خطیب جمعه موقت میبد گفت : آمریکا و اسرائیل در راس ترویست ها قرار دارند و رژیم جلاد سعودی و آل خلیفه عوامل منطقه ای آنها هستند.

میبد آدینه : امام جمعه موقت میبد در خطبه های نمازجمعه این هفته ، هشتم شهریورماه سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر و روز مبارزه با تروریسم را گرامی داشت و اظهار داشت : مبارزه با تروریسم حرف حقی است ؛ اما وقتی در زبان دشمنان ما که دشمنان اسلامند جاری می شود معنای باطلی ارائه می کنند.

حجت الاسلام حبیب الله غفوری گفت : دشمنان تلاش می کنند در مجامع بین المللی حزب الله قهرمان و مومن ، حماس و جهاد اسلامی فلسطین را در رده تروریست ها جا دهند ، اما به داعش جلال ، وحشی و روسیاه که هیچ بویی از دین ، عاطفه ، احساس و محبت نبرده اند ، هر وقت که می بینند در حال شکست خوردن است کمک میکنند.

خطیب جمعه موقت میبد با تاکید بر اینکه امریکا و اسرائیل در راس ترویست ها قرار دارند و رژیم جلاد سعودی و آل خلیفه عوامل منطقه ای آنها هستند افزود : آنهایی که امروز شغلشان تروریسم ، خونریزی و تولید سلاح مرگبار برای قتل و کشتار است تعیین کننده تروریسم هستند که چه کسی تروریسم است و چه کسی تروریسم نیست .

وی از ترامپ رئیس جمهور امریکا به عنوان رئیس جمهور ابله یاد کرد و تصریح کرد : ترامپ ابله سعی می کند ادای نازیسم ها را دربیاورد و می گوید ما جمهوری اسلامی را تحریم می کنیم چون حامی تروریسم است .

حجت الاسلام غفوری تصریح کرد : در اوضاع کنونی باید بر خط مستقیم و صراط روشن و نورانی اسلام ناب و مکتب اهل بیت عصمت و طهارت که توسط امام راحل و رهبر معظم انقلاب در قالب انقلاب اسلامی تبیین شده و امروز در دنیا در مقابل همه این انحراف ها و کج روی های ابرقدرتها ایستاده است حرکت کنیم.

وی افزود : در عمل باید بدانیم ؛ حمایت از انقلاب اسلامی بعنوان تنها مسیر مقابله با تروریسم و انحرافاتی که مستکبرین ایجاد میکنند ، تنها صراط مستقیمی است که امروز پیش روی بشر قرار دارد .

 امام باقر و صادق (ع) مکتب اهل بیت را به غنی ترین مکتب در عالم تبدیل کردند

امام جمعه موقت میبد هفتم ماه ذی الحجه سالروز شهادت باقرالعلوم (ع) را که در سنه 114 هجری قمری با خوراندن زهر توسط هشام به شهادت رسید تسلیت گفت .
حجت الاسلام حبیت الله غفوری با بیان اینکه امام محمدباقر علیه السلام در زمان واقعه کربلا 3ساله بودند گفت : آنچه که امروز از تبیین شریعت و اسلام ناب محمدی برای ما مانده است از امام باقر و فرزندش امام صادق علیه السلام است که نسل به نسل از شاگردان و فرزندان طاهرینش برای ما رسیده است و مکتب اهل بیت را به غنی ترین مکتب در عالم تبدیل کرده است که پاسخگوی نیازهای بشر بر اساس این علوم تا قیامت است .

 در روز عرفه ابواب الهی به روی همه باز است

خطیب جمعه موقت میبد نهم ذی الحجه روز عرفه را هم از روزهای بسیار بزرگ خواند و اظهار داشت : در روز عرفه ابواب عظیمی از خدا به روی ما باز است و باید دعاهای وارده در این روز که دعای معروف امام حسین (ع) ، دعای امام سجاد است ، با تدبر ، تفکر و تفهم روی این دعاها باید وقت گذاشته شود ، جوانان ، فرزندان ، برای نظام مقدس و صحت و عافیت رهبر و در راس همه این دعاها ، تعجیل در فرج ولی عصر (عج) فراموش نشود.

داعش و تکفیری ها باقیمانده های بنی امیه هستند

امام جمعه موقت میبد سالروز شهادت حضرت مسلم بن عقیل و حانی بن عروه فرستاده اباعبدالله الحسین (ع) به کوفه را هم گرامی داشت و افزود : آنچه که امروز باقیمانده بنی امیه ، امثال داعش و تکفیری ها در جنایت های خود در سوریه و عراق انجام میدهند از گذشته گان تبار سیاه اموی هستند که علانا در مواضع خود اعلام کرده اند ما حکومت اموی را تجدید بنا می کنیم .

حجت الاسلام غفوری با بیان اینکه جنایاتی که داعشی ها و تکفیری ها مرتکب می شوند و عکس و فیلم می گیرند و با افتخار آن را در دنیا پخش می کنند همان چیزی است که امویان انجام داده اند و تاریخ از جنایت آنها خجالت می کشد ، تصریح کرد : خداوند با این تفکیک در عمل می خواهد به ما نشان دهد تا جبهه ای که اباعبدالله الحسین (ع) که علی اکبرش شهید حججی است و آن سوی جبهه بنی امیه و جماعت روسیاه ، شمر و عمر سعد و خولی و حرمله هستند را بشناسیم و نسل امروز با چشم خود جنایات این موجودات که خودشان را در جرگه اسلام و شعار اسلام و نماز جماعت قرار داده اما جنایات و خشونت را ترویج می دهند ببینند.

مرگ در راه خدا شبیه گردنبندی بر گردن دختر جوان است

خطیب جمعه موقت میبد هشتم ذی الحجه سالروز خروج حضرت اباعبدالله الحسین (ع) از مکه به سمت کوفه و کربلا که منجر به واقعه کربلا شد را خاطرنشان کرد و با تشریح خطبه حضرت مبنی بر اینکه مرگ برای فرزند آدم ، مرگ در راه خدا مثل گردنبندی است که دختر جوان برگردن بیاویزد آن چیزی که مرا مشتاق میکند برای دیدار اجدادم شبیه اشتیاق یعقوب است برای دیدار یوسف گفت :هر کس آماده است که خون قلبش را در راه ما بدهد با ما حرکت کند.

حجت الاسلام غفوری گفت : امروز هم همان فرمان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) جاری است و کسانی که آماده فداکاری خالصانه در راه خدا هستند همواره در عرصه های فداکاری حضور پیدا میکنند که نمونه اش شهید والامقام حججی و شهدای مدافع حرم هستند که در دفاع از حریم اهل بیت شبیه آنچه که در کربلا رخ داد مشغول فداکاری هستند.

امام جمعه موقت میبد افزود : وظیفه ما شناخت و حمایت و تجلیل این جایگاه و این مجاهدین در راه خداست .

مبارزه با تروریسم در زبان دشمن معنای باطلی پیدا می کند

امام جمعه موقت میبد چهارم شهریور سالروز شهادت شهید حاج مهدی عراقی و فرزندش شهید حسام الدین عراقی و روز اصناف را گرامی داشت .

 اصناف اهل فداکاری در مسیر انقلاب بودند

حجت الاسلام غفوری با قدردانی از تلاش های اصناف در برگزاری کلاس های فقه و آموزش فقه کسب و کار ، آشناکردن اصناف با قوانین ، تشویق اصناف در ارتباط خوب با مردم گفت : اصناف اهل فداکاری در مسیر انقلاب و دفاع مقدس بودند و این حرکت ها که بسیار سازنده است باید استمرار پیدا کند .

با خواندن دعاها در ثواب حجاج شریک باشیم

خطیب جمعه میبد با اشاره به انجام اعمال حاجیان ایران در سرزمین وحی در ظهر روز عرفه گفت : برای اینکه در ثواب حج شریک باشیم باید در ده شب اول ذی الحجه دعاهای این ماه را بخوانیم .

وی همچنین به آنهایی که در عید سعید قربان ، قربانی دارند توصیه کرد : قربانی خود را برای اینکه به دست مستحقین واقعی برسد به کمیته امداد حضرت امام تحویل دهند.