حجت الاسلام غروی  در مراسم بیست و پنجمین سالگرد عروج ملکوتی مرحوم آیت الله حاج شیخ محمدابراهیم اعرافی رحمه الله علیه ؛ خاطر نشان نمود:  مرحوم آیت الله اعرافی فرزندانی تربیت کرده است که امروز در حوزه و دانشگاه منشاء آثار و برکات فراوانی هستند .

بام میبد : به نقل از  میبد آدینه ، بیست و پنجمین سالگرد عروج ملکوتی مرحوم آیت الله حاج شیخ محمدابراهیم اعرافی رحمه الله علیه امام جمعه فقید شهرستان میبد امروز عصر با حضور گسترده ائمه جماعات ، فرمانده نظامی و انتظامی ، روحانیت ، فرمانداران ، مسئولین ادارات و نهادهای استان و شهرستانها و اقشار مختلف مردم در حسینه اعظم شهیدیه برگزار شد .

شرکت کنندگان در این مراسم در ابتدا با مارش و مراسم خاصی بر سر مزار این عالم مجاهد و فرزانه حاضر شدند و با نثار گل از مقام والای وی تجلیل نمودند.

حجت الاسلام غروی که سخنران این مراسم بود با اشاره به آیات قرآن مبنی بر برتر دادن 3 گروه از انسانها ، به گروه های دیگر گفت : یکی از گروه هایی که خداوند متعال در قرآن کریم به آنها فضیلت داده است افراد باتقواست و مرحوم آیت الله اعرافی فردی باتقوا و زاهد بود.

وی افزود : گروه دوم که خداوند به آنها فضیلت و برتری داده است مجاهدان فی سبیل الله هستند و این عالم بزرگوار از مولایش اباعبدالله الحسین (ع) الگو گرفت و در راه اسلام و انقلاب در مقابل رژیم ستم شاهی مجاهدت کرد .

این روحانی با اشاره به شجاعت و روحیه نترس مرحوم آیت الله اعرافی در مقابل طاغوت گفت : ایشان در اداره ای با عصایش عکس شاه ملعون را بدون اندک ترسی پایین کشید و شکست.

حجت الاسلام غروی خاطرنشان کرد : سومین گروهی که خدا به آنها فضیلت داده است عالمان دین هستند چرا که حاکمان بنی امیه و بنی عباس بر گرده جهل مردم سوار شدند و امام حسین (ع) خون قلب خود را داد تا مردم را از جهالت نجات دهد .

وی با بیان اینکه امام حسین (ع) اعلام کرد که یزید سنت را کشته و بدعت را زنده کرده است و باطل را ترویج و حق را نادیده می گیرد تصریح کرد : امام حسین فرمودند فاتحه اسلام را باید خواند که حاکمش یزید شارب الخمر ، بوزینه باز و شطرنج باز باشد و مرحوم آیت الله اعرافی نیز کسی بود که آبش با طاغوت در یک جوی نمی رفت .

وی طبق روایتی از پیامر (ص) شرکت در مراسم عالم را از هزار تشیع جنازه ، هزار عیادت مریض ، هزار روزه مستحبی ، هزار درهم که به مساکین بدهی ، از هزار حج غیر از حج واجب و از هزار جهاد مستحبی افضل تر و بالاتر خواند و گفت : این عالم مجاهد نماز های شب و گریه های نیمه شبش هرگز ترک نشد و به همین خاطر است که بعد از 25 سال از رحلت جانگذاز وی هنوز چنین مراسم باشکوهی برگزار می شود .

حجت الاسلام غروی خاطرنشان کرد : مرحوم آیت الله اعرافی فرزندانی تربیت کرده است که امروز در حوزه و دانشگاه منشاء آثار و برکات فراوانی هستند .