فرماندار میبد در مراسم شب یلدا ضمن یاد از شهدای گرانقدر جنگ تحمیلی و دفاع مقدس ، بر پایبند بودن بر حفظ سنتهای گذشته و منتقل نمودن آنها به نسل جدید تاکید نمود.

بام میبد : مراسم شب یلدا شب گذشته در آستانه فرا رسیدن این شب با حضور مسئولین در مجتمع فرهنگی، تربیتی و آموزشی آیت الله اعرافی(ره) کمیته امداد شهرستان میبد تحت عنوان یلدای مهدوی برگزار شد .

حسین فلاح فرماندار میبد در این مراسم معنوی که با حضور نونهالان و مادرانشان برگزار شده بود ؛ برگزاری آئین سنتی شب یلدا ، طولانی ترین شب سال در مرکز فرهنگی، تربیتی و آموزشی آیت الله اعرافی(ره) که مزین به تصاویر شهدا گشته بود را بسیار عالی توصیف نمود و افزود : شهدا ولی نعمت های ما هستند و اگر جان فشانی آنها نبود ، امنیت و آرامشی را که ما در حال حاضر داریم ،  نداشتیم .

وی که خدمت خود در جامعه را از برکت کارهایی می داند که تا به حال به عنوان یک فرد از خانواده ای کشاورز و زیلو باف انجام می داده است ، عنوان نمود : شما باید قدر کارهایی که انجام می دهید را بدانید ، چون کسی که رنج کشیده و کار کرده است در آزمون های دنیوی هم سرافرازتر می باشد.

فرماندار میبد در ادامه با اشاره به شب یلدا و قصه هایی که در این دراز ترین شب سال توسط پدران و مادران ما گفته می شده است ، اظهار نمود : شخصیتهای این قصه ها به عنوان الگو و درس برای بچه های امروز هم می تواند کاربرد داشته باشد و لازم است که ارتباط خود را با گذشته قطع نکرده و با پایبندی به رفتار و سنتهای رایج در گذشته ، آنها را به فرزندان خود هم منتقل نمائیم.

وی در ادامه گفت : خوب است در این شب یادی هم شود از زلزله زدگانی که این شبها را مجبورند در چادرها با سختی و در سرما سپری کنند.

گفتنی است در طی برگزاری مراسم معنوی و با شکوه شب یلدای مهدوی در مجتمع فرهنگی، تربیتی و آموزشی آیت الله اعرافی(ره) کمیته امداد شهرستان میبد ، برنامه هایی چون نمایش ، دکلمه ، حاقظ خوانی و گرفتن فال حافظ در محفلی باشکوه  و در روشنای شمع های که می سوخت ، اجرا گردید .

همچنین در این برنامه از حسین زین الدینی رئیس کمیته امداد در شهرستان میبد تقدیر به عمل آمد .

در پایان مراسم  نیز شرکت کنندگان بر سر سفره ای که به تصویر شهدا مزین بود ، ضمن قرائت آیاتی از قرآن مجید ، با خوردن غذاهای سنتی مخصوص این شب چون آش و لبوی شلغم و چقندر پذیرایی گشته و این شب را سپری نمودند.