فرماندار میبد : معلولین با وجود نقصان و کمبودی که دارند ، کارهای بسیار ارزشمند و روحیه بخشی را ارائه می دهند.

بام میبد : صبح امروز مراسم جشنی به مناسبت هفته گرامیداشت معلولین با حضور مسئولین شهرستان میبد در سالن آمفی تئاتر فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

حسین فلاح فرماندار میبد در این مراسم ضمن عرض خیر مقدم به جامعه بزرگ بهزیستی شهرستان میبد ، بیان کرد: بهزیستی وظایفی در سطح گسترده و با بار معنوی و ارزشهای والا دارد ، همچنین پرسنل این اداره با میل و رغبت به انجام وظایف خود می پردازند ، بعضی از این افراد با وجودی که خود نیز معلولیتی دارند در انجام حرکتهای بسیار خوبی سهم داشته و واقعا کارشان در خور قدردانی و نشکر است .

وی افزود : بسیاری از این افراد  با وجود نقصان و معلولیتی که دارند ، کارهای بسیار خوب و ارزشمندی را انجام داده اند ، گروه نمایش معلولین که در شهرستان فعالیت دارد ، در سطح استان و کشور حرف اول را می زند ، همچنین در بخش صنایع دستی کارهای بسیار خوبی صورت گرفته است .

فرماندار میبد ،   از یک معلول فعال در صنعت زیلو و صنایع دستی به نام  آقای اشتری  یاد نمود که جلودار و انجام دهنده خدمات با ارزشی در شهرستان در زمینه صنایع دستی است و عنوان نمود : وی با تلاش و همتی که داشته است در ثبت علمی جغرافیایی زیلوی میبد نقش بسیاری را  ایفا نموده است .

وی خاطر نشان کرد : امثال آقای اشتری با وجود نقصان و کمبودی دارند و در عین حال کارهای ارزشمند و روحیه بخشی را انجام می دهند ، در سطح شهرستان زیاد هستند و باید این افراد بدانند و مطمئن باشند که هیچ نقصان و کمبودی ندارند و جامعه هم همین نگاه را به آنها دارد .

فلاح همچنین ابراز محبتی که این افراد نسبت به خانواده خود دارند و قادر هستند ارتباطی خوب با دیگران را برقرار کنند را بسیار ارزشمند خواند .

گفتنی است از برنامه های این جشن با شکوه ، اجرای سرود « می توانم » توسط روشندلان جامعه نابینایان ، مولودی با اجرای ابوالفضل دهقانی کودک نابینای میبدی ، بخش کلیپ مناسب سازی از طرف جامعه معلولین ، اجرای تئاتر « آش پس پایی » توسط جامعه معلولان به کارگردانی خانم فرزانه قاسمی و نویسندگی سید حسین پیغمبری ، دکلمه با اجرای فاطمه هاتفی دانشجوی روشندل ، سخنرانی کارآفرین برتر کامران محمدی و تقدیر از معلولین موفق شهرستان بود.

لازم به ذکر است اجرای این مراسم را مژگان دستجردی ، مجری توانمند و با سابقه صدا و سیمای استان یزد و مدرس کلاس فن بیان ، گویندگی و مجری گری شهرستان به عهده داشت .