امام‌جمعه موقت میبد گفت: استقرار حکومت اسلامی که در آن قوانین اسلامی مبنای فعالیت در همه حوزه‌ها باشد، آرزوی همه انبیاء الهی بوده است.

حجت‌الاسلام حبیب‌الله غفوری در خطبه های این هفته نماز جمعه میبد، ضمن تبریک روز ولادت حضرت علی (ع) و آغاز روزهای ایام البیض، اظهار داشت: در این روزها و ایام خطبا باید ادله و موضع امامت علی (ع) را بر منبرها بیان کنند چراکه دشمنان امروز برای وهابی کردن شیعه سرمایه گزاری می‌کنند.

وی افزود: دولت فاسد عربستان در مناطق مختلف کشور ایران در حال سرمایه‌گذاری بسیار کلان و راه‌اندازی متعدد شبکه‌های ماهواره‌ای برای وهابی کردن جوانان شیعه و حتی به بهانه کمک مالی در بین شیعیان پول توزیع می‌کند و روش شیعه لندنی را دنبال می‌کند.

غفوری بابیان اینکه که مع الاسف امروز دشمن با همین تبلیغات ضد دینی برخی جوانان را به وهابیت دعوت کرده است، گفت: در جامعه شیعی بااین‌همه ادله که در مورد حضرت علی (ع) وجود دارد ننگی بزرگی است که جوانان ما به اصلی‌ترین مسائل اعتقادی آشنا نباشند و با چند شبه تحت تأثیر قرار بگیرد.

وی تصریح کرد: جوانان بجای اینکه وقت خود را در فضای مجازی که هیچ فایده‌ای در امور زندگی ندارد را صرف کنند بهتر است در خواندن و تحقیق پیرامون مسائل اعتقادی و دینی صرف کنند.

امام‌جمعه موقت میبد در ادامه سخنان خود روز ۱۲ فروردین و روز جمهوری اسلامی ایران را روز مهم و مقدسی دانست و بیان کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران یعنی برپایی یک حکومت بارأی مردم و حضور همه‌جانبه مردم بر اساس اهل‌البیت و قران و مکتب اهل‌بیت پیغمبراست که این نظام آرزوی تمام اولیا خدا در طول تاریخ بوده است که معمولاً برخی حکومت‌ها حکومت طاغوتی بودند.

وی با اشاره به هجوم عظیم استکبار در برپایی نظام اسلامی ازجمله جنگ هشت‌ساله و محاصره اقتصادی و ترورها و همچنین توطئه‌های رسانه‌ای که علیه جمهوری اسلامی ایران انجام داده است، عنوان کرد: به لطف خدا از تمام این توطئه‌ها و دسیسه‌ها سربلند و پیروز بیرون آمدیم و این فرق بین یک حکومت اسلامی با دیگر حکومت‌هاست و نباید کسی حاکمیت نظام جمهوری اسلامی را با سایر حکومت‌ها تشبیه کند.

خطیب جمعه میبد خاطرنشان کرد: علی‌رغم تمام مشکلات که از داخل و خارج دشمن برای ما ایجاد کرده است، آن‌کسانی که از این راه خارج شوند قطعاً خودشان متضرر خواهند شد.

غفوری در پایان با اشاره به شروع ایام البیض و اعتکاف و توصیه اینکه جوانان و نوجوانان حتماً در این مراسم معنوی شرکت گسترده داشته باشند، اظهار داشت: کارهای دیگری را به اعتکاف اولویت ندهند چراکه اعتکاف ایستگاهی برای تفکر و توبه به درگاه خداوند است و این ساعات و لحظات را برای امور معنوی قرار دهید.

 

منبع :

میبد ما

فارس