کتاب عضو هیات علمی دانشگاه آیت الله حائری میبد در انتشارات دانشگاهی آلمان منتشر و در سایت‌ معتبر بین‌المللی Amazon در دسترس علاقه‌مندان درسراسر جهان قرار گرفت.

بام میبد : به نقل از  روابط عمومی دانشگاه آیت الله حائری میبد ؛ دکتر نجمه نشاط عضو هیات علمی و استادیار گروه فنی و مهندسی دانشگاه آیت الله حائری میبد کتابی با عنوان “Power Systems Modelling and Planning: A Green Market-Driven Approach”کتابی در حوزه مدلسازی و برنامه ریزی کلان سیستم های انرژی با رویکرد سازگار با محیط زیست به چاپ رساند که توسط انتشارات دانشگاهی Lambert Academic Publishing مستقر در برلین مورد داوری و ارزیابی قرار گرفته است و هم اکنون توسط بزرگترین فروشگاه اینترنتی کتاب جهان در آمریکا “آمازون” به آدرس زیر قابل دستیابی و خرید می باشد.

https://www.amazon.com/Power-Systems-Modeling-Planning-Market-Driven/dp/6202300574

در این کتاب سعی شده با نگاهی سیستمی به معرفی و بیان نحوه حل مسائل کلان و چند بعدی (فنی، اقتصادی، زیست محیطی و…) “توسعه سیستم های انرژی” پرداخته شود.

ارایه مباحثی چون معرفی فن آوری های سیستم های انرژی، انواع مدلهای انرژی، مرور رویکرد های مختلف حل مسائل برنامه ریزی انرژی و ارایه رویکرد های نوین حل مساله با عنایت بر تاثیر تولید انرژی به روی محیط زیست این کتاب را منبع مناسبی برای دانشگاهیان و برنامه ریزان در حوزه توسعه سیستم های انرژی نموده است .