لازمه شغل پرستاری داشتن صبر و تحمل در رویارویی با مشکلات آن است

شغل پرستاری از مشاغلی است که لازمه آن داشتن روابط عمومی بالا ، اطلاعات ، صبر ، تحمل و دست و پنجه نرم کردن با مشکلات کاری است.

بام میبد : یک پرستار در ارائه خدمات به بیماران جامه پرستاری را به تن کرده و رفتار و طرز برخورد او همچون سفیدی لباسش آرامش بخش روحیه بیماران است . او کسی است که بیشتر کار خود را به خاطر عشقی که به  مداوای بیماران داشته انتخاب نموده است و هیچگاه تندی یک بیمار که در حال درد کشیدن است بر روی کارش تاثیری نخواهد داشت اما بعضی اوقات شرایط چنان دست به دست هم می دهند که شاید یادش رود برای چه به انتخاب این شغل روی آورده است ، اما وقتی به خود می آید ، همان کسی است که پروانه وار دوست دارد بر بالین بیماران بچرخد و آلامشان را بزداید.

در سالروز میلاد بزرگ بانوی عالم حضرت زینب (س) اسوه صبر و شکیبایی و روز پرستار بر آن شدیم تا پای درد دل پرستاری از پرستاران بیمارستان امام جعفر صادق (ع) میبد در حاشیه مراسم تقدیر و تشکر شهردار و اعضای شورای شهر میبد از پرستاران این بیمارستان بنشینیم ، پرستاری را که درد دلی به دور از بیان مسائل مادی و تامین حقوقی که سزاوار شغلش می باشد نیافتیم و همه به طریقی گلایه مند از حقوقهای عقب مانده خود هستند ، اما آنچه سوای حقوق و مزایا ذهن یک پرستار را در گیر می کند  ، ارتباطی است که او با بیماران خود دارد و می خواهد بیماران با او داشته باشند.

پرستاری که مدت شش الی هفت سال درس خوانده است و تمام آرزوهای شغلیش را در ارتباط با بیماران می بیند ، جایگاه خود را در حال حاضر چنان که سزاوار اوست ، نمی بیند.

او بیشتر از این که اقوامش را ببیند و با آنها مراوده داشته باشد، با بیماران سرو کار دارد ، بیمارانی که در موقع بستری شدن در بیمارستان نسبت به رعایت نکاتی که در ارتباط با بیماری لازم است ، به آنها آموزش می دهد و اگر بیرون از بیمارستان هم این بیماران تحت آموزش قرار می گرفتند ، شاید مشکلاتی در حال حاضر وجود دارد ، در زمینه شغل او به وجود نمی آمد.

همچنین یک پرستار بیمارستان معتقد است با آموزش جلوی بسیاری از هزینه ها و اشغال تخت های بیمارستان را می توان گرفت ، تخت هایی که بیمارانی را بر روی خود جای می دهند که شاید خبر از شیفتهای در گردش پرستاران و سختی های آن ندارند .

تطابق نداشتن آمار زیاد بیماران یک بیمارستان با آمار پرستاران آن از جمله دغدغه هایی است که ذهن یک پرستار را به خود مشغول کرده و توان او را در انجام کارهایش به زیر سوال می برد و شاید بارها مورد بازخواست بیماران نیز قرار گیرد و این نیاز به درک مردم دارد که خود را با مشکلات پرستاران و حقی که باید برای آنها قائل شوند اما در حقشان اجحاف می شود ، آشنا نمایند.