یک طرف کوچه ای که مکتب خانه ملاسکینه (کانون پرورش فکری شماره 2) در آن واقع است. دیواری کاهگلی بود که دست اندرکاران  این مرکز ،  این دیوار را به مبدل به ایستگاه مطالعه با عنوان اندیشه برای اهالی محل و عموم مردم نمودند.

بام میبد : فرزانه قاسمی مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شماره دو میبد با اعلام این خبر  از همه مردم با فرهنگ شهرش میبد دعوت کرد تا از کتابهای ایستگاه اندیشه استفاده نمایند.

وی گفت :  ما همچنین  پذیرایی کتابهای اهدایی شهروندان در محل مکتب خانه قرآنی ملاسکینه ( کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شماره دو میبد) برای گذاشتن در  ایستگاه مطالعه اندیشه هستیم.

گفتنی است مکتب خانه ملا سکینه ( کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شماره دو میبد) واقع در میبد – خیابان معلم – کوچه رو به روی آموزش و پرورش – کوچه شهید محمد حسین وهابی – انتهایی کوچه می باشد.

قابل ذکر است ، به نقل از سایت یزد فردا «حاجیه ملا سکینه کریم‌زاده میبدی» مکتب‌داری بود که بیش از 60 سال پیش خانه‌ خود را در محله بشنیغان به مکتب‌ خانه‌ای   تبدیل کرده بود تا نسلی از کودکان میبدی با آموزه‌های قرآن کریم مانوس شوند و خواندن و نوشتن بیاموزند.

وراث این بانوی مهربان پس از سال‌ها، با نیتی پاک و خیرخواهانه تصمیم گرفتند راه این بانوی خیراندیش را ادامه دهند و چراغ این خانه را با اهدا به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همچنان روشن نگه دارند تا نوای دل‌انگیز قرآن در فضای این خانه سنتی باز هم طنین‌انداز شود و آموزه‌های برگرفته از مکتب پاک اسلام و کتاب الهی در جان و دل فرزندان این شهر بنشیند.

حال با برپایی این ایستگاه مطالعه ، امید آن می رود ، با تلاشی که دست اندرکاران این مرکز با ایده خود در راستای بالا بردن فرهنگ مطالعه آن را برپا نموده اند ، افراد به سمتی سوق داده شوند که با ارزش گذاشتن برای وقت و زمان خود ، با خواندن کتابهایی که در این ایستگاه گذاشته شده و گذاشته خواهد شد و همچنین مطالعه کتاب در ایستگاه های مطالعه دیگر و حفاظت از این کتابها رهروی افرادی چون دکتر محمدعلی کریم‌زاده میبدی برادرزاده بانوی میبدی (ملا سکینه) و از بانیان این مرکز باشند که حتی در کور سویی از روشنایی کتاب بدست می گرفت و شبانه مطالعه می کرد و روزها نیز در کنار پدر پنجه بر تار های دار بر پا شده زیلو می انداخت.

او اکنون از متخصصان صاحب نام مرکز ناباروری مادر یزد می باشد.