نشست خبری اصحاب رسانه شهرستان میبد با فرماندهی نیروی انتظامی‌به مناسبت هفدهم مرداد روز خبرنگار برگزار شد. به گزارش بام میبد به نقل از میبدنیوز، فرمانده نیروی انتظامی‌با تبریک روز خبرنگار به اصحاب رسانه و با بیان اینکه رسانه به منزله چشم و گوش و زبان مردم جامعه می‌باشد، گفت: رسانه‌ها در شکل گیری افکار […]

 نشست خبری اصحاب رسانه شهرستان میبد با فرماندهی نیروی انتظامی‌به مناسبت هفدهم مرداد روز خبرنگار برگزار شد.

به گزارش بام میبد به نقل از میبدنیوز، فرمانده نیروی انتظامی‌با تبریک روز خبرنگار به اصحاب رسانه و با بیان اینکه رسانه به منزله چشم و گوش و زبان مردم جامعه می‌باشد، گفت: رسانه‌ها در شکل گیری افکار عمومی‌تاثیر بسزایی دارند و با آگاهی بخشی به مردم جامعه، در تامین امنیت عمومی‌بسیار نقش موثری ایفا می‌کنند.

سرهنگ سید محمدطاهر موسوی افزود: پلیس برای تامین امنیت پایدار برای مردم جامعه به جز رسانه‌ها که نقش مهمی‌را ایفا می‌کنند، نیاز به کمک دیگر ارگان‌ها و مسئولین و حتی خود مردم نیز دارد.

وی بابیان اینکه رسانه‌ها با کار دقیق و به دور از مسائل حاشیه ای از شایعات و بروز هرج و مرج جلوگیری میکننداظهار داشت: امروز اگر امنیت نسبتاً خوبی در جامعه وجود دارد، به واسطه جانفشانی‌ها و تلاش‌های بسیاری از افرادی است که نمونه آنها در طول جنگ و دفاع مقدس نیز برای این مردم جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند.

فرمانده نیروی انتظامی‌میبد، با تاکید بر این موضوع که شهروندان باید بیشتر مواظب باشند ، افزود: پلیس روی مسئله سرقت‌ها حساسیت ویژه دارد در چهار ماهه اول امسال نسبت به مورد مشابه و سال ۱۳۹۵ به اندازه شش درصد کاهش سرقت، ۱۴ درصد افزایش رصد و کشف، و همچنین ۶۰ درصد افزایش دستگیری داشتیم.

فرمانده نیروی انتظامی‌شهرستان در ادامه تصریح کرد: باید این توصیه را به شهروندان میبدی داشته باشیم که ساختمان‌های نیمه کاره و بدون حفاظ و درب مناسب همیشه مورد تهدید سرقت وسایل و ابزار و مصالح بوده اند و باید نسبت به این موضوع توجه بیشتری را به کار گیرند.

وی با اشاره به این موضوع که در چهار ماهه اول امسال هشت باند سرقت شامل ۲۲ نفر را دستگیر کرده ایم، اظهار داشت: اصولا در مورد این باندها و مخصوصا افراد مهاجر و غیربومی‌میان دستگیر شدگان، این موضوع زیاد اتفاق افتاده که خانه اجاره ای آنها اصولا دور از چشم و رفت آمد زیاد است و اصولا منازلی را اجاره می‌کنند که ثبت دفترخانه ای نشده و فقط صاحبخانه طرف حساب بوده است.

موسوی اظهار داشت: در دستگیری‌هایی که صورت گرفته است و اعتراف سارقان، همیشه موضوع سهل انگاری مردم و محتاط نبودن آنها موضوعیت داشته، حتی اتفاق افتاده است که این افراد سارق حرفه ای هم نبوده اند و فقط به خاطر مشکلات مالی و یا تامین مواد مخدر، وقتی زمینه انجام جرم را مهیا دیده اند، دست به سرقت زده اند، و این موضوع ارتباط زیادی به خود مردم دارد تا مواظبت بیشتری انجام دهند.

سرهنگ موسوی در مورد کشف و ضبط مواد مخدر نیز گفت: با کار شبانه روزی و پیگیری زیاد، موفق شدیم در چهار ماهه اول سال ۹۶ نسبت به مورد مشابه در سال ۹۵، حدود ۱۴۵ درصد افزایش کشف داشته باشیم.

وی با اشاره به این نکته که در سال ۹۶ یازده نفر کشته تصادفات داشتیم و امسال در چهار ماهه اول سال چهار کشته داشتیم افزود: در این مورد متاسفانه بسیار نگران هستیم و با انجام کارهایی مانند برخورد قاطعانه با موتور سواران بدون گواهینامه، و نقض کنندگان قانون و همچنین نصب دوربین‌های کنترل سرعت و تخلفات رانندگی، به اندازه شش دوربین جدید در شهرستان، می‌خواهیم این موضوع را کنترل کنیم.

سید محمد طاهر موسوی در مورد کلاه ایمنی موتور سواران نیز گفت: کلاه خاص و ویژه ای برای منطقه میبد را برای ساخت پیگیری کرده ایم که از کارخانه مورد نظر درخواست ساخت آنرا داده ایم ، و با توجه به اینکه در چهار ماهه امسال ۲۰ درصد افزایش تصادفات جرحی نسبت به پارسال داشته ایم، در این مورد سخت گیری را بیشتر کرده ایم.

در پایان این نشست به مناسبت هفده خرداد وروز خبرنگار از خبرنگاران شهرستان تجلیل به عمل آمد