهار مسابقه موفق به کسب مقامهای برتر شدند.

شطرنج بازان میبدی در نیمه اول سال ۱۴۰۱ به  ۶ مسابقه استانی و کشوری برگزار شده در استانهای یزد ، کرمان ، چهارمحال و بختیاری ، زنجان و اصفهان اعزام شدند و در چهار مسابقه موفق به کسب مقامهای برتر شدند.

دبیر هیات شطرنج میبد با ارایه گزارشی از عملکرد ۶ ماهه تیم شطرنج میبد و موفقیت های به دست آمده توسط شطرنج بازان میبدی گفت: فروردین ماه امسال آقایان محسن زارع و ابوالفضل علیخانی از میبد به مسابقات کشوری به میزبانی استان کرمان اعزام شدند ، همچنین  شطرنجبازان شهرستان در مسابقات شطرنج جام رمضان ریتد کشوری که در تاریخ پنجشنبه هشتم  اردیبهشت در در محل هیات شطرنج استان یزد  برگزار شد نیز حضور داشتند.

جواد اسحاقیه افزود: مسابقات شطرنج جام رمضان ریتد کشوری  با حضور بیش از ۱۲۰شرکت‌کننده از استان تهران، خوزستان، اصفهان، البرز،کرمان، کهگیلویه و بویر احمد و یزد در ۹ دور به روش سوییسی برگزار گردید و در پایان این مسابقات محسن زارع ازشهرستان میبد موفق به کسب مقام اول شد.

وی در ادامه اظهار کرد: در تیر ماه نیز مسابقات بین المللی جام آلامتو زنجان برگزار شد که محسن زارع به نمایندگی از هیئت شطرنج میبد در این مسابقات حضور یافت و توانست ضمن افزایش ۵ واحدی ریتینگ جایگاه ۳۲ در بین ۲۵۵ شرکت کننده را کسب کند.

وی ادامه داد: پنجمین دوره مسابقات المپیاد دانشجویان دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی کشور به میزبانی دانشگاه شهرکرد مورخ ۲۸ الی ۳۱ مرداد ماه با شرکت ۹۰ شرکت کننده در قالب ۳۶ تیم از دانشگاههای سراسر کشور برگزار گردید و در این مسابقات نیز خواهران مرضیه و نرگس حبیب زاده از میبد در ترکیب تیم دانشگاه یزد مقام چهارم  تیمی در بخش بلیتس را کسب کردند.

موفقیت دانشجویان میبدی در مسابقات المپیاد ورزشی دانشجویان کشور

دبیر هیات شطرنج میبد کسب مقام اول و سوم انفرادی بلیتس(برق آسا) توسط خواهران مرضیه و نرگس حبیب زاده در مسابقات شطرنج  دانشجویان شاهد و ایثار گر سراسر کشور که مورخ ۵ شهریور با حضور نزدیک به ۵۰ شطرنجباز در استان اصفهان برگزار گردید را نیز به عنوان موفقیت های به دست آمده توسط شطرنج بازان میبدی در ۶ ماهه اول سال ۱۴۰۱عنوان کرد.

وی افزود: همچنین  شطرنجبازان میبد به نمایندگی از هیئت شطرنج میبد در مسابقات جام غدیر استان یزد شرکت کردند که در پایان محسن زارع  موفق به کسب مقام قهرمانی دراین مسابقات شد.

وی به برگزاری مسابقات المپیاد ورزشی محلات در رشته شطرنج توسط هیئت  شطرنج شهرستان میبد در رده دختران و پسران در مورخ ۱۹ و ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ با حضور ۵۰ شرکت کننده در هر ۲ رده نیز اشاره کرد.

اسحاقیه در ادامه با بیان برشمردن تعدادی از مسابقات در سطح شهرستان برگزار شد ، اظهار کرد: مسابقه شطرنج سیمولتانه(همزمان)  توسط مرضیه حبیب زاده به مناسبت هفته اهدا خون در محل هیئت شطرنج میبد با شرکت ۳۵ نفر از شطرنجباز نوجوان زیر ۱۴ سال و نوآموزان ترم تابستان هیئت شطرنج شهرستان میبد مورخ جمعه مورخ ۷ مرداد در محل خانه شطرنج شهرستان میبد برگزار گردید.

وی اضافه کرد:  ۲ دوره مسابقه شطرنج گرامیداشت هفته دولت مورخ چهارم شهریور ماه در فرهنگسرای پارک فلسطین با حضور تعداد ۵۰ شطرنجباز زیر ۲۰ سال در ۷ دور و در  ۱۱  شهریور ماه در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان میبد با شرکت ۵۸ شطرنجباز زیر ۲۰ سال در ۷ دور به روش سویئسی نیز اجرا شد.

اسحاقیه برگزاری مسابقه شطرنج به مناسبت هفته دولت مورخ ۱۰ شهریور در محل خانه شطرنج اردکان بین تیم منتخب زیر ۲۰ سال میبد و تیم منتخب زیر ۲۰ سال اردکان و برگزاری مسابقات قهرمانی شطرنج زیر ۲۰ سال میبد مورخ ۱۸ شهریور با حضور ۵۶ شطرنجباز در ۷ دور به روش سویئسی را ،نیز عنوان کرد که در سطح شهرستان برگزار شده است.

دبیر هیات شطرنج میبد در ادامه گفت:همچنین  ۲دوره کلاس آموزشی شطرنج پیشرفته با حضور استاد ابوالحسنی در تیر و مرداد برای بازیکنان ریتینگ بالای ۱۲۰از سوی توسط هیات شطرنج میبد برگزار شده است.

وی در پایان به از سرگیری مسابقات هفتگی هیات شطرنج شهرستان میبد از مرداد ماه ۱۴۰۱ اشاره کرد.

مسابقات شطرنج هفتگی برگزار شده در فرهنگسرای میبد

یک هزار و ۲۰۰ نفر شطرنج باز شامل ۲۰ نفر حرفه ای و داری ریتینگ بین المللی ،۲۰۰ نفر نیمه آماتور ،۴۰۰ نفر آماتور و ۵۰۰ نفر مبتدی در میبد فعالیت دارند و ۸۰ نفر هم در حال حاضر در حال گذراندن دوره های آموزشی در سطوح مختلف هستند.