امام جمعه موقت میبد گفت : نیاز اول جامعه امروز و فردای ما این است که فرهنگ بسیج و بسیجی برای جامعه و نسل جوان تبین شود.

بام میبد : به نقل از میبد آدینه ، امام جمعه موقت میبد در خطبه های نمازجمعه این هفته با اشاره به حادثه تلخ و غمبار زلزله کرمانشاه و غرب کشور ، حرکت خودجوش مردم ، سپاه و بسیج و ارتش ، نیروی انتظامی و نهادها و ارگانها در کمک رسانی به زلزله زدگان را نمایشی از نوع دوستی در جامعه خواند و این حرکت عظیم انسانی را تحسین کرد .

دیدار چهره به چهره رهبر انقلاب مرهمی بر دل داغ دیده های زلزله کرمانشاه

حجت الاسلام علیرضا حسنی همچنین گفت : حضور علمدار انقلاب و رهبر عزیز در میان مردم و در حقیقت دیدار چهره به چهره با مردم غم زده مرهم بسیار بزرگی بر دل های داغ دیده و مصیبت دیده آن منطقه بود که امیدواریم تلاش و کمک رسانی مردم به این مرزداران جمهوری اسلامی روز به روز مضاعف تا از مشکلاتشان کاسته شود.

بسیج یک فرهنگ است

خطیب جمعه موقت میبد ، هفته بسیج و سالروز تاسیس بسیج مستضعفین و پیروزی هسته مقاومت و قطع درخت خبیثه و فتنه داعش در منطقه را تبریک گفت .
وی با استناد به بیانات مقام معظم رهبری در جمع بسیجیان و علما و دانشمندان ، به جایگاه بسیج در جامعه پرداخت و افزود : بسیج شجره طیبه ای بود که در سال 1358 به دست مبارک حضرت امام غرس شد.

امام جمعه موقت میبد با بیان اینکه شاید در آن زمان خیلی ها باور نمی کردند که بعد از نزدیک 40 سال این درخت تنومندی شود که نه فقط در کشور ما بلکه در جهان اسلام تاثیرگذار باشد تصریح کرد : اینکه بسیج را از معجزات امام و انقلاب می نامند حرف گزافی نیست چرا که امروز بسیج امید دوستان و موجب بیم و ترس دشمنان شده است .

بسیج صنف و گروه نمی شناسد

حجت الاسلام حسنی گفت : بسیجی به تعبیر امام مدرسه عشق است و سن و سال ، صنف و گروه نمی شناسد و همه می توانند عضو بسیج باشند.

خطیب جمعه موقت میبد با اشاره به اینکه به تعبیر مقام معظم رهبری اکثریت قاطع ملت ما بسیجی اند گفت : کسانی که دل در گرو ارزشهای الهی دارند ، زن و مرد و پیر و جوانی که برای دین دل می سوزانند و برای احکام الهی ارزش قائل اند و حاضرند برای دفاع از دین و ارزش های الهی از جان و مال و فرزندان خود بگذرند را فقط می تواند در دل بسیج جستجو و پیدا کرد .

حجت الاسلام حسنی با صراحت هرچه تمامتر گفت : نیاز اول جامعه امروز و فردای ما این است که فرهنگ بسیج و بسیجی برای جامعه و نسل جوان تبین شود.

ایران قدرت بی نهایتی چون بسیج دارد

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب تصریح کرد : اگر شما می بینید بزرگترین قدرت های مادی دنیا در مقابل نظام اسلامی به زانو در می آید و هر توطئه و نقشه ای که می کشد نمی تواند به اهداف خود برسد ، به این خاطر است که ایران نیروی عظیم و با قدرت بی نهایتی به نام بسیج دارد.

امام جمعه موقت میبد راه برون رفت از تمامی مشکلات کشور را در گرو تفکر بسیجی دانست و افزود : همه مردم و مسئولین بدانند ، اگر می خواهند مشکلات این نظام حل شود ، مشکلات مردم گره گشایی شود ، وضع اقتصاد بهتر شود ، راهی جز تفکر بسیجی در همه ارگانها و نهادها و کارها وجود ندارد و باید با روحیه جهادی و انقلابی کار شود .

پایان کار داعش به خاطر روحیه مقاومت و سازش ناپذیری بود

حجت الاسلام حسنی خاطرنشان کرد : اگر امروز بعد از 38 سال توطئه بسیار سنگین امریکا ، رژیم صهیونیستی و دلارهای نفتی کشورهای عربی ، جنایت های داعش در کشور سوریه و عراق پس از 6 سال به آخر رسیده است که خیلی از این جنایت ها را نمی توان به تصویر کشید ، و تنها یک مورد از آن که در نامه سردار سلیمانی به رهبر معظم آمده است که 6 هزار جوان را فریب داده اند که عملیات انتهاری انجام و خود و زن و بچه و مردم بی گناه را به خاک و خون بکشند ، در سایه حضور جوانان جبهه مقاومت از کشورهای مختلف امت اسلام است .

در قطع شجره خبیثه داعش تمام امت اسلام نقش داشتند

وی با اشاره به دشمن شناسی دقیق رهبر معظم انقلاب از همان لحظات آغاز جنایات داعش تصریح کرد : اگر به مصاحبه مسئولین پلید اسرائیل توجه کنید می بینید که گفته بودند ؛ جنگ 33 روزه لبنان قطع کردن مچ دست ایران یعنی حزب الله بود و امروز با شجره خبیثه داعش به دنبال قطع بازوی ایران که سوریه است می رویم.

وی گفت : در قطع کردن شجره خبیثه داعش تمام امت اسلام نقش داشتند و جوانان افغانستان ، حزب الله ، پاکستان ، حشدالشبی عراق و سوریه فرماندهی شجاعانه سردار سلیمانی از ایران نقش داشتند تا توانستند بعد از 6سال به جنایت های داعش در منطقه پایان دهند.

امام جمعه موقت میبد با بیان اینکه پایان سیطره حکومتی داعش در منطقه به معنای ریشه کن شدن داعش نیست گفت : هر چند داعشی بمعنای یک تشکل و حکومت روی زمین وجود ندارد اما دشمن دست از توطئه بر نمی دارد.

انتقال باقیمانده داعش به افغانستان باعث دردسرهای جدید در کشورها

حجت الاسلام حسنی با اشاره به زمزمه هایی در خصوص انتقال باقیمانده شجره خبیثه داعش به شمال افغانستان اظهار داشت : انتقال باقیمانده داعش به افغانستان و کشورهای دیگر باعث دردسرهای جدید خواهد بود.

با وجود تفکر وهابیت نباید از کید دشمن غافل بود

خطیب جمعه میبد تصریح کرد : تا زمانی که تفکر وهابیت وجود و سلفی گری و موضع گیری های تند از جانب عربستان وجود دارد ، نباید از کید دشمن غافل بود.

تا بسیجی هست توطئه های دشمنان نقش بر آب خواهد شد

وی خطاب به مستکبرین جهانی ، رژیم صهیونیستی و انسانهای گول خورده در دولتهای منطقه اظهار داشت : دشمن بداند به حول قوه الهی همچون 38 سال گذشته ، تا زمانی که در این کشور امام زمان ، ولی فقیه در راس کار است و بسیجی وجود دارد و در جهان اسلام این تفکر بسیجی در حال گسترش است ، هر توطئه ای علیه این انقلاب ، نظام و اسلام ، نقش برآب خواهد شد.

جشن بزرگ امت اسلامی آزادی فلسطین است

امام جمعه موقت میبد جشن بزرگ امت اسلام را آزادی فلسطین و نابودی رژیم جعلی صهیونیستی خواند و گفت : همانطور که رهبر معظم انقلاب بیان کردند ، در25 سال آینده اسرائیل از صحنه جهان محو خواهد شد .

پیروزی بر داعش ثمره رهبری شجاعانه و فتوای مرجعیت نجف

وی پیروزی بر داعش در عراق و سوریه را ثمره رهبری های شجاعانه مقام معظم رهبری ، فتوای مرجعیت نجف و جهاد کفایی ، مقاومت و سازش ناپذیری برشمرد و افزود : کسانی که در زمانی که جوانان ما در سوریه و عراق در مقابل این موجود پلید سینه سپر میکردند و پیشنهاد مذاکره با داعش را می دادند ، حالا ثمره این مجاهدت ها را با چشم خود دیدند و باید می دانستند آنها برای قتل ، کشتار ، سوزاندن و تخریب آمده بودند و نمی شد که با آنها سر میز مذاکره نشست .

مناسبت ها:

امام جمعه موقت میبد ، پنجم ربیع الاول سالروز رحلت حضرت سکینه دختر حضرت سیدالشهداء (ع) در سال 117 هجری قمری را گرامی داشت و گفت : حضرت سکینه کسی بود که قصه کربلا را لمس کرد و از اسرای کربلا بود.

حجت الاسلام حسنی ، هشتم ربیع الاول سالروز شهادت یازدهمین اختر تابناک آسمان ولایت و امامت حضرت امام حسن عسکری را به همه دلدادگان به خاندان پیامبر و عصمت و طهارت تسلیت گفت.

خطیب جمعه موقت میبد با اشاره به برگزاری تجمع عظیم بسیجیان در مصلی آیت الله اعرافی به مناسبت سالروز تشکیل بسیج مستضعفین و به شکرانه پیروزی بزرگ بر داعش ، از همه اقشار مختلف مردم دعوت کرد تا با حضور چشمگیر در این تجمع به دشمنان نشان دهند که ملت بزرگ ایران در دفاع از دین و ارزشهای الهی ، خستگی ناپذیر حضور دارند .

وی یاد و خاطره شهید محمدحسین ذوالفقاری خردسالترین شهید دفاع مقدس و شهید شاخص کشوری را گرامیداشت و گفت : این شهید هر چند به لحاظ سنی خردسالترین شهید دفاع مقدس است اما عظمت و بزرگی آن چنان است که بعنوان شهید بزرگ و شاخص کشور انتخاب شده است .

امام جمعه موقت میبد ، نهم ربیع الاول سرآغاز امامت آخرین حجت حق حضرت ولی عصر (عج) را به همه تبریک گفت .