امام جمعه شهرستان میبد ، پایگاههای بسیج را منبع جوشان هسته های مجاهدت و مقاومت در راه خدا ، عنوان نمود که با سادگی و وسعت کوچکی که دارند ، محل آمد و شد مردانی بودند که با معامله با خدا تاریخ را رقم زدند.

بام میبد : آیت الله اعرافی امام جمعه شهرستان میبد در مراسم تودیع و معارفه فرمانده سپاه ناحیه میبد بیان کرد : نقش یک سپاه و لشکر اسلامی ، انقلابی و مردمی این است که چون دژی استوار برای امنیت ، تعالی و رشد یک جامعه و مردم بوده و ریشه در مردم داشته باشد و چون زینتی برای والیان و حاکمان اسلامی باشد.

وی تصریح نمود : ایفای این نقش دوگانه که مردم حس کنند که ارتش ، سپاه و لشکر از آن آنها و چون دژی در برابر مشکلات آنها است و مرزی بینشان وجود ندارد یک شاخص برای نیروهای انتظامی در تراز اسلام است.

رئیس حوزه های علمیه کشور در ادامه افزود: این مجموعه امنیتی جامعه ، اعم از سپاه ، بسیج و ارتش همچنین آبروی حاکمیت و نظام اسلامی هستند و این دو ویژگی در نگاه امیر المومنین (ع) نسبت به نیروهای مسلح وجود دارد که همه باید تلاش کنیم که این دو ویژگی همیشه باقی بماند .

وی خاطر نشان نمود : اگریکی از این دو ویژگی از حالت توازن خارج شود ، دیگر آن نیروی مسلح ، نیروی موفقی نیست.

آیت الله اعرافی بیان کرد: در حال حاضر تجربه سپاه و بسیج ما در فراتر از مرزهای این کشور انعکاس پیدا کرده است و در دهها گزارش رسمی و غیر رسمی آمریکایی ها و اسرائیلی ها بزرگترین تهدید ذکر شده است که در منطقه در حال انتقال و شکل گیری در کشورهای گوناگون است و اظهار نگرانی آنها در این مورد در این گزارش ها دیده می شود .

وی افزود : امروز نقشه های گوناگونی وجود دارد که بعد از غائله داعش و توریست های سوریه و سایر کشورهای اسلامی در مقابله با سپاه و بسیج صورت گرفته است ، زیرا تجربه سپاه و بسیج در جریان دفاع از حرم و عتبات در عراق و سوریه ورود پیدا کرده و بیش از دهها کشور تجربه سپاه و بسیج را حس کرده اند .

امام جمعه میبد خاطر نشان نمود: این بدان معنا است که یک سپاه معتقد به اسلام و ارزشهای متعالی الهی و با تفکر راهبردی کلان و با نگرشی فراتر از مرزها تا پای جان ایستاده تا از کیان جامعه اسلامی دفاع نماید و این که مقام معظم رهبری فرموده اند تا بیست و پنج سال دیگر اسرائیلی نیست ، به این علت است که این زنجیره مقاومت و مجاهدتی که در حال شکل گیری است ، در آینده دشمنان بزرگ را در خود محو خواهد کرد.

رئیس حوزه های علمیه کشور اظهار نمود : زمانی که افراد سست عنصر حاکمان کشورهای اسلامی بودند و مانع از نقش آفرینی و به روی صحنه آمدن اراده و عزم مردم شده اند ، نتیجه ای جز به وجود آمدن اسرائیل ، اشغال کشورهای مختلف ، به غارت رفتن منابع و ذخایر بی پایان انرژی و معادن کشورهای اسلامی و خوار شمردن جهان پر قدرت اسلام نداشته است و این بالاترین غم هر انسان مومنی است.

وی افزود : چند هزار نیروی حزب الله به برکت انقلاب اسلامی شکل گرفتند و امروز این جند هزار نیروی آماده ، معتقد و انقلابی لرزه بر اندام اسرائیل و وابستگان او افکنده اند.

خطیب نماز جمعه میبد منبع جوشان این هسته های مقاومت و مجاهدت در راه خدا را همین پایگاه های بسیج با وسعت کوچک و سادگی که دارند ، ذکر نمود و بیان داشت : انسانهای مجاهد و بزرگی که در همین نقطه های کوچک و بی آلایش آمدند و با خدای خود معامله نمودند ، رقم زنندگان تاریخ معاصر بشر شدند و این راه باید ادامه پیدا کند.

امام جمعه شهرستان میبد افزود : بسیج که عشق این ملت است یک فرهنگ است و هرجا تجلی پیدا کند ، معجزه می آفریند ، هرجا روح بسیجی رود ، آن جا رونق پیدا می کند، زیرا روحیه بسیجی ، اعتماد به نفس ، توکل به خدا ، نوآوری ، ابتکار ، خلاقیت و خستگی ناپذیری است.

وی اشاره نمود فرهنگ و روح بسیجی عناصری نظیر توکل بر خدا ، اعتماد بر مردم ، ساده زیستی ، معامله با خدا ، دلدادگی به مردم ، اعتماد به نفس ، ابتکار و خلاقیت ، بن بست ناشناسی ، تعهد هر چه بیشتر ، توقع هر چه کمتر ، شور و حماسه داشتن و عشق الهی در وجود خود متجلی کردن ، دارد که ما باید در زندگی خود بر این عناصر تکیه کنیم .