نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهارات آمریکایی ها درباره فعالیت موشکی ایران را معرکه گیری دانست که با هدف دور کردن افکار عمومی جهان و منطقه از اقدامات خصمانه خودشان است.

بام میبد : دکتر کمال دهقانی فیروزآبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ ملت در خصوص اعلام نظر کشورهای اروپایی و آمریکا درباره پایبندی ایران به قطعنامه2231، گفت: آمریکا جنگ تبلیغاتی علیه ایران راه انداخته است، در واقع آنها به دنبال پیشبرد اهداف خود در منطقه هستند و گاها هم با معرکه گیری به این فضا دامن می‌زنند.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اقدام خانم نیکی هیلی و نمایش تعدادی حلبی به عنوان موشک‌های ایرانی نمونه‌ای از معرکه‌گیری هاست چراکه موشک های ایران هیچ تفاوتی با موشک های آمریکا به لحاظ قدرت و استححکام ندارد کما اینکه ایران هم هیچ گاه برای کمک به کسی خجالت زده نیست که بخواهد به دنبال پنهانکاری باشد.

وی افزود: حضور ایران در هر جایی که باشد مانند مبارزه با داعش در عراق و سوریه قانونی و با هماهنگی دولت های عراق و سوریه انجام گرفته است، جمهوری اسلامی هیچ گاه در یمن حضور نداشته است، در واقع یمن پیش از این اسلحه خریده و هم اکنون نیز مجهز است لذا باید کسانی که بر سر مردم یمن بمب می اندازند برخورد کنند.

دهقانی فیروزآبادی ادامه داد: تشکیل ائتلاف و کمک به یمن خلاف مقررات بین المللی موضوعاتی است که آمریکایی ها باید شفاف سازی کند، مسئله موشکی ایران موضوعی داخلی و مربوط به امنیت جمهوری اسلامی است لذا متناسب با تهدیدات راهبرد دفاعی تنظیم کرده و در آن با هیچ کسی مذاکره نخواهیم کرد.

وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی با استقلال و با هدف تحقق امنیت و اتحاد در منطقه تصمیم می گیرد، در رابطه با قطعنامه 2231 نیز رای به عدم پایبندی ایران نخواهند داد، زیرا شورای امنیت به فعالیت ایران واقف است و می داند که ایران بر مبنای برجام حرکت می کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: موشک بالستیک با حمل کلاهک هسته ای به هیچ عنوان در ایران تولید نمی شود و جمهوری اسلامی کاملا متعهد است، آنها نیز به تعهدات جمهوری اسلامی ایران واقفند، در واقع این اظهارات تنها معرکه گیری برای دور کردن افکار عمومی جهان و منطقه از اقدامات خصمانه آمریکا در کشورهایی چون یمن است.