سخنرانی مادر چهار شهید در مراسم گرامیداشت دهه امامت و ولایت در شهرستان میبد

مادر شهیدان «بارفروش » در مراسم گرامیداشت دهه امامت و ولایت در شهرستان میبد ، سخنرانی نمود

بام میبد : در مراسم گرامیداشت دهه امامت و ولایت و تجلیل از زنان ایثارگر که با حضور مادر چهار شهید دفاع مقدس « شهیدان بارفروش »  و به همت هیئت مکتب الحسین (ع) این شهرستان  و حوزه مقاومت بسیج خواهران خدیجه الکبری در مهدیه امیر آباد برگزار شده بود ، مادر شهیدان «بارفروش » از فرزندانش گفت و از شهادتشان و از اینکه چگونه خبر شهادتشان را شنید .

از خاطراتشان گفت و چگونه زندگی کردنشان و اینکه عشق به شهادت در راه خدا را پیشه خود نموده بودند و برای دفاع از میهن سر از پا نمی شناختند ، از فرزند شانزده ساله اش گفت و به یاد آورد رفتن او را به جبهه و هنگامی که فرزندش گفته بود ، می خواهم به جبهه روم و او آن روز از فرزند خود خواست تا با هم به مسجد روند و در موقع رفتن به مسجد به او سفارش کرد که حورشت سبزی را که پخته ام ، بخور و بعد با هم راهی می شویم تا همراهت باشم و بدرقه ات نمایم ، اما وقتی به خانه آمد ، دید ، فرزندش طعم غذا را نچشیده راهی گشته بود و این خاطره را برای همیشه در ذهن مادر به جا گذاشت .

این مادر که خود را اهل کاشان معرفی نمود ، گفت فدیه چهار فرزندم که در راه خدا رفته اند ، فدای اسلام و امام (ره) و مقام معظم رهبری باشد.

مادر با صلابت ، راه شهیدان و سلوک شهیدان در زندگی را به غیر از آن دانست که الان جوانان ما پیشه خود نموده اند ، راهی دانست که برگرفته از شیوه زندگی پدران ماست و گفت : باید این راه را ادامه داد و آن شیوه نادرست زندگی را باید با امر به معروف از جامعه زدود.

او که فرزندانش را آن قدر دوست می داشت که وقتی شنید معلم مدرسه تنبیه شان نموده به مدرسه رفت و به معلم گفت اگر قرار است بچه را تنبیه کنی دیگر نمی گذارم به مدرسه بیاید ، اما همین مادر، فرزندانش را راهی جبهه نمود.

مادر شهیدان « بارفروش» که شهدا را زنده می داند و حل مشکلات خود را از فرزندان شهیدش طلب می کند ، از مردم خواست که به سیره و روش شهدا رجوع کرده و روش آنها در زندگی را پیشه خود سازند .

او گفت برای ادامه راه شهیدان باید به عقب برگردیم ، خودخواهی و خود پروری را به کنار گذاشته و الگوی خود در زندگی را آن طور که قبلا بود ، حضرت زهرا (س) قرار دهیم.