حجت الاسلام اعرافی امام جمعه موقت میبد : حرکت پیاده خیل عظیم مشتاقان امام حسین (ع) یک حماسه وصف ناشدنی و از جلوه های زیبای اربعین حسینی است.

بام میبد : به  نقل از میبد آدینه ، امام جمعه موقت میبد در خطبه های نمازجمعه این هفته با اشاره به دیدار نخست وزیر عراق با رهبر انقلاب گفت : رمز پیروزی های اخیر عراق ، وحدت و حمایت از جوانان مومن و شجاع است.

حجت الاسلام محمد اعرافی با بیان اینکه امریکا و استکبار در تلاش هستند که در رابطه ایران با عراق فاصله ایجاد کنند ، گفت : سخنان شجاعانه نخست وزیر عراق در اجازه ندادن به تجزیه عراق قابل تقدیر است.

وی درباره مسأله کردستان عراق گفت : توطئه استکبار و ارتجاع عرب ، تجزیه کشور عراق و اختلاف بین اقوام عراق و تشکیل دولت مستقل کردستان و ایجاد اسرائیلی دیگر در منطقه بود.

امام جمعه موقت میبد با تاکید بر اینکه مسأله کردستان عراق می رفت که منطقه را دچار مشکلات و معضلات زیادی کند ، گفت : به فضل الهی و با تدیبرهای بسیار هوشمندانه جمهوری اسلامی ایران و شخص قاسم سلیمانی ، نتائج همه پرسی تعلیق شد که این خود نشانگر نفوذ و اقتدار غیرقابل انکار ایران اسلامی در منطقه دارد که هرآنچه بلندمردان عرصه مبارزه با استکبار اراده کنند محقق می شود.

حجت الاسلام اعرافی در ادامه با اشاره به تهدیدات و تصویب طرح های ضد ایرانی اشاره کرد و گفت : گرچه در چند این چند هفته و روزهای گذشته شاهد اراجیف و تهدیدات و تصویب طرح های ضدایرانی در کنگره آمریکا بودیم ، ولی فرزندان پولادین این سرزمین ، به فضل الهی ، امید و آرزوی استکبار را در استیصال ملت ایران ناامید خواهند کرد و ذره ای در مقابل زورگوئی های استکبار به عقب باز نمی گردند.

حماسه پیاده روی اربعین

امام جمعه موقت میبد با اشاره به پیاده روی میلیونها انسان در کنار هم در اربعین سالار شهیدان با هدفی مشترک که باعث اعتراف دوست و دشمن به بی نظیر بودن این حرکت شده است ، گفت : این حرکت پیاده خیل عظیم مشتاقان آن حضرت که حماسه وصف ناشدنی و جلوه درک نشدنی را خلق می کند ، از جلوه های ریبای اربعین حسینی است.

حجت الاسلام اعرافی با تشریح این حرکت عظیم ، اشاره ای به دستاوردها و فواید این حماسه حسینی کرد و گفت : از جمله این دستاوردها می توان به این موارد اشاره کرد: نمایش شور و شعور ، اعتراف دشمن به عظمت آن که از بمب اتم برای آنان خطرناکتر است ، سرآغاز قیام علیه یزدیان زمان ، همبستگی دو ملت ، مرکز ثقل هویتی مسلمانان از همه مذاهب ، تالیف قلوب و شکل گیری فرهنگ واحد دینی و البته باید بهره وافی و کافی را از این حرکت برد.

شهادت شهید حسین فهمیده ، روز نوجوان و روز بسیج دانش آموزی

امام جمعه موقت میبد به مناسبت سالروز شهادت شهید فهمیده که روز نوجوان و روز بسیج دانش آموزی نام گذاری شده ، گفت : به قول امام راحل ، رهبر ما آن طفل 13 ساله است که خود را زیر تانک دشمن انداخت.

وی گفت : شناخت شرایط روحی و روانی نوجوانان و تهیه ساز و کارهای مناسب یکی از راه های برون رفت از فرآیند بی هویتی نوجوانان است و این از وظایف بسیج دانش آموزی است تا از ظرفیت ها و قابلیت های نوجوانان در عرصه های فرهنگی اجتماعی علمی و سازندگی استفاده شود.

سایر مناسبتها

هفتم ماه صفر شهادت حضرت امام حسن مجتبی (علیه السلام ) ، روز بزرگداشت سلمان فارسی ، رحلت مرحوم آیت الله مرعشی نجفی ، نهم ماه صفر شهادت عمار یاسر در جنگ صفین و سالروز شهادت قاضی طباطبایی اولین شهید محراب ، از جمله مناسبت هایی بود که امام جمعه موقت میبد به آنها اشاره کرد.