امام جمعه شهرستان میبد ، با اشاره به اینکه نظام سلطه در مقابل قدرت منطقه ای ایران احساس ضعف و زبونی می نماید ، بر حضور داشتن در جبهه مقاومت اقتصادی که وظیفه سنگینی است ، تاکید نمود.

بام میبد : به نقل از میبد آدینه ، حضرت آیت الله اعرافی در خطبه های این هفته نماز جمعه میبد ضمن دعوت به پیشه نمودن تقوای الهی و تاسی نمودن به سیره و سنت پیامبر اسلام ، با توجه به تقارن این ایام با پایان ماه رجب و فرا رسیدن ماه شعبان ، مردم را به کار بردن فرامین خدا و رسولش در زندگی سفارش نمود.

وی در ادامه عنوان نمود : در جهان ، نظام سلطه چند مسیر را در کشور ما برای رسیدن به خواسته های خود دنبال می کند که باید با موقعیت شناسی هوشمندانه توسط قشر جوان و تحصیکرده ما ، حوزه ، دانشگاه و دیگر اقشار جامعه این توطئه ها خنثی شود.

آیت الله اعرافی خاطر نشان نمودند : آنها با سرمایه گذاری های عظیم سعی در فروپاشی پایه های اعتقادی ، فکری و اخلاقی جامعه و نسل جوان ما دارند و باید گفت که ما در برابر تهاجمی بسیار شدیدتر از هر زمان دیگر قرار داریم که پایه نظام فکری و اخلاقی جامعه و همچنین همبستگی و اتحاد ما را هدف قرار داده است.

وی افزود : فشارهای اقتصادی که دشمنان نظام بر ملت ایران وارد نموده اند ، روح و ظاهر آن با برجام در تناقص است ، همچنین تحریم های جدید که به بهانه های جدید نسبت به ما اعمال می نمایند.

خطیب نماز جمعه شهرستان میبد در ادامه تصریح نمود : آن ها برای مهار قدرتی که ایران در منطقه دارد ، احساس ضعف و زبونی می نمایند و جهت مهار این قدرت اسرائیل را به پای کار آوردند و یک جبهه ای جدید و با راهبردهایی جدید و با آرایشی نو و روشی تازه به وجود آوردند .

وی به انسجام جبهه مقاومت که چون زنجیری استوار و مقاوم در برابر این هجمه ها ایستادگی کرد و آنها را از پای درآورد و همچنین تلاشهای مراکز علمی که با ایستادگی در مقابلشان ، آنان را وادار به تغییر سیاستشان کرد و نیز به شهادت تعدادی از مستشاران اشاره نمود .

رئیس حوزه های علمیه کشور تقویت نماز و تحکیم پایه های اخلاقی اخلاق و آداب دینی را ، راهبردی در مواجهه با تهاجم نظام سلطه نسبت به قشر جوان جامعه دانست و بیان کرد : که وظیفه حوزه های علمیه ، دانشگاه ، آموزش و پرورش و دیگر اقشار جامعه است که پایه های اخلاق را برای نسل جوان تبیین نمایند .

وی با اشاره به وظیفه سنگین دیگری که ما داریم و آن جبهه مقاومت اقتصادی است ، بر تولید داخلی ، مبارزه با قاچاق و گسترش روابط منطقه ای با دولتهایی که می توانیم با آنها تعامل برقرار کنیم ، تاکید نمود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی به لزوم اولویت قرار دادن رسیدگی به مشکلات مردم و گره گشایی از کار آنها و خدمت به مردم در صدر کارهایی که در ادارات انجام می شود ، اشاره نمود تا با عزم جدی و اراده قاطعی که نسبت به انجام این کارها معطوف می دارند ، بتوان در آخر سال ارزیابی و کارنامه ای مثبت در اختیار مردم قرار داد .
وی با بیان اینکه حمایت از کالای ایرانی باید مبنای کار ما قرار گیرد ، خاطرنشان نمود : استان و شهرستان میبد می تواند در فرایند و چرخه تولید کالای ایرانی پیشقدم شود که در این زمینه می توان علاوه بر حمایت از تولید داخلی ، سرمایه ها و تسهیلات را نیز به سمت آن سوق داد.

آیت الله اعرافی در ادامه بیان کرد : همچنین لازم است تولیدکنندگان در تولید کالای ایرانی استاندارها را رعایت نمایند و نیز در هنگام توزیع و در فروشگاه ها کالای ایرانی در مقابل دید مردم قرار داشته باشد و ما نیز تلاش کنیم تا خود را ملزم به استفاده از کالای ایرانی نماییم که نتیجه آن رونق ، اشتغال و گشایش در کار مردم است.

خطیب نماز جمعه میبد در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه ، بعثت پیامبر و درخشش آن در تاریخ را تحولی بزرگ و پیچی عظیم در تاریخ عنوان نمود که با محوریت پیامبر اسلام در جامعه ای عقب مانده که فاقد نظام ، دولت و تمدن بود ، رقم خورد.

وی افزود : بعثت پیامبر زمانی صورت گرفت که دنیا در فترت و بیگانگی از دین ، همچنین بی دانشی به سر می برد و جنگ و کشتار ، کینه جویی ، فساد و فحشا ، فقر و بت پرستی رواج داشت و نظام خانوادگی نیز به هم ریخته بود .

رئیس حوزه های علمیه کشور محور طلوع خورشید بعثت را وجود انسانی کامل و متعالی عنوان نمود که در حوزه اخلاق ، دارای سلوک و سیره و نظمی آراسته بود و نیز سیره اجتماعی وی همراه با حسن خلق ، گشاده رویی ، توجه و احترام به دیگران ، مهمان نوازی ، تواضع و فروتنی ، کمک به دیگران و… همراه بود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه بر تاسی و الگو گرفتن از سیره و سلوک پیامبر در زمینه های اخلاق ، مسائل عبادی ، اجتماعی ، اقتصادی و مدیریتی تاکید نمود که می توان یک نظام مدیریتی منسجم در جامعه بر پایه مدیریتی که پیامبر در اداره امور جامعه خود داشت ، به وجود آورد.