240 نفر از دانش آموزان از 6 آموزشگاه دخترانه شهرستان میبد درقالب اردوی راهیان نور امروز صبح از مصلی آیت الله اعرافی راهی مناطق عملیاتی جنوب کشور شدند.

بام میبد : به نقل از روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد،جعفر شفاعی معاون پرورشی آموزش وپرورش میبد گفت: این اردو 4روزه است و دانش آموزان از مناطق عملیاتی طلائیه،دهلاویه،معراج شهدا ،اروندکنار،یادمان شلمچه و موزه دفاع مقدس درخرمشهر بازدید خواهند کرد.

وی  خاطرنشان نمود :  دانش آموزان با شرکت در رزمایش وقایع انقلاب اسلامی با حوادث و تاریخ 39 ساله جمهوری اسلامی آشنا می شوند.

شفاهی هدف از این اردو را آشنایی دانش آموزان با فرهنگ ایثار و شهادت و بازدید از مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس بیان داشت.

وی در ادامه اظهار داشت: اردوهای راهیان نور همچون یک انقلاب فرهنگی عظیم بوده و از این اقدام و ظرفیت مناسب فرهنگی می توان برای مقابله با هجمه نرم دشمنان و اعتلای اصول انقلاب اسلامی استفاده مناسب کرد. زائران و به ویژه جوانان با شرکت در کاروانهای راهیان نور می توانند با حضور در سرزمینهای عملیاتی درک کنند که چگونه رزمندگان و شهدا در دوران دفاع مقدس دشمن را از خاک میهن بیرون راندند و حتی اجازه تصرف یک وجب از خاک ایران را نیز به آنها ندادند.

شفاعی افزود: در هر اتوبوس یک روای و یک روحانی ،دانش آموزان را همراهی می کنند تا ضمن آشنا کردن آنها با مناطق و شرح تاریخ دفاع مقدس به سوالات آنها در زمینه های مختلف پاسخ دهند.