امام جمعه میبد ، خانواده را پایگاه سلامت و رشد و تعالی در جامعه عنوان نمود و هر گونه تلاشی را برای داشتن خانواده هایی سالم در جامعه را ستود.

بام میبد : آیت الله اعرافی امام جمعه میبد در مراسم اختتامیه نمایشگاه خانواده موفق در میبد بیان کرد : منطق اسلام ، منطقی است که در آن شاخص های یک شهر ، شهری با نشاط ، سالم ، به دور از آسیب های اجتماعی و دارای خانواده هایی به عنوان پایگاه سلامت و رشد و تعالی می باشد .

وی افزود : لازم است در متن ارزشهای اسلامی ، تلاش برای داشتن خانواده هایی سالم نیز گنجانده شود و شهر به دور از اعتیاد ، طلاق و اختلافات خانوادگی که به مراتب بدتر از طلاق است ، باشد.

خطیب نماز جمعه میبد در ادامه با اشاره به کم نبودن خانواده هایی که نشاط و صمیمیت در آنها وجود ندارد ، در جامعه ، عنوان نمود : خانواده باید آنگونه باشد که وقتی فرزند آن خانواده بعد از بازگشت از مدرسه پا در آن فضا می نهد ، حس ماهی را داشته باشد که به دریا باز می گردد.

وی خاطر نشان نمود : رشد ، سلامت ، تعالی و سعادت جامعه به خانه و خانواده برمی گردد و هر تلاشی برای داشتن خانواده سالم ارزشمند است.

آیت الله اعرافی از مهمترین کارهای حوزه ، آموزش و پرورش و دانشگاه را حل مشکلات جامعه ذکر نمود و افزود : اگر این سه ضلع در کنار هم قرار بگیرند در حل بسیاری از مسائل می توانند تاثیر گذار باشد.

وی بیان داشت : برنامه های مختلف چون طرح مهندسی مهاجرت ، جلوگیری از وجود آمدن طلاق در جامعه ، مهار اعتیاد ، ایجاد نشاط اجتماعی و… در سایه ایده های مختلف و تلاش مسئولین دستگاههای اداری شهرستان چون فرمانداری ، شهرداری ، شورای شهر ، نیروی انتظامی دادگستری و ارگانها و ادارات دیگر می تواند صورت پذیرد و شدنی است.