برنامه پاكسازي بافت قديم شهرستان ميبد در مسير راسته بازار ، دروازه كثنوا تا رباط شاه عباسي با حضور فرماندار ، شهردار و  رئيس ميراث فرهنگي انجام شد.

بام میبد : فلاح فرماندار میبد در این برنامه که به همت انجمن ياوران يادگارهاي فرهنگي ميبد و گروه ميبد فردا صورت گرفت ؛ با اشاره به اینکه این برنامه به صورت هفتگی صورت می گیرد ، بیان کرد : میبد یک شهر میراثی و گردشگری است و لازم است ما بستر بسیار خوب و مناسبی را جهت تور های گردشگری که از این شهرستان دیدن می کنند فراهم آوریم .

وی افزود : در حال حاضر گروه های مردم نهاد تصمیم گرفتند در قالب یک طرح ابتکاری و با همکاری که با شهرداری و مسئولین شهرستان صورت می گیرد ، در پاکیزگی اطراف و اکناف شهرستان و در بافتهای تاریخی و فرسوده تلاش نمایند .

فرماندار میبد در ادامه عنوان نمود : این برنامه هر هفته با توجه به اینکه به ایام عید نوروز نزدیک می شویم برگزار خواهد تا انشالله با فرا رسیدن عید نوروز همه بافتهای تاریخی در شهرستان صورتی پاکیزه به خود بگیرند.

محمود اسد زاده شهردار میبد نیز اظهار داشت : آنچه که میبد را در جهان معرفی کرده ، میراث فرهنگی این دیار است که قدمتی هفت هزار ساله با توجه به آثار به جامانده از جمله سفال و ضرب سکه دارد و قدمت آن حتی از مرکز استان و بعضی از نقاط کشور هم بیشتر است .

وی با اشاره به اینکه بهداشت محیط از جمله مواردی است که جهت رونق زندگی در بافت تاریخی اهمیت دارد ، افزود : این کاری که امروز صورت گرفت ، کاری است که از زمانهای قدیم با همت بانوان بعد از نماز صبح با جارو کردن کوچه ها و درب خانه ها صورت می گرفته است .

شهردار میبد اظهار امیدواری نمود که با صورت گرفتن این کار در تمام هفته ها ، ما شاهد انجام یک کار جهادی در تمام محلات بافت تاریخی که هفده محله است ، باشیم.