دشمنان قاطعانه بدانند صنایع دفاعی ناموس ملت ماست و ما با هیچ کس بر سر ناموس مذاکره نمی کنیم و با تمام قدرت از این ناموس دفاعی خود دفاع خواهیم کرد . میبد آدینه :  آیت الله اعرافی امام جمعه میبد در خطبه های نمازجمعه این هفته ، روز صنایع دفاعی را گرامی داشت و […]

دشمنان قاطعانه بدانند صنایع دفاعی ناموس ملت ماست و ما با هیچ کس بر سر ناموس مذاکره نمی کنیم و با تمام قدرت از این ناموس دفاعی خود دفاع خواهیم کرد .


میبد آدینه :  آیت الله اعرافی امام جمعه میبد در خطبه های نمازجمعه این هفته ، روز صنایع دفاعی را گرامی داشت و با تاکید بر خلاف نظر بدخواهان عالم و جریان های خونخوار استکباری که می خواهند ما را خلع سلاح کنند و آمادگی دفاعی را از ما بگیرند تصریح کرد : دشمنان قاطعانه بدانند صنایع دفاعی ناموس ملت ماست و ما با هیچ کس بر سر ناموس مذاکره نمی کنیم و با تمام قدرت از این ناموس دفاعی خود دفاع خواهیم کرد .

مدیر حوزه های علمیه کشور خاطرنشان کرد : آنها فکر نکنند ؛ در جایی که بر اساس مصلحت وارد توافق شدیم ، در دفاع از امنیت کوتاه می آییم : ملت ما از این ناموس خود و آمادگی رزمی و دفاعی خود کوتاه نخواهند آمد.

وی سالروز کوتای 28 مرداد را یادآور شد و با بیان اینکه خود امریکایی ها به نقش خود در کوتای 28 مرداد اعتراف کردند که دولت مردمی را ساقط و رژیم ستمکار را بر مردم ما تحمیل کردند ، اظهار داشت : در کودتای 28مرداد درس های بزرگی است و جریان دولت در آن موقع از ارزشهای اسلامی غافل و از اتکا بر عنصر مردمی دینی و ارزشی دور شد و یک نقطه عطف تاریخ را ورق زد.

 

جریان تند در امریکا به دنبال تحلیل قدرت ایران است

رئیس جامعه المصطفی العالمیه افزود : امریکایی ها این جریان تند خونخوار که امروز ترامپ آن را سردمداری می کند دنبال این است که قدرت ایران را تحلیل ببرند و قاطع می گویند که میخواهیم قدرت و ارزش ملت ایران را نابود کنیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت : آدم های پروریی که با دولت های بدون هر گونه مشروعیت دائم ارتباط دارند و تروریسم را در منطقه تقویت می کنند ؛ نسبت به یک نظام متکی به آراء مردم و این همه عظمت ، یاوه سرایی می کنند ؛ اما این یاوه سرایی ها راه به جایی نمی برد.

آیت الله اعرافی تصریح کرد : شما آمریکایی های سرکار امروز فکر نکنید که 28 مرداد آن زمان است بدانید ؛ امرور انقلاب اسلامی در جهان طنین افکن و جبهه مقاومت در جهان منسجم و ملت ما انقلابی ، بیدار و هوشیار و ایران دارای رهبری آگاه و رشید است و هرگز قادر به تکرار کودتای 28 مرداد در ایران نیستید.

مدیر حوزه های علمیه کشور با اشاره به اینکه راهی که طی می کنید چند بار آزموده اید و شکست خوردید،گفت : به فضل خدا به همت و آگاهی و بصیرت این ملت باز هم طعم شکست را خواهید چشید.

آیت الله اعرافی با قدردانی از طرحی که در مجلس در مقابله با امریکا و پاسخی به نقض عهدهای امریکا صورت گرفته ، تصریح کرد : باید دولت و مجلس بیش از این اقدامات اساسی تری در این زمینه انجام دهد.

خطیب جمعه میبد با تبریک پذیرش دانش آموزان در کنکور سراسری و کسب رتبه های باارزش و قدردانی از تلاش های دست اندرکاران ، تعلیم و تربیت و خانواده ها اظهار داشت : امیدواریم این نسل جوان ما مانند گذشته در مسیر درست تعالی علمی و اخلاقی پیش برود.

ایشان خاطرنشان کرد : در تابستان شاهد فعالیت خوب مردمی در شکلهای مختلف در حوزه مسائل فرهنگی بودیم و در زمینه اوقات فراغت ، نهادهای فرهنگی برنامه های خوبی داشتند و نسل جوان و جامعه بیدار ما در مسائل فرهنگی قدم های بزرگی برداشتند اما کافی نیست و به کارهای عمیق تر قرآنی و فرهنگی نیاز داریم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تجلیل از تلاش های نیروی انتظامی ، ستاد امر به معروف و دادستان در مواجه با منکرات گفت : انتظار داریم با همبستگی این اقدامات ادامه یابد .

وی خاطرنشان کرد : شهرستان میبد با یکصد هزار نفر جمعیت بیش از این به امنیت نیاز دارد و باید کمبود نیروی انسانی در نیروی انتظامی و امکانات جبران شود و نیاز به تاکید موکد در خطبه های آینده نباشد.

 

مناسبت ها:

امام جمعه میبد در خطبه های نمازجمعه این هفته ، شهادت امام جواد علیه السلام را تسلیت گفتند و افزودند : امام جواد (ع) در یک مقطع حساس خدماتی ارزشمند را ارائه کرد.

حضرت آیت الله اعرافی با گرامیداشت نام و یاد شهیدان اسلام ، دفاع مقدس ، انقلاب اسلامی ، مدافعین حرم ، شهید حججی و شهدای شهرستان میبد ، به ویژه شهید اندرزگو که از شهدای عصر تنهایی اسلام بودند اظهار داشت : این شهدا و شهید مدافع حرم شهید حججی نمونه مقاومت و ایستادگی در برابر ظالمان بودند.

خطیب جمعه میبد با اشاره به در پیش بودن ماه ذی الحجه به آثار و برکات دهه اول این ماه پرداخت و اظهار داشت : ماه ذی الحجه مشتمل بر ایام روز عرفه ، عید قربان و فرصت های ناب خودسازی و اصلاح نفس است و علاقمندان و انسان های آماده خودسازی باید خود را برای بهره گیری از این ماه آماده کنند.

وی افزود : حجاج عزیز ما در این ایام در کنار خانه خدا و حرم پیامبر خدا صلوات الله علیه باید از این فرصت ها و نعمت بزرگ حج نهایت بهره را ببرند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی روز ازدواج علی (ع) و فاطمه (س) را گرامی داشت و گفت : ضرورت دارد همواره تاکید کنیم به جوانان و خانواده ها در اهتمام به ازدواج درست ، صحیح و به هنگام برای نسل جوان خودشان توجه کنند.

مدیر حوزه های علمیه میبد با بیان اینکه بیش از سه میلیون جوان ، سن ازدواج آنها دیر شده و ده میلیون در سن ازدواج هستند ، تصریح کرد : این مساله شایسته جامعه اسلامی نیست و برنامه ریزان و خانواده ها فکری برای معالجه مشکل اجتماعی بیاندیشند تا جوانان عزیز بتوانند در سنین مناسب ازدواج کنند.

رئیس جامعه المصطفی العالمیه باگرامی داشت سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر و هفته دولت و تبریک تشکیل دور جدید مجمع تشخیص مصلحت و دولت دوازدهم گفتند : امیدواریم با شکل گیر مجمع جدید و دولت جدید در مجلس شاهد فصل خوب در خدمت رسانی به مردم باشیم.

حضرت آیت الله اعرافی تصریح کرد : انتظار اکید از دولتمردان جدید در دولت دوازدهم این است ؛ چاره اساسی برای رکود ، بیکاری و مشکلات اقتصاد مقاومتی که رهبر معظم انقلاب بر آن بارها تاکید کرده اند ، بیاندیشند.

وی خاطرنشان کرد : انتظار موکد می رود در مسائل فرهنگی معنوی و اخلاقی شاخص های مهم اسلامی مد نظر باشد و دولت از آسیب هایی که در گذشته شاهد آن بودیم فاصله بگیرد و همت بلندی در پرتو مبانی اسلام و رهنمودهای رهبری در راستای رفع آسیب های اجتماعی و پایه ریزی برنامه های اساسی در ارتقاء مسائل فرهنگی با روحیه ارزشی و انقلابی باشیم .

امام جمعه میبد بزرگداشت بوعلی سینا و روز پزشک را گرامی داشت و با تبریک این روز به پزشکان و خادمان عرصه سلامت گفتند : از پزشکان و مراکز پزشکی طبعا انتظار می رود ؛ با اخلاق متعالی تر اسلامی در خدمت جامعه و نیازمندان باشند.

وی با تاکید بر اینکه از دولت جدید انتظار می رود طرح سلامت را ادامه و هم بعضی از آسیب هایی که کارشناسان بر می شمارند معالجه کنند ، اظهار داشت : ارائه خدمت درمانی و بهداشتی به جامعه از وظایف خاص نظام و دولت است که باید به آن توجه کرد و اگر کسی محروم باشد نتواند خود را معالجه کند زیبنده جامعه اسلامی نیست.

خطیب جمعه میبد روز جهانی مسجد که به مناسبت آتش سوزی مسجدالاقصی به عنوان مساله مشترک جهان اسلام نامگذاری شده است را روز مقاومت ملتهای مسلمان در برابر رژیم صهیونیستی خواند و گفت : راه حل مسائل فرهنگی همه به مسجدهای پررنق بر می گردد و باید این سنگرها استوار باشد تا روحیه ارزشی ، مذهبی و انقلابی صیانت شود.

وی با بیان اینکه مسجد الگو شاخص های زیادی دارد ؛ برپایی سه وعده نماز ، حضور نوجوانان ، نظافت ، جاذبه فکری و معرفتی ، پایگاه ارزشهای الهی و گفتمان انقلاب اسلامی ، وجود زمنیه برای مطالعه و تامین نیازهایی که نمازگزاران دارند را از شاخص های مسجد الگو برشمرد و افزود : مسجد باید روحانی تمام وقت برای پاسخگویی به مسائل داشته باشد ؛ دارای پارکینگ و فضای سرویس مناسب باشد.