۱۵۰ برنامه ویژه هفته دفاع مقدس در میبد اجرا می شود

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج میبد از اجرای 150 برنامه ویژه هفته دفاع مقدس در سطح شهرستان میبد خبر داد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج میبد از اجرای ۱۵۰ برنامه ویژه هفته دفاع مقدس در سطح شهرستان میبد خبر داد.

سرهنگ مصطفی بهشتی در گفت و گو با پایگاه خبری بام میبد با اعلام این خبر با گرامیداشت هفته دفاع مقدس (۳۱ شهریور تا ۶ مهر) و یاد و خاطره و مقام شهدا ، جانبازان و رزمندگان ایثارگر گفت: حدود ۵۰ برنامه شاخص در سطح شهرستان و محلات برگزار می شود و ۱۰۰ برنامه نیز توسط اقشار و پایگاههای مقاومت بسیج اجرا می گردد.

وی افزود: روز چهارشنبه ۳۰ شهریور برنامه تجلیل از۱۱۰ رزمنده جانباز ۲۵ درصد همراه با شنیدن بیانات مقام معظم رهبری در در محل سالن اجتماعات فرمانداری میبد برگزار شد و از کتاب خاطرات حاج محمود دهقانی فیروزآبادی با عنوان «۹۰ شب بی مهتاب» رونمایی گردید.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج میبد اضافه کرد: روز پنجشنبه ۳۱ شهریور ساعت ۱۶ مراسم رژه موتوری از مصلی آیت الله اعرافی به سمت خیابان امام ، شهیدیه و بفروییه برگزار می شود و در روز جمعه اول مهرماه حضور منسجم بسیجیان پایگاههای مقاومت بسیجیان خواهران و برادران از ساعت ۱۲ ظهر در مصلی آیت الله اعرافی را خواهیم داشت.

وی ادامه داد: روز جمعه دوم مهرماه نیز برنامه های نواختن زنگ ایثار و اعزام راویان به ۲۰ مدرسه در سطح شهرستان ، اجرای طرح «برادر شهید من» و بازخوانی وصیت نامه شهدا را داریم.

بهشتی راه اندازی هیات عزاداری نیروهای مسلح به مناسبت رحت پیامبر (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) از مصلی آیت الله اعرافی به مسجد ولی عصر فیروزآباد در روز یکشنبه سوم مهرماه و برگزاری برنامه سوگ نبوی و شهادت حضرت امام رضا (ع) و گرامیداشت هفته دفاع مقدس از ساعت هشت تا ۱۰ صبح در مسجد دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان و پس از آن بازدید از گنجینه معنوی ایثار و شهادت در این دانشگاه در روز دوشنبه چهارم مهرماه را نیز به عنوان برنامه های هفته دفاع مقدس برشمرد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج میبد در ادامه اظهار کرد: روز چهارشنبه پنج مهر همزمان با روز شهادت امام رضا (ع) برنامه سرکشی و بازدید از ۷ خانواده شهیدی که تاریخ شهادت شهید والامقام آنها همزمان با هفته دفاع مقدس است ، داریم و در روز چهارشنبه ۶ مهرماه نیز برنامه های تجلیل از گروههای جهادی در سالن شهدا  از ساعت ۹ تا ۱۰ برگزار می شود.

وی افزود: همچنین در این روز نشستهای بصیرتی و تبیین ابعاد مختلف دفاع مقدس در بیش از ۲۰ مسجد شهرستان بعد از نماز مغرب و عشا با محوریت حوزه های محلات و پایگاههای مقاومت بسیج برگزار می گردد.

۳۱ شهریور سالروز شروع جنگ تحمیلی از سوی رژیم بعث عراق علیه جمهوری اسلامی ایران، به عنوان آغاز هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است.