کار ابلهانه آمریکا در خصوص اعلام پایتختی قدس برای رژیم صهیونیستی اسرائیل ، با وجود تهدیداتی که نمود ، مخالفت کشورهای دیگر را برانگیخت .

بام میبد : حجه الاسلام علیرضا حسنی امام جمعه موقت شهرستان میبد در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان عنوان نمود : هزار روز  از کشتار مردم یمن می گذرد و شب و روز زنان و بچه های آنجا را در برابر دیدگان جامعه بین المللی به خاک و خون می کشند ، اما متاسفانه کسی حرفی نمی زند ، ولی وقتی رزمندگان یمنی یک موشک پرتاب می کنند ، به مقابله با آن می پردازند.

وی افزود : آمریکا با خیمه شب بازی اخیر سعی کرد تا ثابت کنند که این موشکها از سوی ایران به یمن داده شده است ، اما قطعا باید بدانند که این موشکهای ایرانی نیست.

خطیب موقت نماز جمعه میبد افزود : کارنابخردانه و ابلهانه آمریکا در باره قدس نه فقط جهان اسلام را ملتهب نمود ، بلکه ملتهای غیر مسلمان را نیز به این صورت به عکس العمل وادارکرد تا آنجا که در مجمع عمومی سازمان ملل با وجود تهدیدات آمریکا ، 128 کشوردنیا به پایتحتی قدس برای فلسطین ، رای دادند.

وی تصریح نمود : آمریکا با این حرکت خود برای رژیم غاصب و جعلی رژیم صهیونیستی ، مرگ زود رسی برای خود رقم زد.

حجه الاسلام حسنی در ارتباط با بررسی لایحه بودجه سال 97 بیان کرد : لازم است در تصویب بودجه برای اقشار کارگر، محروم و مستضعف جامعه و همچنین برای اشتغال و ازدواج جوانان برنامه ریزی شود ، برای اینکه محرومین جامعه که کمر آنها در زیر بار سنگین مسائل اقتصادی جامعه خم شده است ، بتوانند به زندگی معمولی و عادی خود ادامه دهند.

وی با اشاره به اجرای کنسرت در شهرستان میبد ، افزود : عده ای به دنبال راه اندازی کنسرت در میبد هستند  ، اما اگر می خواهند شادی آفرینی کنند ، مسائل اقتصاد مردم ، رکود و اشتغال را حل کنند ، چرا که بعضی ها چندین ماه حقوق نگرفته اند و جوانان ما با حل این مشکلات است که شاد می شوند.

امام جمعه موقت میبد تصریح کرد : مسئولین لازم است ، این دغدغه جامعه دینی و متدینین ، جامعه روحانیت ، خانواده های شهدا و بچه های حزب اللهی را جدی بگیرند.

حجه الاسلام حسنی گفت : بحث کنسرت در میبد را تمام شده بدانید و به فکر حل مشکلات مردم باشید.

وی همچنین عنوان نمود : پنج دی به عنوان روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش بلاهای طبیعی نامگذاری شده و با توجه به اینکه قسمت زیادی از کشور ما بر روی خط زلزله است و هراز گاهی شاهد زلزله در کوشه ای از کشور هستیم ، باید مسئولین و مردم توجه داشته بشند با برنامه ریزی در ساخت و ساز خسارتهای ناشی از زلزله را به حداقل برسانند.

امام جمعه موقت میبد در ادامه گفت : در کشورهای دیگری که آنها هم بر روی خط زلزله بودند با برنامه ریزی و کار علمی که در ارتباط با ساخت و سازها انجام داده اند ، حتی با زلزله هفت و هشت ریشتری هم خسارت چندانی نمی بینند.

وی زلزله هشداری از جانب پروردگار ذکر نمود که در متن روایات آمده و افزود : لازم است در این خصوص استغفار و توبه نمود و سعی کنیم با امر به معروف و نهی از منکر ، گناه در جامعه علنی نشود.

حجه الاسلام حسنی  با ذکر مناسبتهای هفته آینده ، چهارشنبه هشتم ماه ربیع میلاد حضرت امام حسن عسکری را تبریک گفت .

وی همچنین به پنجشنبه هفتم دی سالروز شهادت آیت الله غفاری در سال 1353 در زیر شکنجه های ساواک اشاره نمود و این روز را تسلیت گفت .

خطیب موقت نماز جمعه میبد ، هفتم دی سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی در سال 1358 به فرمان حضرت امام خمینی (ره) نیز یاد آور شد و افزود : در زمینه سواد آموزی کارهای شایانی صورت گرفته اما باز هم باید کار شود زیرا اسلام دینی است که مردم به از گهواره تا گور تشویق به علم اندوزی نموده است و باید گفت هیچ موقع برای علم آموختن دیر نیست و لازم است کسانی که سواد ندارند ،  سواد بیاموزند و کسانی هم که سواد دارند ، اهل مطالعه باشند و هر روز بر علم خود بیافزایند .

وی در ادامه درگذشت پزشک نام آور و کهنسال و پیشگام پزشکی استان یزد و شهر میبد  ، دکتر علی آیت اللهی که انسانی متدین و از وابستگان مرحوم آیت الله حائری بود و امروز درگذشته است را تسلیت گفت.