در نشست هماهنگی برگزاری جشن های نیمه شعبان در محل فرمانداری میبد بر لزوم برگزاری مراسم ها و جشن های نیمه شعبان با حفظ شئونات این ایام تاکید شد.

بام میبد : محمدجواد احمدی سرپرست معاونت فرمانداری میبد در نشست هماهنگی برگزاری جشن های نیمه شعبان در میبد که با حضور مسئولینی از سازمان تبلیغات اسلامی ، نیروی انتظامی ، سپاه پاسداران ، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، اداره اوقاف و امور خیریه و شهرداری این شهرستان در محل فرمانداری این شهر برگزار شد ، با گرامیداشت ولادت حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان بر برگزاری مراسم پر شور جشن های نیمه شعبان با مشارکت مردم ، نهاد ها و دستگاه های متولی و با اجرای وظایفی که به آنها محول شده است ، تاکید نمود.

وی متولی و هماهنگ کننده برگزاری مراسم این ایام را سازمان تبلیغات اسلامی عنوان نمود و افزود : این سازمان باید به عنوان دبیر شورای هماهنگی برگزاری جشن های نیمه شعبان و هماهنگ کننده این مراسم با برنامه ریزی و فعالیت بیشتری در کنار مساعدت نهاد های دیگر در اجرای مراسم ها حضور داشته باشد.

سرپرست معاونت فرمانداری میبد هماهنگی مراسم های مردمی که توسط هیئت ها و اصناف در مناطق مختلف شهر در این ایام برگزار می شود را مهم دانست و عنوان نمود : لازم است ، نیروی انتظامی ، سپاه ، اداره فرهنگ و ارشاد ، همچنین سازمان تبلیغات قبل از شروع مراسم ، اجرای مراسم ها را ساماندهی نمایند ، همچنین شهرداری در نصب بنرهای برگزاری مراسم از سوی هیئت ها و برگزار کنندگان رسمی و مجوز دار همراهی نماید.

احمدی در ادامه به تدارک برنامه هایی در پاسخ دادن به شبهات از طریق اطلاع رسانی ، در سایه هماهنگی که اداره ارشاد و نیز سازمان تبلیغات با مطبوعات و سایتها ، خواهند داشت ، اشاره نمود.

سرپرست معاونت فرمانداری میبد گفت: کلیه مسئولین گروه‌های نمایشی باید چند روز قبل از اجرای برنامه با ارائه لوح فشرده نمونه کار و درخواست برگزاری جشن جهت اخذ مجوز از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره نظارت بر اماکن عمومی اقدام نمایند.

این نشست با بیان نقطه نظرات اعضای شورای هماهنگی جشن های نیمه شعبان در میبد در خصوص برگزاری این جشنها ادامه یافت و به لزوم برگزاری مراسم ها با حفظ شئونات و عدم اجرای برنامه هایی مانند عروسک گردانی و پخش موسیقی های مبتذل که سنخیتی با مراسم نیمه شعبان ندارد ، اشاره شد.

همچنین مسئولین ادارات و اعضای این شورا به بیان حمایتها و مشارکتهایی که اداره ها و ارگانهای وابسته به آنها می توانند در برگزاری هرچه پرشورتر جشن ها در ایام نیمه شعبان داشته باشند و نیز بیان فعالیتهایشان در این زمینه پرداختند.