امام جمعه میبد : پیام 9 دی و دهه بصیرت ، بودن در مسیر ولایت فقیه و محترم شمردن آراء مردم است .

بام میبد : آیت الله اعرافی امام جمعه شهرستان میبد در خطبه های امروز نماز جمعه این شهرستان افزود : 9 دی به فرموده مقام معظم رهبری از روزهای ماندگار تاریخ است و دستهای بزرگی در غلبه فتنه ای بود که جمعی فریب خورده و وابسته در پرتو سیاست های استکباری در آن قرار گرفتند و مشکلاتی را برای کشور به وجود آوردند که تا سالها باقی ماند و به دشمن جرات داد تا اقدامات مهمتر دیگری علیه ملت ایران انجام دهد .

وی خاطر نشان نمود : آنچه در فتنه 88 مهم بود صیانت از آرای مردم بود ، مهم بود تا رشته انتخابات و اتکای به آرای مردم که از زمان پیروزی انقلاب به صورت منظم وجود داشت و از مفاخر مردم ایران وکشور ما در دنیا بود ، قطع نشود .

آیت الله اعرافی تصریح نمود : مقام معظم رهبری در برابر عده ای که فریب خورده و وابسته بودند و می خواستند انتخابات را مخدوش کنند ، سینه سپر نمود برای صیانت از آرای مردم و اینکه انتخابات به زیر سوال نرود .

وی گفت : عزم نظام و مردم این بود که بر این عده کور در زیر بار نرفتن انتخبات فائق بیایند که در ادامه مبدل شد به اقداماتی که در آن هنجارشکنی نسبت به اصول مهم اسلام ، انقلاب اسلامی و ارزشهای متعالی دینی بود .

امام جمعه میبد در ادامه افزود : آنها با وجود جلساتی که مقام معظم رهبری برایشان گذاشتند و حرفها هم شنیده شد ، باز در مسیری رفتند که کشور را برای تخریب انتخابات به آشوب بکشند واین اقدامات غیر قابل قبول منجر شد به آن چیزی شد که شایسته نبود و کسانی در این آزمون بزرگ شکست خوردند و این واقعه منشاء پیدایش 9 دی با حضورچشمگیر و یک دست مردم خالص و انقلابی برای دفاع از قانون ، انتخابات ، صیانت از آراء مردم و در حمایت و دفاع از ولایت فقیه و عزم نورانی رهبری و ولایت فقیه بود.

وی با اشاره به اقدام ترامپ در اعلام پایتختی قدس برای اسرائیل ، آن را اقدامی نابخرادانه و بسیار شوم و خسارت بار برای امت اسلامی خواند که معنای آن تعرض و دهن کجی به همه امت اسلامی و مقدسات اسلامی است.

خطیب نماز جمعه میبد تاکید نمود : این اقدامات منشاء بیداری امت اسلامی است .

وی همچنین به توجه داشتن مسئولین به مسئله اشتغال و ازدواج جوانان و مسائل فرهنگی اشاره نمود و افزود : باید به صورت جدی و شبانه روز برای این مسائل برنامه ریزی کرد و زمانی که عزم مسئولین و ، مردم و همدلی مسئولین با مردم باشد ، تحقق این امر شدنی است .

آیت الله اعرافی بیان کرد : انسان با تقوا کسی است که با شب بیداری به راز و نیاز با خدا می پردازد ، آیات قرآن را می خواند و چون به آیات عذاب می رسد ، چنان دریافت کننده  های قلب و گوش او آیات را می شنوند که گویی شعله های آتش و صدای وحشتناک آتش جهنم در گوش اوست .

وی با گرامیداشت وفات حضرت معصومه(س) و یاد و نام این بانوی فضیلتها ، اظهار داشت : حضرت معصومه (س) شعاع و جلوه ای از وجود حضرت فاطمه زهرا (س) است ،  شباهتهایی بین این دو بانو است ، او قله های بلند علم و جهاد در راه خدا را درنوردیده بود و مورد اتکای پدر ، برادر و چند امام بود .