امام جمعه میبد با بیان اینکه امروز نسخه شفای عالم پیام هفته وحدتی است که امام راحل بنیان نهاد ، افزود : گفتمان انقلاب اسلامی ، گفتمان وحدت و انسجام است.

حضرت آیت الله اعرافی امام جمعه میبد در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان میبد با اشاره به اینکه باید تلاش کنیم که خود را از هواهای نفس و خواسته های شیطانی رها نمائیم ، افزود : رهایی از این دامها همت و عزم و اراده می خواهد ، اگر ما عزم و اراده اتخاذ نکنیم ، موج شیطنت ها و هواها ما را با خود می برد .

وی افزود : ما چون ماهی های مرده می مانیم ، اگر از تقوا برخوردار نباشیم ، ماهی مرده تابعی از موج های دریاست و آخرش هم همنشین لجنزار می شود .

امام جمعه میبد خاطر نشان کرد : با تقوا است که موتور حیات ما روشن می شود، باید تلاش کنیم موتور تقوا را در زندگی فردی ، اجتماعی ، اداری ، شغلی ، سیاسی و در همه شئون روشن باشد و بدانیم دیر یا زود همه باید پاسخگوی گذشته و پیشینه خود در پیشگاه خدا باشیم .

وی با گرامیداشت هفته بسیج و تبریک این هفته به ملت ایران و بسیجیان ، تاکید نمود : باید روح و فرهنگ بسیج در همه کارها ی ما تجلی پیدا کند ، با روح و فرهنگ بسیجی و انقلابی هم می توانیم دنیای خود را آباد کنیم و در آبادانی آخرت خود هم پیشتاز باشیم ، زیرا بسیجی بودن یعنی خدایی بودن ، فداکاری ، اتکا به خدا و بن بست نشناختن است.

مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور در ادامه تصریح نمود : بسیجی همان کسی است که بن بست جنگ هشت ساله را با نگاه بلند و روح آسمانی خود شکست .

وی در ادامه افزود : این فرهنگ بن بست نشناختن و شکافتن بن بستها باعث پیروزی در جنگ می شود ، در علم و دانش نیز پیروزیهای بزرگ به ارمغان می آورد و در اقتصاد و فناوری نیز قله های بزرگی را فتح می نماید.

امام جمعه میبد خاطر نشان نمود : این عنصر ملی بن بست شکنی و اعتماد بر خویش و بر نیروهای خویش منشاء غلبه بر مزاحمات و دشمن می شود و این روحیه همچنان باید ماندگار بماند، ما امروز هم همچنان گذشته و بیش از گذشته به آن نیاز داریم.

وی تاکید کرد : هفته بسیج برای بازگشت به این روحیه است و نباید با یک سری تشریفات با این مناسبتها برخورد کنیم .

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه با گرامیداشت هفته وحدت گفت : ما امروز بیش از هر زمانی نیازمند به آن هستیم که به وحدت اسلامی باز گردیم ، ما هم در ایران و هم در جهان نیازمند آنیم تا همه مذاهب اسلامی شائبه های تکفیر ، پرخاشگری و تعصبات جاهلانه را کنار بگذاریم و به ندای بزرگ اسلام پایبند باشیم .

وی افزود : امروز همه دنیا جمع شده است تا بگوید انقلاب اسلامی در برابر مذاهب اسلامی قرار دارد که باید گفت ، مطلقا چنین نمی باشد ، انقلاب اسلامی از آن همه امت اسلام است و ما به روز غدیر ، عاشورا ، انتظار و مهدویت افتخار می کنیم .

امام جمعه میبد گفت : امروز نسخه شفای عالم پیام هفته وحدتی است که امام راحل بنیان نهاد و گفتمان مکتب اهل بیت و انقلاب اسلامی ، گفتمان وحدت و انسجام اسلامی است .

وی با اشاره به شکست خلافت داعش گفت : روشن است که داعش به عنوان یک فکر و جریان های تروریستی همچنان باقی است و هر جایی هم سرکوب شود ، تلاش می کنند در جای دیگری سر بلند کرده به ترویج فکر خود بپردازند ، اما آنچه اتفاق افتاد خلافت خودخوانده و دروغین داعش در سرزمین عراق و شام فرو ریخت و این اتفاق مبارکی است .

آیت الله اعرافی با گرامیداشت سالروزشهادت ایت الله مدرس و روز مجلس بیان کرد: مجلس شورای اسلامی جایگاه و نقش مهمی دارد و امیدواریم که مجلس به وظایف قانونگذاری ، سیاست گذاری و نظارت خود به خوبی اقدام نماید .

وی افزود : مجلس در تراز انقلاب اسلامی مجلسی است که سیره و سنت مدرس در آن زنده باشد ، روح مقاومت ، روح ملت خواهی و در خدمت ملت بودن ، شجاعت و استقلال ، چیزهایی است که مدرس به مجلس ما آموخت و ما امیدواریم مجلس در این مسیر به وظایف خود عمل کند .

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه خاطر نشان کرد : ما در شرایط حساسی هستیم ، مشکلات زیادی وجود دارد وما باید با قاطعیت ، حکمت ، شجاعت و با دقت راه مدرس را دنبال کنیم و مبادا که مجلس و مسئولان ما از این راه نورانی و استقلال خواهی ، شجاعت و ایثار در راه خدا و فداکاری برای ملت فاصله بگیرند .

امام جمعه میبد هفته پژوهش و هفته وحدت حوزه و دانشگاه را گرامی داشت و افزود : انتظار بسیار فراتری است تا در سطح استان و همچنین شهرستان میبد روح پژوهش رواج پیدا کند وباید پژوهش در سطح کارخانه ، فرهنگ ، صنعت و همه شئون حضور داشته باشد وهمچنین حوزه ، دانشگاه ، آموزش و پرورش ، صنعت و.. محوریت پژوهش را تجلی ببخشند.

وی همچنین روز جهانی معلولین را گرامی داشت و اظهار نمود : ما چندین هزار معلول در خود شهرستان میبد داریم که البته بهزیستی در این زمینه تلاشهایی داشته است و قریب به 3000 پرونده در این اداره وجود دارد و همچنین بیش از ده موسسه مردمی در این خصوص کمک می کنند که همه اینها جای تقدیر و تشکر دارد .

خطیب نماز جمعه میبد در ادامه ضمن تبریک این روز به معلولین ، افزود : جانبازان در این میان جایگاه رفیع و ممتازی دارند و نکته ای دیگر که باید گفت این است که معلول قبل از هر چیزی ، شخصیت و کرامت می خواهد .

آیت الله اعرافی بر مناسب سازی فضاهای عمومی و اداری برای رفت و آمد معلولین نیز تاکید نمود و همچنین از همکاری مردم در کمک به زلزله زدگان تشکر نمود.