هشدار نماینده تفت و میبد نسبت به مشکل آب استان : مردم یزد هنوز تابستان نشده، صدای العطششان بلند است.

بام میبد : به نقل از کانال رسمی دکتر کمال دهقانی فیروزآبادی نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی ،  دهقانی فیروزآبادی در جلسه شورای اداری استان یزد تاکید نمود :  آب از انفال است و مثل نفت که در خوزستان استخراج می شود و در همه کشور استفاده می شود یا آهن که از یزد استخراج می شود و در تمام کشور استفاده می شود، آب نیز همین گونه است.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس ، در این جلسه  با اشاره به اینکه مشکلات روستاهای استان یزد در حوزه آب در آغازین روزهای بهار آغاز شده است، اظهار داشت: در شهرستان تفت ۳۰۰ روستا وجود دارد که ۲۰۰ روستای آن از هم اکنون با تانکر آبرسانی می شود.

وی عنوان کرد: با پیگیری هایی که از وزارت نیرو داشتیم، خوشبختانه کار ما در حوزه وزارت نیرو به سرانجام رسیده و تامین اعتبار لازم نیز انجام شده که امیدواریم بتوانیم بخشی از مشکلات این روستاها را حل کنیم.

دهقانی فیروزآبادی بیان کرد : از این پس نیز امیدواریم فضایی ایجاد شود که بتوانیم مشکلات استان را در حوزه آب برطرف کنیم.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس ادامه داد: مشکلات یزد، اصفهان و چهارمحال و بختیاری در حوزه آب یکسان است که برخی از آن زیرساختی و برخی دیگر نیز مدیریتی است.

دهقانی فیروزآبادی خاطرنشان کرد: باید به صورت ملی این مسئله حل شود ، اما واقعیت این است که مردم یزد هنوز تابستان نشده، صدای العطششان بلند است.