یکی از مداحان جوان و هیئتی شهرستان میبد حائز رتبه 43 کنکور سال 96 کشور شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد،احمد دهستانی حائز رتبه 43 کنکور گرروه آزمایش علوم انسانی از میبد گفت: فعالیت های هیئتی را به خاطر کنکور تعطیل نکردم آشنایی زیادی با هیئت های میبدی دارم. وی […]

یکی از مداحان جوان و هیئتی شهرستان میبد حائز رتبه 43 کنکور سال 96 کشور شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد،احمد دهستانی حائز رتبه 43 کنکور گرروه آزمایش علوم انسانی از میبد گفت: فعالیت های هیئتی را به خاطر کنکور تعطیل نکردم آشنایی زیادی با هیئت های میبدی دارم.

وی افزود: هفته ای هم به چند هیئت مختلف سر می زدم. در هیئت معروف به “شاخ‌شاخ” هم که سابقه زیادی در مهرجرد دارد، مداحی کرده ام که البته در نزدیکی کنکور به خاطر بر هم خوردن تمرکز در تمرین و کار کردن روی سبک ها، موقت کنار گذاشتم.

دهستانی اظهار داشت: هیئت محبان الحسین(ع) مهرجرد را از سال ۹۲هفتگی شرکت می‌کنم، در آنجا البته به کارهای هیئت و فعالیت ها نیز کمک می‌کنم و مسئولیت دارم.

وی گفت: در مناسبت ها نیز اصلا هیئت را رها نکردم،فاطمیه قبل از نوروز و حتی ماه مبارک رمضان و شب های احیا که کمتر از یک ماه مانده به کنکور را به طور کامل در هیئت فعالیت داشتم.به نظرم مسجد و حسینیه و فعالیت های هیئتی اصلا محدودیتی برایم ایجاد نکرد.

دهستانی افزود: درس خواندن سر جای خود بود و به جای تفریحات بیهوده و خیابان گردی و … و یا حتی سینما رفتن مانند برخی از دوستانم، هیئت و مسجد جایگزین شده بود.

وی گفت: در هیئت و حسینیه هم قوت قلبی داشتم که همان قوت قلب مانع از استرس و دلهره برای من در کنکور بود. به راحتی در مراسم ها شرکت می کردم و دغدغه این را نداشتم که این فعالیت ها مرا از درس عقب می اندازد، و معنویت برای من کمک بسیاری موثری بود.به‌ عنوان مثال من دو ساعت درس می خواندم، و برای زمان استراحتم مداحی گوش می کردم، این هم به نوعی برایم روحیه بخش و آرام بخش بود و هم به نوعی یادآوری سبک هایی بود که بعدا در هیئت از روی آنها مداحی می کردم.

دهستانی اظهار داشت:گوش دادن به مداحی و رفتن به هیئت و حسینیه، به قول برخی برای من افسردگی ایجاد نکرد و این حرف مضحک و مسخره را بنده قبول ندارم، با اینکه برخی آن را جار می زنند. فضای هیئت و مسجد برای من بسیار روحیه ساز بود و قوت قلب خوبی نیز پیدا کرده بودم.

وی گفت:حرف من این است که آن چیزی که باعث به هم ریختن روحیه و روان منِ دانش آموز می‌شود، دیدن فیلم هایی است که هیچ سنخیتی با فرهنگ و آداب و رسوم و عرف ما ندارد.

این مداح جوان گفت:البته نمی خواهم بحث سینما را پیش بکشم، به هر حال مخالف تماشای فیلم نیستم، ولی وقتی برخی هیئت و حسینیه را زیر سوال می برند و حتی مراسم فاطمیه که چند سال پیش در نوروز بود را مورد هجمه قرار می دهند، باید هم آن را با این موضوع مقایسه کنیم.