مدیر آموزش و پرورش مهریز از راه‌یابی  تئاتر درسی دانش آموزان دبستان کریم اهل بیت(ع) مهریز به مرحله نهایی جشنواره ملی تئاتر درسی دانش  آموزان به میزبانی استان هرمزگان خبر داد.

مدیر آموزش و پرورش مهریز از راه‌یابی  تئاتر درسی دانش آموزان دبستان کریم اهل بیت(ع) مهریز به مرحله نهایی جشنواره ملی تئاتر درسی دانش  آموزان به میزبانی استان هرمزگان خبر داد.

سید کاظم حسینی المدواری  با تبریک کسب این موفقیت به دانش آموزان و معلمین این آموزشگاه افزود: این جشنواره فرصت خوبی است تا آموزگاران و دانش آموزان از طریق اجرای تئاتر بتوانند محتوا و موضوعات درس را در قالب هنر به دیگران انتقال دهند.

وی از جشنواره تئاتر درسی به عنوان جریانی پویا و فعال در حوزه آموزش و پرورش نام برد و یادآورشد: این رخداد هنری موجب شکوفایی استعدادهای نهفته دانش آموزان و تلفیق  مفاهیم آموزشی با درس هنر می شود.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مهریز نیز گفت: جشنواره تئاتر درسی به صورت مجازی و از طریق شبکه شاد اجرایی شد که آموزگاران از طریق استعدادیابی دانش آموزان هنرمند محتوای یکی از درس های مورد علاقه خود را در قالب تئاتر با بازی دانش آموز تمرین، ضبط و به دبیرخانه ارسال نمودند.

محمد جواد علیان تصریح کرد: دانش آموزان مهریز به دبیرخانه ملی این جشنواره ۱۵ اثر و در سطح استان ۸۰ اثر ارسال کردند که پس از ارزیابی داوران، تئاتر مبارزه پنهان با موضوع راه های ورود ویروس به بدن و نحوه دفاع بدن از شهرستان مهریز اثر  برتر شناخته شد و به مرحله نهایی راه پیدا کرد.

وی اضافه کرد: دانش آموزان مهریز در این اثر با نگاه تلفیقی به بیان نکات کتاب درسی پایه تحصیلی خود به زبان نمایش پرداختند.

وی از فاطمه ابویی ، حدیث زارع بیدکی و فاطمه ابوئی به عنوان دانش آموزان راه یافته به مرحله نهایی جشنواره ملی تئاتر دانش آموزی یاد کرد.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مهریزعنوان کرد: تئاتر درسی در افزایش مهارت‌های اجتماعی و یادگیری دروس پایه  دانش‌آموزان ابتدایی تاثیر بسزایی دارد.

علیان افزود: به منظور ارتقای کیفی و آموزش آموزگاران و دانش آموزان شهرستان، کارگاه تخصصی آموزش فنون تئاتر با حضورخورشید نام مدرس تئاتر استان در مهریز برگزار شد.

وی تصریح کرد:برای آماده سازی بیشتر دانش آموزان جهت حضور پرقدرت در مرحله نهایی مجددا از مدرسهای برتر استان جهت آموزش به دانش آموزان دعوت خواهد شد که در آن دانش آموزان پس از  اجرای زنده تئاتر، ضمن شنیدن اشکالات و نقاط قوت و ضعف کار، نکات کلیدی در راستای بهبود و ارتقای  سطح کیفی  تئاتر خود در را دریافت می کنند.

روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش و پرورش مهریز

جشنواره ملی تئاتر درسی