از عمده مشکلاتی که مردم در شهرستان میبد با آن مواجه هستند در زمینه وسایل نقلیه عمومی می باشد. بام میبد : یکی از عمده مشکلاتی که مردم در شهرستان میبد با آن مواجه هستند در زمینه وسایل نقلیه عمومی می باشد که با وجود تعداد کم و بیش این وسایل ، کمبود هایی نیز […]

از عمده مشکلاتی که مردم در شهرستان میبد با آن مواجه هستند در زمینه وسایل نقلیه عمومی می باشد.

بام میبد : یکی از عمده مشکلاتی که مردم در شهرستان میبد با آن مواجه هستند در زمینه وسایل نقلیه عمومی می باشد که با وجود تعداد کم و بیش این وسایل ، کمبود هایی نیز احساس می شود که این امر نیز علل مختلفی دارد که یکی از آنها ارتباط به ناوگان فرسوده مینی بوس رانی دارد که باید به مرور زمان با خرید و جایگزینی مینی بوس های جدید تحولی در ناوگان حمل و نقل شهرستان میبد صورت گیرد.

تردد بسیار کم تاکسی در سطح شهر از دیگر علتهایی است که ایجاد احساس کمبود در زمینه وسایل نقلیه عمومی را در سطح شهرستان میبد نموده است ، رانندگان تاکسی در ایستگاه های مختلف چون ورودی بیمارستان امام جعفر صادق (ع) ، ورودی شهر ، خیابان امام روبروی پارک فلسطین و ….. با دور هم جمع شدن و نوبت زدن به مسافر کشی می پردازند و کمتر در سطح شهر تردد می نمایند .

این موضوع مشکلاتی را برای شهروندان فراهم نموده است ،سید علی اکبر اسعدی فیروز‌آبادی رئیس سازمان حمل و نقل همگانی شهرستان میبد در این ارتباط گفت : تعداد تاکسی در شهر میبد کم نیست ، 114 تاکسی در شهر میبد وجود دارد اما آنچه مشاهده می شود عدم تردد تاکسی ها در سطح شهر است که این موضوع به مردم و رانندگان تاکسی بر می گردد.

وی در ادامه افزود : انتظار و توقع مردم این است که به محض ایستادن در خیابان و دست بلند کردن برای تاکسی ، تاکسی جلوی آنها توقف کند ، رانندگان تاکسی هم با توجه به وضعیت اقتصادی و گرانی بنزین و عدم وجود مسافر تاکسی در شهر نمی توانند به طور مرتب مسیر خیابان ها را طی کنند و بیشتر مجبور به سوار کردن مسافر به صورت دربستی هستند.

اسعدی تصریح نمود : این امر نیاز به یک برنامه ریزی دارد که برای هر تاکسی، ساعت و مسیر حرکت را تعیین کنیم و این کار هم احتیاج به هزینه هایی دارد ، زیرا راننده تاکسی با توجه به نبود مسافر در مسیر های تعیین شده باید حمایت شود.

وی افزود به غیر از تاکسی های شهر که زرد رنگ هستند ، 330 تاکسی تلفنی در شهر داریم که در 18 موسسه تاکسی تلفنی به کار مشغولند که از این موسسات ، دومورد آن ها ، آژانس های تاکسی بی سیم با شماره های 133 و 1800 و دو مورد هم تاکسی تلفنی بانوان می باشند.

با توجه به صحبتهای رئیس سازمان حمل و نقل همگانی شهرستان میبد در خصوص نبود مسافر تاکسی در شهر و همچنین ناراحتی مردم از کمی تردد تاکسی در شهر باید چاره ای اندیشید تا هم قشر زحمت کش تاکسیرانی در جهت تامین هزینه های زندگی خود به مشکلی برنخورد و هم اینکه فرهنگ استفاده از وسایل نقلیه عمومی به جای استفاده از وسایل نقلیه شخصی در بین مردم رواج پیدا کند .