امام جمعه موقت شهرستان میبد : تهدید و تحریم دشمن علیه ملت ایران ، فرصتی راهبردی را برای نظام جمهوری اسلامی ایران فراهم نمود.

حجه الاسلام غفوری امام جمعه موقت میبد در خطبه های امروز نماز جمعه میبد با اشاره به سالروز شهادت آیت الله مفتح که به عنوان روز وحدت حوزه و دانشگاه نامگذاری شده است و گرامیداشت این روز ، بیان کرد : تحقق درست این مناسبت کلید نجات ملت است ، زیرا پیشرفت هر کشور و ملتی هم در فضای مادی و هم در فضای معنوی از طریق علم میسر است و با علم و دانش است است که پیشرفت و بصیرت حاصل می شود .

وی افزود : دانش چون چراغ راه زندگی انسانها و روشن کننده راه آنهاست و هرچه از پیشرفت تا به حال نصیب انسانها شده است از مسیر علم و تحربه ای که از طریق عالمان نسل قبل به نسل بعد منتقل شده ، صورت گرفته است و عالمان جامعه ای نظیر جامعه ما در حوزه و دانشگاه جمع شده اند.

خطیب موقت نماز جمعه میبد در ادامه اظهار داشت : دشمن برای خنثی کردن وحدت حوزه و دانشگاه قبل از انقلاب برای ایجاد اختلاف به دانشگاهی ها گفت ، این حوزوی ها مرتجع و عقب مانده هستند و شما متمدن و روشنفکر و پیشرفته اید و به حوزه ای ها گفتند ، اینها بی دین ، لامذهب ، شرقی و غربی هستند .

وی خاطر نشان نمود : دشمنان خبیث و پلید اسلام و مسلمین که در رأس آنها انگلیس بود و امریکایی ها بعدا پی گیر آن بودند و از طریق عوامل داخلی شان این اختلاف افکنی را در ایران به پیش گرفتند.

حجه الاسلام غفوری با اشاره به بلوایی که بر سر جریان دکتر شریعتی برای ایجاد اختلاف افکنی به راه افتاد ، گفت : اگر حوزه و دانشگاه با هم متحد شوند ، سعادت جامعه ما از مسیر علومی که در حوزه و دانشگاهها تحقیق ، تدریس و تولید می شود ، تامین خواهد شد که به حمد الله تا به حال تا حد زیادی تامین شده ، اما به نقطه کمال نرسیده است و نیاز به ایجاد زمینه برای همکاری بیشتر بین حوزه و دانشگاه در عرصه های علمی می باشد.

حجت الاسلام غفوری با اشاره به ملتهب بودن جهان اسلام در این روزها گفت : به حق خدای متعال همانطور که در طول تاریخ زمینه حفظ دینش را به دست دشمن فراهم می کند ، در این سالها ما تجربه کردیم جنگی را که دشمن علیه ما به راه انداخت ، به گمان اینکه از این طریق ما را نابود می کنند ، اما نسلی انقلابی و شهید پرور بین این ملت و مملکت ظهور کرد و برای همیشه شهدایی که ما در راه خدا تقدیم کردیم ، انقلاب اسلامی را بیمه نمود.

وی اقزود : با تهدید و تحریم دشمنان علیه ملت ایران ، فکر و استعداد ها به کار افتاد و در عین حفظ تحریم در چهل سال گذشته ، کار ملت ما به جایی رسیده است که در بسیاری از امور جزء ملتهای اول دنیا و صاحب فناوریهای زیادی در عرصه های علمی ، پزشکی ، سلول های بنیادی ، هوا و فضا و بسیاری از زمینه های دیگر است .

خطیب موقت نماز جمعه میبد در ادامه خاطر نشان کرد : ما امروز فن آوریهای مورد نیاز کشورهای دیگر را صادر کرده و در اختیارشان می گذاریم .