آیت الله اعرافی امام جمعه میبد : ورود در این میدان کار خطیر و نیازمند به یک هوشمندی ، قاطعیت و دقت بالا بود که متاسفانه در بعضی موارد آن نکات رعایت نشد و ما شاهد هستیم آن پیش بینی امروز در حال تحقق است.

بام میبد : به نقل از میبد آدینه ، آیت الله اعرافی امام جمعه میبد در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان میبد با گرامیداشت سوم خرداد روز مقاومت و پیروزی و روز فتح خرمشهر ، بیان داشت : نیروی های انتظامی ، سپاه ، بسیج و به ویژه جوانان غیور و بسیجی در یک مقطع تاریخی و در یک بحران اجتماعی با پیام و به فرمان امام وارد عمل شدند و یک معجزه در تاریخ دفاع مقدس آفریدند.

وی با اشاره به اینکه مقاومت آنها در فتح خرمشهر خود را نشان داد ، بیان کرد : امروز هم این مقاومت با حوادث امروز ما پیوند خورده و باید تجلی پیدا کند.

خطیب نماز جمعه میبد تصریح نمود : پیش بینی ها ، هشدارها و انذارهای بسیار مهم رهبر عظیم الشان انقلاب در قصه برجام خود را نشان داد.

وی با اشاره به اینکه ، رهبر معظم انقلاب بارها بر روی نکات متعدد تاکید نموده ، مذاکره کننده ها را به دقت در آنها و به اطمینان از رعایت این نکته ها از دشمن فرا خواندند ، افزود : ورود در این میدان کار خطیر و نیازمند به یک هوشمندی ، قاطعیت و دقت بالا بود که متاسفانه در بعضی موارد آن نکات رعایت نشد و ما شاهد هستیم آن پیش بینی امروز در حال تحقق است.

رییس حوزه های علمیه کشور خاطر نشان نمود : آمریکایی ها هیچ موقع به عهدهای خودشان پایبند نبودند و این تنها کار ترامپ نیست ، اوباما هم مقید به عهدها و پیمان هایش نبود ، اما ترامپ با گستاخی بیرون رفتن خودشان از برجام را اعلام نمود.

وی با تاکید بر این که باید مواظب بود ادامه مسیر ما را به یک تجربه و شکست دیگر نکشاند ، بیان کرد : امروز اروپاییان وسط میدان هستند و تیم مذاکره کننده باید توجه کند که آمریکا و اروپا پیمانهای راهبردی دارند و قرار نیست به این سادگی از راهبردهای مشترکشان دست بردارند.

خطیب نماز جمعه میبد خطاب به تیم مذاکره کننده گفت : شما باید با دقت بسیار در فرصت و زمان محدود در برابر آنها عهد قابل اعتماد و اتکا بگیرید.

وی خاطر نشان نمود : با جدی گرفتن توصیه های رهبری ، قاطعیت و پشتکار ، ذوق زدگی نشان ندادن ، عدم ضعف نشان دادن و نیز نترسیدن از چیزی ، به فضل خدا تمام نقشه ها ، شیطنت ها و یاوه گویی های بین المللی را نقش بر آب خواهد کرد.

آیت الله اعرافی در ادامه با اشاره به اینکه روح مقاومت فتح خرمشهر هم در مذاکره با دشمن و هم در امت اسلام در برابر اسرائیل غاصب باید تجلی پیدا کند ، منتقل نمودن سفارت آمریکا به مسجد الاقصی ، پایگاه امت اسلامی و قبله اول مسلمانان را حادثه ای تلخ و بسیار ناگوار ، تعرض به این مکان ، توهین آشکار ، لگد زدن مستکبران به جهان اسلام ، پنجه کشیدن به رخ امت اسلامی ، تضییع کرامت مسلمان و فلسطین و نیز تحقیر دولتهای مسلمان خواند .

وی تصریح نمود : دولتهای حقیر وابسته که با سکوت و همراهی خود با دشمنان خدا و رسول خدا ، خود را حقیرتر کردند ، همچنین دولتهای دیگر نیز که در میدان ضعیف وارد عمل شدند ، باید بدانند ، روزی امت اسلام و ملتهای مسلمان گریبان همه آنها ، مستکبران ، مزدوران و همچنین دولتهای حقیر وابسته را خواهند گرفت.

رئیس جامعه المصطفی افزود : نهاد های بین المللی رویشان از اینکه در برابر این همه ظلم و جنایت و کشتار فلسطینی ها سکوت کرده و آن را تماشا کرده اند ، سیاه است .

وی خاطر نشان نمود : امسال انشاالله امت اسلام به فضل الهی در ماه مبارک رمضان و در قالب انتفاضه چهارم و در روز قدس بزرگ ، سیلی محکمی به همه تبهکاران و یاوه گویان خواهد زد.

آیت الله اعرافی در فرازی دیگر از سخنان خود با دعوت به تقوا و پارسایی ، ماه رمضان را میدان مسابقه ای بزرگ و معنوی خواند که گروهی با عنایت درست وارد میدان شده و با پیش گامی به فوز و رستگاری رسیدند و گروهی هم عقب ماندند و با درجا زدن نتوانستند به هدف نهایی ماه مبارک رمضان دست یابند.

وی با اشاره به اینکه عید فطر برای آنهایی است که در این میدان پیش گام بودند ، بیان کرد : اول ماه رمضان باید احساس این مسابقه را در خود بیافرینیم و با دقت و عنایت حرکت کنیم .

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با گرامیداشت روز ملی جمعیت ، اظهار نمود : یکی از مشکلات امروز تعداد زیادی از کشورهای جهان کاهش جمعیت ، افزایش جمعیت پیر و کهنسال و در نتیجه پیدا شدن مشکلات اقتصادی و اجتماعی است.

وی با اشاره به اینکه ، متاسفانه کشور ما نیز در دهه اخیر به صورت بسیار ملموس و پر شتاب به سمت کاهش جمعیت رفته ، افزود : این امر برای کشور ما غیر از آسیبهایی که ذکر شد ، با توجه به اینکه یک الگو و محور در جهان و نماد انقلاب شکوهمند اسلامی و نماد یک کشور خاندان پیامبر است ، با کاهش جمعیت در آن به گفته تئوریسن های مستکبر عالم در مقاله های گوناگون ، دیگر نیاز به اعمال زور علیه آن ندارد.

امام جمعه میبد با تاکید بر این که کاهش جمعیت برای کشور ما یک خطر بزرگ برای اسلام و مکتب اهل بیت و انقلاب اسلامی است ، میانگین جمعیت را یک و چهار دهم ذکر کرد که معنای آن این است که جمعیت گذشته ، جایگزین نمی شود.

آیت الله اعرافی با گرامیداشت روز موزه و میراث فرهنگی و با اشاره به حفظ آثار و میراث فرهنگی و باستانی و نیز مناطق فرسوده شهر و مجموعه ای از موزه ها که طراحی شده و باید مورد توجه فرار گیرد ، روز بهره وری و بهینه سازی مصرف را نیز گرامیداشت و تاکید بر مصرف صحیح و بهینه آب نمود.

وی همچنین با یاد کردن از روز اهدای عضو ، به لزوم همکاری در موارد قانونی اهدای عضو و نیز تقویت فرهنگ اهدای عضو اشاره نمود.

خطیب نماز جمعه میبد همچنین بر تقویت مساجد ، نماز جمعه و جماعات ، رونق و شکوفایی آنها و به ویژه حضور جوانان و نوجوانان در مساجد و تلاش خانواده ها و مساجد برای شکوه نماز و تقویت حضور نسل جوان در مساجد ، جمعه و جماعت تاکید نمود.