امام جمعه میبد در خطبه های نمازجمعه این هفته با اشاره به شرایط فعلی کشور گفتند : ما در شرایطی قرار داریم که نیاز به تقویت گفتمان و فرهنگ مقاومت وجود دارد.

بام میبد : به نقل از میبد آدینه ، حضرت آیت الله اعرافی ، حکمت و معرفت ، همگرایی و همراهی مردم با یکدیگر و امید به آینده را از شاخص های مهم گفتمان و فرهنگ مقاومت برشمرد و افزودند : باید همه همراه هم و با رهنمودهای رهبری از کوران حوادث عبور کنیم.

خطیب جمعه میبد اعتماد به نیروهای درونی و ملی و باور آن را یکی دیگر از شاخص های گفتمان مقامت خواندند و گفتند : مسئولین و مقامات باید باور کنند این ملت می تواند در برابر فشارها ایستادگی و با حکمت و شجاعت از آن عبور کند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی عدم انفعال و ترس را یکی دیگر از شاخص های فرهنگ مقامت بیان کردند و افزودند : نه مردم ما شایسته است که در برابر عربده کشی ها و یاوه گویی هایی که این خیانتکاران تاریخ انجام می دهند بترسند و نه مسئولین ما حق دارند ذره ای کوتاه بیایند و راه انفعال را در خود راه دهند.

مدیر حوزه های علمیه کشور با تحسین چند موضع گیری قاطع رئیس جمهور تصریح کردند : این عظمت و شکوه رهبری و اقتدار ملت باید در مسئولین ما هم تجلی پیدا کند.

ایشان با بیان اینکه جبهه مقاومت امروز در دنیا یک جبهه قوی است ؛ عربده کشی های را نشان ضعف قدرت های استکباری دانستند و گفتند : امریکایی ها امروز با ضعف های فراوانی مواجهه اند و باید با تدبیر و برنامه ریزی در مقابل آنها ایستاد و جهادی عمل کرد.

رئیس جامعه المصطفی العالمیه با تاکید بر صبر ، شجاعت ، اتخاذ مواضع قاطع و روشن ، مدیریت کارآمد و جهادی اظهار داشتند ؛ امروز همه ما باید جهادی وارد میدان شویم و کارخانه ها و صنایع و کارآفرینان ، مردم و جوانان ، مسئولان و دولت و مجلس و قوه قضائیه ما باید خود را بازسازی کنند تا بتوانیم در برابر هجوم ها مقاومت کنیم.

آیت الله اعرافی تصریح کردند : بدانیم در مقابل دشمنان اگر با اخلاص ، شجاعت ، با برنامه ریزی و کار جهادی به میدان بیایم حتما در برابر حجمه ها پیروز خواهیم شد.
امام جمعه میبد با بیان اینکه امریکایی ها امروز وامانده اند افزودند : امریکایی ها خودشان هزار جور مشکل دارند و در مقابل ، امت اسلام توان بالایی دارد و ما با تکیه بر این توان حتما می توانیم دشمن را به عقب برانیم.

خطیب جمعه میبد خاطرنشان کردند : دوره دفاع مقدس و تجربه های دیگر همه همراه ماست و امروز صف پولادین و اراده های قوی ، دلهای مطمئن و سرشار از ایمان و کار جهادی می تواند دشمن را به عقب براند و به فضل خدا شاهد شکست همه دشمنان در این معرکه جدید خواهیم بود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با گرامی داشت سالروز عملیات مرصاد ، این عملیات را از عملیات های پراثر و اخرین حلقه مکمل پیروزی ملت ایران در دفاع مقدس توصیف کردند.

ایشان گفتند : در 8 سال دفاع مقدس همه دنیا آمدند تا ملت ایران را از پا دربیاورند اما نتوانستند و امروز هم نترسید این یاوه گویی ها و فشارها نباید ما را ناامید کند.

امام جمعه میبد با بیان اینکه البته سختی و مشکلات برای ملت است افزودند : باید تلاش کنیم این مشکلات را حل کنیم اما شکوه انقلاب و عظمت ملت را نباید فراموش کنیم.

مدیر حوزه های علمیه خاطرنشان کردند : بعد از جنگ منافقین خائن در خدمت صدام و اسرائیلی ها با پیشرفته ترین تجهیزات باز به کشور حمله کردند تا آخرین حرکت دفاع مقدس را از پا دربیاوند اما جوانان ما آمدند و این دشمن مهاجم با تجهزات وسیع در برابر اراده جوانان ما نابود شد.

حضرت آیت الله اعرافی ، هفته مهارت و آموزش های فنی حرفه ای را گرامی داشتند و گفتند : برای اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال برای نشاط جامعه و فعالیت های اقتصادی غیر از دانش های رسمی که ما در قالب رشته های دانشگاهی ارائه می شود نیازمند به آموزشهای کاربردی مهارتی و فنی هستیم.

امام جمعه میبد با بیان اینکه دنیا هم روی آموزش های مهارتی و فنی خیلی تاکید دارد اظهار داشتند : اگر آموزش های مهارتی و فنی در متن آموزش و پرورش ما در کنار آن و برای همه جوانان اجرا شود عملا خودش تولیدزا و اشتغال آفرین است و کارها را متقن تر انجام می دهد.

خطیب جمعه میبد با اشاره به فعالیت خوب مراکز آموزش و فنی در کشور و قدردانی از مسئولین آنها تاکید کردند : آموزش های فنی و حرفه ای را باید برای نسل جوان مهم شمرد چرا که همه جوانان ما می توانند با آموزش های فنی در یک رشته و حرفه ای زمینه ای را فراهم کنند که کار کنند و اشتغال ایجاد کنند.

رئیس جامعه المصطفی العالمیه ، پنجم مرداد سالروز شروع نمازجمعه پس از انقلاب اسلامی به شکل گسترده و وسیع در تهران را هم گرامی داشتند .

آیت الله اعرافی گفتند : نمازجمعه یک جایگاه بزرگ ، عبادت عظیم ، مجمع بزرگ روحانی و اجتماعی و سیاسی است و برای کسانی که امکان حج ندارند بعنوان حج به شمار آمده است.

ایشان افزودند : نمازجمعه صف پولادین و اجتماع هم افزا امت اسلام در هر منطقه است که دارای برکات فراوان است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه یک سوره در قرآن بنام جمعه است گفتند : وقتی که آماده برگزاری صف های وحدت بخش نماز هستید باید داد و ستد بلکه همه زندگی را کنار گذاشته و مشتاقانه به سمت نماز جمعه بشتابید چرا که نمازجمعه فلسفه های مهم عبادی ، اخلاقی ، معنوی ، اجتماعی و سیاسی دارد.

ایشان با بیان اینکه در نماز جمعه فقیر و غنی کوچک و بزرگ و طبقات گوناگون در صفی واحد در پیشگاه خدا کرنش و تواضع می کنند اظهار داشت : نمازجمعه نشانی از همبستگی و وحدت ، هم گرایی و هم افزایی و دلسوزی برای مصالح اجتماعی تجلی می کند.

امام جمعه میبد خاطرنشان کردند : امروز به برکت انقلاب اسلامی نمازجمعه احیاء شده است و در قریب 900 شهر کشور نمازجمعه این عبادت بزرگ برگزار می شود.

آیت الله اعرافی گفتند : شما مردم میبد افتخار آن را دارید که پیش از رسمیت شکل نماز جمعه در شهرتان نماز بوده و در عصر انقلاب و قبل از شروع حرکت انقلاب ، مرحوم آیت الله اعرافی از پیشگامان احیاء نماز جمعه با حضور مردم بودند و نمازجمعه های ایشان و حرکت های انقلابی و مردمی ایشان از افتخارات شماست.

مدیر حوزه های علمیه کشور با تاکید بر اینکه ما برای شکوه نمازجمعه باید تلاش کنیم افزودند : برای حضور نسل جوان و انتقال پیام دین و اخلاق و انقلاب اسلامی به آنها در قالب نمازجمعه باید تلاش کنیم .

خطیب جمعه میبد تصریح کردند : نمازجمعه پایگاه عبادت خدا و جایگاه ملائکه الهی و موطن انسانی های دلباخته حق و اسلام و انقلاب اسلامی است.

امام جمعه میبد گفتند : کارخانه ها باید برای کارگرانشان تسهیلی قائل شوند که هر کس مشتاق است راحت بتواند در صف نمازجمعه شرکت کند .

ایشان افزودند : در حوزه و دانشگاه و آموزش و پرورش و کارخانه و در همه محیط های عمومی پیام نمازجمعه و تشویق به حضور در این صف عبادی و معنوی باید مد نظر قرار گیرد.