یک معدن کار حین حفاری در منطقه اشنیز میبد دچار گازگرفتگی شد.  جلال دهقانی یکی از نیروهای آتش‌نشانی گفت: حادثه زمانی اتفاق افتاد که فردی با آتش‌نشانی ایستگاه شماره 2 میبد تماس گرفت و از عدم بازگشت پدرخانمش از ارتفاعات کوه‌های اشنیز خبرداد و گفت: پدرزنش که برای کشف معدن صبح دیروز یعنی شنبه به […]

یک معدن کار حین حفاری در منطقه اشنیز میبد دچار گازگرفتگی شد.

 جلال دهقانی یکی از نیروهای آتش‌نشانی گفت: حادثه زمانی اتفاق افتاد که فردی با آتش‌نشانی ایستگاه شماره 2 میبد تماس گرفت و از عدم بازگشت پدرخانمش از ارتفاعات کوه‌های اشنیز خبرداد و گفت: پدرزنش که برای کشف معدن صبح دیروز یعنی شنبه به کوه رفته و پس از حفاری با پیکور در کانالی به عمق 50 متر قله کوه براثر کمبود اکسیژن و گازگرفتگی گیر افتاده است.

وی افزود: بلافاصله نیروهای آتش‌نشانی و داوطلبان جمعیت هلال‌احمر از همان لحظات اول صبح امروز ساعت 6 به محل حادثه اعزام و وارد صحنه شدند اما به علت باریکی کانال این عملیات تا ساعت 12 ظهر به طول انجامید و سرانجام این مرد گرفتار را از دل کوه درحالی‌که بی‌هوش بود را زنده بیرون و به بیمارستان اعزام کردند.

بخشدار بفروئیه میبد با حضور در محل حادثه و قدردانی از زحمات نیروهای آتش‌نشانی و جمعیت هلال‌احمر گفت: این فرد میبدی که در حال حاضر بی‌هوش است، از یک سال گذشته با حفاری در کوه‌های اطراف اشنیز به دنبال کشف معدن بوده است.

محمد اسماعیلی افزود: این فرد قبل از اینکه به معدن برسد در عمق 50 متری کوه و در کانال باریکی که کنده بود براثر کمبود اکسیژن بی‌هوش می‌شود و به خانه برنمی‌گردد.

وی خاطرنشان کرد: اگر خانواده وی از موقعیت مکانی این فرد آگاه نبودند و آتش‌نشانی و نیروهای امداد و نجات را خبر نمی‌دادند چه‌بسا که قادر به کشف وی نمی‌شدیم و امروز وضعیت طور دیگری بود.

اسماعیلی گفت: خوشبختانه با ورود به‌ موقع نیروهای امداد و نجات و آتش‌نشانی، این فرد از مرگ حتمی نجات پیدا کرد و به آغوش خانواده برگشت.

منبع : meybod.gov.ir