شهید گمنامی که به خواست خدا در روزهای آخر بهمن ماه در دانشکده علوم قرآنی تشییع و تدفین می شود، 18 ساله و در عملیات رمضان به شهادت رسیده است.

بام میبد : به نقل از میبد ما  رئیس دانشکده علوم قرآنی میبد در جلسه برنامه ریزی و تقسیم وظایف جهت مراسم تشییع و تدفین شهید گمنام، که با حضور مسئولین مرتبط و همچنین مدیران هیئت های مذهبی بفروئیه برگزار شد، اظهار داشت: یکی از برنامه هایی که در صدد برگزاری آن هستیم، اجرای تئاتر و نمایش از طرف یکی از گروه های باسابقه و معروف تهرانی می باشد که در ایام فاطمیه و بعد از تدفین شهید گمنام ارائه برنامه خواهند داد.

موسوی با بیان این موضوع که تقارن ایام فاطمیه و تشییع شهید گمنام ۱۸ ساله، می تواند بسیار مورد توجه باشد، افزود: مراسم وداع با این شهید در حسینیه انصار بفروئیه خواهد بود و قرار بر این است که شهید گمنام از مکان سپاه قدیم تا دانشکده علوم قرآنی تشییع شود.

وی با اشاره به اینکه هیئت های مذهبی بفروئیه باید در حد امکان به این مراسم کمک کنند، ادامه داد: سنگ قبر این شهید عزیز آماده شده و برای ساماندهی محوطه دفن نیز کارهایی صورت گرفته و قرار است مکان مناسبی نیز برای زیارت و مراسم های مردمی در این محل آماده و مهیا شود.

مسئول بسیج دانشجویی: بعد از تدفین، تا ۴۰ شبانه روز محوطه قبر شهید گمنام به روی مردم باز است.

مصطفی گلمحمدی مسئول بسیج دانشجویی شهرستان میبد نیز در ادامه گفت: تشییع شهید گمنام از میدان گلها وارد مرحله مهمتری می شود که باید به صورت ویژه آمادگی اجرای مراسمی در شأن و مقام شهید ایجاد شود.

وی افزود: فضاسازی اطراف محل تدفین شهید گمنام توسط داربست و پوش، باید به نحوی باشد که در فصل سرد و در هر شرایط جوی بتواند تا ۴۰ شبانه روز جوابگوی مراسم های مردمی و زیارت مردم از این مکان شود.

 

 مراسم تشییع و تدفین از ۸ صبح تا قبل از ظهر خواهد بود

مصطفی بهشتی، فرمانده سپاه ناحیه میبد نیز گفت: این مراسم تشییع قرار است از ساعت ۸ صبح تا قبل از نماز ظهر طول بکشد و با همه ظرفیت موجود برای برگزاری هر چه باشکوه تر مراسم آماده هستیم.

وی افزود: به غیر از مراسم های وداع و تشییع و تدفین، مراسم روز سوم شهید نیز در مصلی آیت الله اعرافی که همزمان با روز شهادت حضرت زهرا(س) و سالگرد نماینده فقید شهرستان میبد، مرحوم یحیی زاده، برگزار می شود.

دبیر ستاد استقبال این مراسم ادامه داد: گردان امام حسین(ع)، مجموعه مصلی آیت الله اعرافی و سپاه میبد آمادگی دارند تا پشتیبانی کامل خود را از مراسم انجام دهند.

گفتنی است در ادامه این جلسه که با حضور شهردار و شورای شهر بفروئیه، فرمانده سپاه، فرمانده گردان امام حسین(ع)، نماینده نیروی انتظامی، مسئول بسیج دانشجویی، رئیس دانشکده علوم قرانی و مسئولین هیئت های مذهبی و دیگر افراد مسئول برگزار می شد، مسئولیت ها و وظایف هر کدام از افراد و گروه ها مشخص شد و برای آنها رایزنی صورت گرفت.