ایام شهادت رضا(ع) یکی از بهترین زمان‌ها برای آشنایی با رویدادها و حوادث مختلف دوران زندگی آن حضرت است تا محبان و ارادتمندان این امام همام، با ابعاد مختلف زندگی و برخوردهای حضرت در برهه‌های مختلف زمانی آشنا شوند.

بام میبد : به نقل از آستان نیوز  به مناسبت فرا رسیدن 30 صفر سالروز شهادت حضرت رضا(ع) بسته مطالعاتی پیشنهادی شامل سه کتاب با موضوع امام رضا(ع) از جدیدترین کتاب‌های منتشر شده از سوی(به‌نشر) انتشارات آستان قدس رضوی ویژه گروه‌های مختلف سنی معرفی می‌شود.

 

رنج های زندگی

کتاب‌های بسیاری در مورد زندگی امام رضا(ع) نوشته شده است، اما در این بین پرداختن به ابعاد مختلف زندگی و سیره امام رضا(ع) آن هم در قالب رُمان برای گروه سنی جوان و نوجوان کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

انتشارات آستان قدس رضوی (به‌نشر) که متولی تولید کتاب در آستان قدس رضوی است، برای نخستین بار کتاب رُمان «در سال‌های دور» را برای آشنایی نوجوانان و جوانان امروز با زندگی امام رضا(ع) روانه بازار نشر کرده است.

حسن احمدی نویسنده این کتاب با بهره‌گیری از فرم و تخیل، داستان را با زبانی ساده و شیرین روایت می‌کند، خواننده نیز همراه با مسیر اصلی داستان و خرده داستان‌هایی که پیرامون آن اتفاق می‌افتد، با ابعاد مختلف زندگی امام هشتم(ع) و رنج‌هایی که آن حضرت در زندگی و دوران امامت تحمل کرده اند، آشنا می‌شود.

 

قصه‌های زندگی

کتاب «قصه های زندگانی امام رضا(ع)» جلد دهم از مجموعه کتاب‌های قصه‌های زندگی چهارده معصوم است که در 144 صفحه و قطع جیبی توسط انتشارات آستان قدس رضوی (به نشر) به چاپ رسیده و مشتمل بر 15 برش از ابعاد و دوران‌های مختلف زندگی آن حضرت را برای مخاطبان خود بیان کرده است.
جواد نعیمی، نویسنده کتاب قصه های زندگی امام رضا(ع) با بهره گیری از 21 منبع معتبر دینی و روایی داستان هایی کوتاه از زندگانی امام رئوف را به رشته تحریر درآورده است.

 

پاسخ های حضرت رضا(ع)

انتشارات آستان قدس رضوی که یکی از رسالت های اساسی خود را انتشار کتاب های معارفی به ویژه مرتبط با سنت و سیره حضرت رضا(ع) قرار داده است، کتاب «پاسخ های امام رضا(ع) به چهل پرسش قرآنی» را برای نخستین بار روانه بازار نشر کرده است.

اکرم دهقان، فاطمه آگهی، زینب آقاگلی‌زاده و لیناسادات حسینی به عنوان گروه پژوهشی دین و معارف زائر در این کتاب در قالب سؤالات و نکات کاربردی، به بیانات امام رضا(ع) در باب تفسیر قرآن کریم پرداخته‌اند.

گروه پژوهشگران کتاب «پاسخ های امام رضا(ع) به چهل پرسش قرآنی» تلاش کرده‌اند تا آیات و روایاتی گزینش کنند که برای عموم مردم تجربه پذیر بوده و افراد دست کم تجربه‌های ناتمامی از آن‌ها را در زندگی فردی خود با اطرافیانشان داشته‌اند تا در نتیجه بهتر بتوانند با آن‌ها ارتباط برقرار کنند.

علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب‌ها و مشاهده و تهیه سایر محصولات انتشارات آستان قدس رضوي می‌توانند به نشانی اینترنتی www.behnashr.com یا فروشگاه‌های سطح شهر مشهد و نمايندگي‌های سراسر کشور مراجعه کنند؛ همچنین سامانه پیامکی به شماره 30003209 یا کانال اطلاع‌رسانی به‌نشر از طریق تلگرام به آدرس @behnashr نیز از دیگر راه‌های برقراری ارتباط با این انتشارات است.