موشک بالستیک ایران قابلیت حمل کلاهک هسته ای ندارد/ ایران قطعنامه۲۲۳۱ را نقض نکرده است

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهارات آمریکایی ها درباره فعالیت موشکی ایران را معرکه گیری دانست که با هدف دور کردن افکار عمومی جهان و منطقه از اقدامات خصمانه خودشان است.

بام میبد : دکتر کمال دهقانی فیروزآبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ ملت در خصوص اعلام نظر کشورهای اروپایی و آمریکا درباره پایبندی ایران به قطعنامه2231، گفت: آمریکا جنگ تبلیغاتی علیه ایران راه انداخته است، در واقع آنها به دنبال پیشبرد اهداف خود در منطقه هستند و گاها هم با معرکه گیری به این فضا دامن می‌زنند.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اقدام خانم نیکی هیلی و نمایش تعدادی حلبی به عنوان موشک‌های ایرانی نمونه‌ای از معرکه‌گیری هاست چراکه موشک های ایران هیچ تفاوتی با موشک های آمریکا به لحاظ قدرت و استححکام ندارد کما اینکه ایران هم هیچ گاه برای کمک به کسی خجالت زده نیست که بخواهد به دنبال پنهانکاری باشد.

وی افزود: حضور ایران در هر جایی که باشد مانند مبارزه با داعش در عراق و سوریه قانونی و با هماهنگی دولت های عراق و سوریه انجام گرفته است، جمهوری اسلامی هیچ گاه در یمن حضور نداشته است، در واقع یمن پیش از این اسلحه خریده و هم اکنون نیز مجهز است لذا باید کسانی که بر سر مردم یمن بمب می اندازند برخورد کنند.

دهقانی فیروزآبادی ادامه داد: تشکیل ائتلاف و کمک به یمن خلاف مقررات بین المللی موضوعاتی است که آمریکایی ها باید شفاف سازی کند، مسئله موشکی ایران موضوعی داخلی و مربوط به امنیت جمهوری اسلامی است لذا متناسب با تهدیدات راهبرد دفاعی تنظیم کرده و در آن با هیچ کسی مذاکره نخواهیم کرد.

وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی با استقلال و با هدف تحقق امنیت و اتحاد در منطقه تصمیم می گیرد، در رابطه با قطعنامه 2231 نیز رای به عدم پایبندی ایران نخواهند داد، زیرا شورای امنیت به فعالیت ایران واقف است و می داند که ایران بر مبنای برجام حرکت می کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: موشک بالستیک با حمل کلاهک هسته ای به هیچ عنوان در ایران تولید نمی شود و جمهوری اسلامی کاملا متعهد است، آنها نیز به تعهدات جمهوری اسلامی ایران واقفند، در واقع این اظهارات تنها معرکه گیری برای دور کردن افکار عمومی جهان و منطقه از اقدامات خصمانه آمریکا در کشورهایی چون یمن است.