استاندار یزد در نشست شورای آموزش و پرورش در میبد از معلمان که با کمترین امکانات ، بزرگترین مسئولیت را در راستای  تربیت و رشد و اعتلای جامعه عهده دار هستند ، عذر خواهی نمود .

بام میبد : به نقل از روابط عمومی فرمانداری میبد، محمود زمانی قمی استاندار یزد  در این نشست از همه ادارات درخواست نمود ، حل مسائل و مشکلات آموزش‌وپرورش را اولویت نخست خود قرار دهند.

استاندار یزد ضمن قدردانی از همه مدیران، دبیران، شاغلین و بازنشستگان و همه‌ کسانی که اعتلای ایران را رقم می‌زنند گفت:  معلمان حق بزرگی بر گردن همه ما دارند و لازم است از آنها عذرخواهی کنم ، اگر با کمترین امکانات بزرگ‌ترین مسئولیت را در راستای  تربیت ، رشد و اعتلای استان را انجام می‌دهند.

وی با بیان اینکه از قبل گزارش‌هایی را داشتم که هماهنگی بیشتر دستگاه‌ها با آموزش‌ و پرورش را طلب می‌کرد اظهار داشت:  لازم است در بررسی مشکلات خیرینی که برای کمک به میدان می آیند ،  از دستگاه‌های خدمت رسان گرفته تا مسائل و مواردی از قبیل واگذاری زمین، مورد بررسی فرار بگیرد زیرا  واقعاً قرار نیست که خیرین امکانات خود را به میدان بیاورند و با آغوش باز کمک کنند ، اما برای واگذاری زمین دچار مشکل باشند.

وی تصریح کرد: ضمانت اجرای مصوبات شورای آموزش‌ و پرورش قانون شکل‌گیری همین شوراست و لازم است مدیران همه دستگاه‌ها برای پیشبرد مسائل آموزش‌وپرورش همراه باشند.

زمانی قمی بابیان اینکه مدیرکل، معاونین و رؤسای مناطق و شهرستان‌های آموزش‌وپرورش نباید دغدغه‌هایی از قبیل ناهماهنگی با بخش‌های دیگر دولت و ادارات را داشته باشند افزود: ما باید این فرصت را به آموزش‌وپرورش بدهیم که آن‌ها بیشتر به کیفیت آموزش و تربیت بپردازند.

وی در پایان هم به تجلیل از مقام معلم در هفته بزرگداشت معلم و بهره‌گیری از نظرات اصحاب علم و دانش و آموزش‌وپرورش پرداخت و گفت: حتی عزیزانی که امروز به‌افتخار بازنشستگی نائل آمدند صاحبان اندیشه هستند که مسئولان اجرایی می‌توانند از آن‌ها مدد بگیرند.

استاندار یزد افزود: قرار است ، برای کیفت بخشی به وضع آموزش‌وپرورش سامانه‌ای برای اخذ نظرات صاحبان فکر و اندیشه به خصوص اهالی فرهنگ و آموزش‌وپرورش در سراسر استان طراحی  شود ، همچنین  برای بزرگداشت هفته معلم هم در سال آینده برنامه‌های دقیق‌تری پیش‌بینی نمود.

وی تصریح کرد: ما باید به نقطه‌ای برسیم که همه دانش آموزان عزیز یاد بگیرند که معلم عنصری بسیار باارزش در اخلاق و دین ماست و شاگرد باید دست استاد و معلم را ببوسد و به این بوسه هم افتخار کند.

در پایان این جلسه از محسن موحدی فرد مدیر آموزش‌وپرورش و جعفر شفاهی معاون پرورش آموزش‌ و پرورش تجلیل شد.