نشست مشترک استاندار یزد و معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای برگزار و پیگیری های لازم برای حل مسائل استان در این حوزه از جمله اختصاص ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای بهسازی راه های روستایی و پروژه رفع نقاط حادثه خیز محورهای استان انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری بام میبد و به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، نشست مشترک مهران فاطمی؛ استاندار یزد و داریوش امانی؛ معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای برگزار و پیگیری های لازم برای حل مسائل استان در این حوزه، انجام شد.

براساس مباحث مطرح شده در نشست و در پرتو رایزنی های استاندار یزد در خصوص لزوم بهسازی برخی محورهای روستایی، مقرر شد ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای بهسازی و مرمت راه های روستایی اختصاص یابد.

در این نشست همچنین مقرر شد رفع نقاط حادثه خیز محورهای استان یزد؛ به عنوان یک موضوع اولویت دار، پیگیری و اعتبارات مورد نیاز آن در اوایل سال آینده به استان ابلاغ گردد.

مسائل مربوط به ورودی های شهر یزد از سمت سمت نائین و محدوده خروجی (حد فاصل ورودی حمیدیا تا سه راهی بافق) از دیگر موضوعات مطرح شده در این نشست بود که تصمیم بر بهسازی و مرمت این مبادی قرار گرفت.

استاندار یزد همچنین یکی از درخواست های استان را نوسازی و تجهیز ماشین آلات راهداری استان مطرح کرد که مهندس امانی نسبت به تامین دو دستگاه بیل مکانیکی برای استان قول مساعد داد.

در این نشست همچنین مقرر شد در راستای افزایش ایمنی محورها، روشنایی و آشکار سازی تقاطعات استان مورد توجه قرار گرفته و اقدامات لازم انجام شود.

تخصیص اعتبارات برای بهسازی مسیرهای محور نیریز – مهریز، تفت-ابرکوه-سورمق، محدوده نوگنبد تا گردنه شمش (کریدور شمال به جنوب) به میزان ۱۰۰۰ میلیارد تومان، از دیگر موضوعات مورد توافق در این نشست بود.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در این نشست، به تخصیص ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار از منابع ملی برای استان یزد در سالجاری اشاره کرد و از افزایش ۴۰ درصدی اعتبارات استان در سال آینده برای هزینه در محل پروژه های اولویت دار استان خبرداد.