رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان میبد از معرفی کارگاههای صنایع دستی این شهرستان در فضای مجازی خبر داد.

بام میبد :به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد، “رسول مشتاقیان” ضمن اعلام این خبر گفت:در شهرستان میبد بالغ بر 70 کارگاه تولید صنایع دستی در رشته های مختلف وجود دارد که معرفی این کارگاه ها به مردم و علاقمندان از برنامه های این اداره می باشد.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان میبد با اشاره به اینکه بازاریابی از جمله مشکلات مهم تولیدکنندگان صنایع دستی است، عنوان کرد: تاکنون بالغ بر هفت مورد از این کارگاه ها در صفحات و کانال های شبکه های اجتماعی در فضای مجازی معرفی شده و علاقمندان از این طریق می توانند به طور مستقیم با تولیدکنندگان صنایع دستی شهرستان میبد ارتباط داشته باشند.

مشتاقیان در ادامه افزود: شهرستان میبد پتانسیل بسیار بالایی در زمینه تولید صنایع دستی چون سفال و سرامیک، زیلوبافی، کاربافی، چیلنگری و … را دارد و از آنجایی که پیشینه تاریخی، هنر و سخت کوشی مردمان این دیار از دیرباز زبانزد بوده است منجر به ایجاد صدها هنرمند صنایع دستی در شهرستان گردیده است.

گفتنی است: در شهرستان میبد بالغ بر 150 هنرمند صنعتگر در زمینه صنایع دستی مشغول به فعالیت می باشند و کارگاه های تولیدی کاربافی بانوی میبدی، میبد مروارید، زیلونگار، زیلوبافی شریف زاده، فروشگاه ترمه، سفال خورشید، سراجی شهرخورشید این شهرستان دارای کانال و صفحاتی در شبکه های اجتماعی در فضای مجازی هستند.