لزوم ساماندهی فعالیت موسسه های خیریه در شهرستان میبد

مسئول موسسه خیریه بانوی مهر حضرت زهرا (س) بر ساماندهی فعالیت موسسه های خیریه در شهرستان میبد ، جلوگیری از موازی بودن فعالیت آنها و لزوم فعالیت این موسسات در زمینه تامین کمک هزینه تحصیل دانش آموزان تاکید نمود.

بام میبد : موسسه خیریه بانوی مهر حضرت زهرا (س) که از هشت سال پیش در زمینه تهیه جهیزیه برای افراد نیازمند راه اندازی شده است ، به جمع آوری کمکهای مردمی در زمینه های دیگر نیز اقدام می نماید.

سمیه غفوری مسئول موسسه خیریه بانوی مهر حضرت زهرا (س) در خصوص فعالیتهای این موسسه بیان کرد: مردم گاهی فکر می کنند که موسسات خیریه کاری انجام نمی دهند که این امر به عدم اعتماد آنها برمی گردد، اما به واقع می توان گفت موسسات خیریه با همین کمکهایی که مردمی توانسته اند تا به حال در امر تامین جهیزیه و کمک به نیازمندان در سطح شهرستان فعالیت داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه ، امسال 86 جهیزیه از طرف این موسسه تامین شده است ، افزود : بعضی از مردم خودشان شخصا به افراد کمک می کنند و فکر می کنند این بهترین نوع کمک کردن است ، در حالی که در حال حاضر موسسات خیریه در محله های مهرجرد ، بیده ، فیروزآباد با هم ادغام و هماهنگ شده اند تا به این طریق از مراجعه افرادی برای کمک گرفتن از چند موسسه و چندین جا به طور موازی جلوگیری شود.

مسئول موسسه خیریه بانوی مهر حضرت زهرا (س) خاطر نشان کرد: موسسات با هماهنگی بیشتر با هم می توانند کمکهای مردمی در زمینه های مختلف را ساماندهی کنند، همانطور که در امر تامین جهیزیه این ساماندهی صورت گرفت و به طور یقین می توان گفت که دیگر هیچ خانواده ای وجود ندارد که ماهها و سالها در نوبت تامین جهیزیه باشد ، مگر اینکه به جایی مراجعه نکرده باشد ، زیرا افراد در زمینه تامین جهیزیه به هر جا مراجعه می کنند نظیر دفتر امام جمعه ، اداره بهزیستی و … به این موسسه ارجاع داده می شوند.

وی افزود : ما در این موسسه با تکیه به کمکهای مردمی و اعتمادی که مردم به ما دارند ، توانسته ایم ، امر تامین جهیزیه برای افراد نیازمند را به خوبی پیگیری کنیم و تا عید که 18 جهیزیه دیگر را جور کنیم ، کسی در نوبت جهیزیه نداریم تا اینکه دوباره افرادی جدید ثبت نام شوند.

غفوری در ادامه بیان کرد : تامین جهیزیه و سیسمونی با ساماندهی و هدایت این موسسه پیگیری می شود ، اگر موسسات خیریه دیگر در امر دارو، درمان و به خصوص آموزش و کمک هزینه درسی دانش آموزان که نیاز مبرم جامعه است ، به فعالیت بپردازند ، بهتر خواهد بود.

مسئول موسسه خیریه بانوی مهر حضرت زهرا (س ) با اشاره به فرموده آیت الله اعرافی در بازدیدی که از موسسه داشتند که ، اگر بچه ای به خاطر نداشتن هزینه تحصیل نتواند در شهری مانند میبد که شهر ثروتمندی هم هست درس بخواند ، همه در شهر مسئولیم ، تاکید بر فعالیت حتی یک موسسه در شهرستان برای پرداخت کمک هزینه درسی به دانش آموزان نمود .

وی همچنین از همشهریان خواست تا وسایل دست دوم خود نظیر یخچال ، مبل ، لباسشویی ، فالی و … را به دفتر موسسه واقع در فیروزآباد ، کوچه روبروی فاطمیه فیروز اباد ، (کوچه کنار مغازه لوازم خانگی شادی) ، موسسه خیریه بانوی مهر حضرت زهرا(س) تحویل دهند تا با ساماندهی این وسایل به افراد نیازمند ارائه شود.

گفتنی است آیت الله اعرافی در بازدیدی که از موسسه خیریه بانوی مهر حضرت زهرا (س) و اطلاع از عملکرد این موسسه خیریه داشتند ، نسبت به فعالیت افراد در این موسسه و حمایتهای خیرین در سطح شهرستان میبد قدردانی نمودند.