به‌ مناسب دهه فجر انقلاب اسلامی، فرمانده سپاه الغدیر استان یزد و جمعی از مسئولان شهرستان میبد در دیدارهای صمیمانه با خانواده‌های شهید ذوالفقاری و دهقانی به گفت‌وگو و دلجویی از ایشان پرداختند.

بام میبد : به نقل از نارین خبر ؛ در آستانه برگزاری کنگره‌ی شهید شاخص دانش آموزی کشور “محمدحسین ذوالفقاری”، عصر امروز سردار فتح‌الله جمیری -فرمانده سپاه الغدیر استان یزد- حجت‌الاسلام علی گندمی نماینده ولی فقیه در سپاه استان، عباسعلی دانافر -مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد- و جمعی از مسئولان شهر میبد با خانواده‌های شهیدان ذوالفقاری و دهقانی دیدار کردند.

شهید «محمد‌حسین ذوالفقاری» در دهم فرردین‌ماه ۱۳۴۸ در شهیدیه میبد دیده به جهان گشود و سرانجام در ۲۸ دی‌ماه ۱۳۶۰، در منطقه شوش بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید و افتخار کوچکترین شهید دفاع مقدس را نصیب خود کرد.

گفتنی است این شهید به‌عنوان «شهید شاخص بسیج دانش‌آموزی» در سال ۱۳۹۶ معرفی شده است.

شهید مصطفی دهقانی متولد پنجمین روز از فروردین‌ماه ۱۳۴۴ در فیروزآباد میبد می‌باشد و ۲۱ بهمن‌ماه ۱۳۶۴ در عملیات والفجر ۸ در خرمشهر به شهادت رسید.

برادر شهیدش مرتضی دهقانی نیز در تاریخ پانزدهم فروردین‌ماه ۱۳۴۷ در شهرستان میبد متولد و در دهم بهمن‌ماه ۱۳۶۵ در عملیات کربلای ۵ در منطقه شلمچه به درجه رفیع شهادت نائل آمد.