مراسم تجلیل از رزمندگان جانباز در میبد برگزار شد

مراسم تجلیل از رزمندگان جانباز میبدی همزمان با پخش زنده بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با جمعی از پیشکسوتان، فرماندهان و رزمندگان دفاع مقدس و خانواده‌های شهدا در آستانه هفته دفاع مقدس برگزار شد.

مراسم تجلیل از رزمندگان جانباز میبدی همزمان با پخش زنده بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با جمعی از پیشکسوتان، فرماندهان و رزمندگان دفاع مقدس و خانواده‌های شهدا در آستانه هفته دفاع مقدس برگزار شد.

فرماندار میبد در این مراسم که با حضور مسئولان شهرستان و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و بسیج ناحیه میبد در سالن اجتماعات فرمانداری میبد برگزار گردید ، گفت: امروز گرد هم آمدیم تا یاد همه کسانی که دردوران دفاع مقدس در جبهه های جنگ حضور داشتند را گرامی داریم.

سید جمال سجادی پور افزود: ۳۱ شهریور زمان شروع جنگ تحمیلی و روزی است که صدام حسین با پاره کردن قرارداد ۱۹۷۵ الجزایر در مصاحبه ای گفت ۷۲ ساعت دیگر بقیه مصاحبه را در تهران انجام می دهد چون انقلاب اسلامی ایران در آغاز پیروزی بود و او فکر می کرد که با توجه به تازه شکل گرفتن حکومت جمهوری اسلامی اسلامی و نبودن ثبات کافی در کشور می تواند به راحتی ایران را به تصرف خود درآورد.

وی افزود: اما همه محاسبات دشمن با وجود آنکه همه دنیا با تمام قوای خود پیشتیان او بود به هم ریخت و با توجه به حضور آگاهانه و رهبری‌های عالمانه و الهی گونه حضرت امام (ره ) و به لطف ایستادگی ، ایثار و شهادت طلبی رزمندگان ، جانبازان و شهدا دوران دفاع مقدس مایه برکت شد.

فرماندار میبد تصریح کرد: انقلاب جمهوری اسلامی ایران به برکت دوران دفاع مقدس و با اتکای به خود توانست دست آوردهای زیادی داشته باشد و امروز با نگاه به خاطرات می بینیم همه شعارهای زمان دفاع مقدس محقق شده  و کشور ما اکنون همراه با صدور انقلاب به کشورهای دیگر شرایط بسیار با ثبات و محکمی دارد.

وی در ادامه اظهار کرد: میبد در دوران دفاع مقدس ۵۰۰ شهید ۱۰ جانباز ۷۰ درصد ، ۳۶ جانباز ۵۰ درصد و ۳۶۰ جانباز بالای ۲۵ درصد را تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده است و ۶۴ نفر نیز به اسارت در آمدند و نامشان در شمار آزادگان دوران دفاع مقدس است.

این مراسم با روایتگری محمد رضا اسلامی رزمنده ، آزاده ، روای دوران دفاع مقدس و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد میبد از رشادتهای رزمندگان اسلام  و امدادهای غیبی در جبهه‌های جنگ هشت ساله و همچنین رونمایی از کتاب ۹۰ ماه بی‌مهتاب شامل خاطرات حاج محمود دهقانی فیروزآبادی  رزمنده و آزاده دوران دفاع مقدس همراه بود.

گفتنی است ۶۰۰ نفر از جانبازان دوران دفاع مقدس میبد جانباز زیر۲۵ درصد هستند.