مطالبات به حق بازاریان تهران فرصتی پیش آمده برای عناصر فرصت طلب / لزوم داشتن بصیرت و دشمن شناسی در برابر فرصت طلبان

امام جمعه موقت شهرستان میبد ، مطالبات به حق بازاریان در بازار تهران را فرصتی پیش آمده برای عناصر فرصت طلب عنوان نمود و بر لزوم داشتن بصیرت در برابر سوءاستفاده آنها تاکید کرد.

بام میبد : حجت الاسلام محمود کارگر امام جمعه موقت شهرستان میبد در خطبه های این هفته شهرستان میبد ؛ اظهار نمود : ما باید ، در برابر عناصر فرصت طلبی که به دنبال مطالبات به حق بازاریان تهران به خاطر نوسانات بازار ارز وارد جمعیت شدند و از آن موقعیت سوء استفاده نموده و صریجا مقامات آمریکایی ، اعلام جنگ اقتصادی نمودند ، بسیار مواظب باشیم .

وی خاطر نشان کرد : آنها آنقدر ضعیف هستند که در باره جمعیت کم چند صد نفره در رسانه ای خود تبلیغ می کنند ، اما جمعیت انبوه مردم در روز عید فطر ، قدس ، 22 بهمن و غیر آن را پوشش نمی دهند و یا هر جور خواستند پوشش می دهند.

امام جمعه موقت شهرستان میبد با تاکید بر لزوم داشتن بصیرت و دشمن شناسی در برابر حرفهای دشمن ، گفت : لازم است ، تلاش کنیم تا تبلیغات آنها بر ما اثر نگذارد.

وی در ادامه با تشکر از اقدام رئیس قوه قضائیه برای قرار دادن مجازات تا سر حد اعدام برای مفسدان اقتصادی ، اظهار امیدواری نمود ، این امر با پشتیبانی ملت و با جدیت و قاطعیت صورت پذیرد.

حجت الاسلام کارگر یکی از راه های مهار نوسانات بازار را ، اقدامات قاطع مسئولان هر سه قوه بیان کرد و افزود : لازم است که حرف زدن و شعار دادن جای خود را به عمل دهد ، مفسدان اقتصادی باید شناسایی و در دادگاه محاکمه و مجازات شوند.

وی با اشاره به اینکه دولت چین با قرار دادن مجازات اعدام برای مفسدان و اخلال گران اقتصادی و عدم مماشات در برابر آنها ، کشور خود را به جایگاه قدرتهای بزرگ اقتصادی رساند ، بیان کرد: الان دیگر زمان مماشات نیست ، زمان جنگ اقتصادی است و نباید در برابر اخلال گران اقتصادی کوتاه آمد.

خطیب موقت نماز جمعه میبد در فرازی دیگر از سخنان خود با گرامیداشت روز صنعت و معدن ، اشاره نمود : کشور جمهوری اسلامی ایران دارای منابع و معادن زیادی است ، ایران جزء 15 کشور اول معدنی جهان است ، اما متاسفانه به جای استفاده صحیح از منابع خود که کشور ثروتمندی هستیم و می توانیم با ارزش های افزوده از منابع خود استفاده کنیم و به کشورهای دیگر نیز صادر کنیم ، به خام فروشی در این زمینه می پردازیم و اجازه می دهیم دیگران سود آن را بخورند .

وی در ادامه اظهار امیدواری نمود که ما بتوانیم برای استفاده از منابع برای خود و برای نسلهای بعد از خود برنامه ریزی داشته باشیم.

حجت الاسلام کارگر همچنین با گرامیداشت سالروز شهادت آیت الله بهشتی و یارانش به ملاقات مسئولین قوه قضائیه با مقام معظم رهبری اشاره نمود که ایشان با رهنمودها و توصیه هایی ، قوه قضاییه در کشور را مظهر عدالت و پایگاه ملت و جایی برای احقاق حق مردم عنوان نمودند به طوری که مردم بتوانند با اطمینان ، در هنگام مواجهه با مظلمه ها ، آنجا را جایگاهی برای گرفتن حق خود با آسودگی خاطر بدانند.

وی در ادامه با توصیه ای دوستانه به بازگشت مردم به سنتها و حل مشکلات در میان خود با ریش سفیدی بدون مراجعه به مراجع قضایی اشاره کرد که می تواند از حجم پرونده ها در دادگاه ها بکاهد.

امام جمعه میبد یاد شهید صدوقی را نیز که در 11 تیر سال 61 بعد از نماز جمعه در مسجد ملا اسماعیل یزد در سن 75 سالگی به دست مزدوران به شهادت رسید را گرامی داشت.

خطیب موقت نماز جمعه میبد با گرامیداشت روز وفات عبدالعظیم حسنی و نیز سالروز رحلت علامه امینی مولف کتاب الغدیر که برای نوشتن این کتاب چهل سال تخقیق ، پژوهش و سفر نمود ، مردم و به خصوص جوانان را به خواندن کتبی که علما برای نوشتن آن ها سالها زحمت کشیده و پژوهش نموده اند ، توصیه نمود.