رئیس شورای شهر میبد با اشاره به ارائه تسهیلات در زمینه اشتغال ، ازدواج و اخذ پروانه ساختمان  با  حمایت شورای شهر میبد ، از راه اندازی فرهنگسرای سیار نیز با همکاری دادگستری میبد که به صورت اتوبوسی است در روز میلاد حضرت فاطمه (س) خبر داد.

بام میبد : شیخ علیرضا آقایی رئیس شورای شهر میبد در نشست اعضای شورا با خبرنگاران و رسانه های شهرستان میبد افزود : این فرهنگسرای سیار که حدود 100 میلیون تومان برای آن هزینه شده است ، در حدود 12 میلیون تومان نیز به فضای تئاتر زنده ، پذیرایی ، کتابخانه ، تلویزیون برای نمایش و ایجاد بحثهایی جهت  کاهش آسیبهای اجتماعی و آمار طلاق در جامعه مجهز خواهد شد.

رئیس شورای شهر میبد همچنین در زمینه فعالیتهای فرهنگی شورای شهر ، به اقامت گروهی مستند ساز در میبد به مدت 12 روز برای شناساندن شهر میبد در کل ایران و شبکه جام جم که حدود 13 میلیون تومان هزینه شده است ، اشاره نمود .

وی افزود : به کسانی که فدرت پرداخت جریمه ها و هزینه اخد پروانه ساختمان سازی را نداشته باشند ، پرداخت وام 2 درصد از حدود 15 الی 20 میلیون تومان در 36 قسط صورت می گیرد ، همچنین در سال آینده اخذ پروانه ساختمان برای زوجینی که ازدواج می کنند و همچنین زوجینی که سال 96 ازدواج کرده اند ، رایگان است.

آقایی همچنین به حمایت ماهانه از نخبگان در حوزه های مختلف نیز اشاره نمود .

وی در ادامه بیان داشت : از 12 بهمن به هر خانمی که شغل خانگی ایجاد کند وام در حدود 3 میلیون تومان پرداخت می شود که باز پرداخت آن ماهی 200 هزار تومان است ، همچنین ماهانه به 30 زوج مبلغ 3 الی 4 میلیون تومان وام قرض الحسنه 18 ماهه با بازپرداخت ماهانه 165 هزار تومان به زوجینی که تازه زندگی خود را شروع می کنند ، برای کاهش آسیبهای اجتماعی و همچنین در راستای کم شدن آمار طلاق تعلق می گیرد.

رئیس شورای شهر میبد اظهار امیدواری نمود که سال آینده وام ازدواج و اشتغال به مبلغ دو میلیارد و ششصد میلیون تومان برسد.

علیرضا آزادمنش رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شورای اسلامی شهر میبد نیز در این نشست در حوزه فرهنگی نیاز به وجود گروهی متشکل از افراد در سطوح مختلف علمی و فرهنگی و آشنا به مسائل فرهنگی برای ارزیابی اجرای برنامه های فرهنگی که در شهرستان اجرا می شود ، را ضروری دانست .

این عضو شورای شهر تصریح نمود : بودجه فرهنگی شهرستان در دوره های مختلف صرف هزینه در حوزه های گوناگون و حمایت شهروندان در اجرای برنامه ها شده است و متاسفانه در حال حاضر به جایی رسیده ایم که شهر نه فرهنگسرای قابل و خوبی دارد و نه زمین های ورزشی مناسب و در خوری و نه هیچ زیر ساختی برای شهرداری و این رسانه ها هستند که می توانند وسیله ای برای تغییر نگرش مردم نسبت به شهرداری و شورا شهر باشند .

وی در ادامه افزود : با توجه به بودجه پیش بینی شده و مصوب برای سال 97 ، که 19 درصد نسبت به پارسال افزایش داشته ، سهم بودجه عمرانی 97 ، 51 درصد ، بودجه جاری 49 درصد ، و سهم بودجه  فرهنگی سال 97 ، حدود 350 میلیون تومان مصوب شده ، در صورتی که برای سال 96 ، 200 میلیون تومان بوده است .