روابط عمومی انجمن معتادان گمنام با معاونت اجتماعی فرماندهی نیروی انتظامی استان یزد ، دیدار نمود و گزارشی از روند کار این انجمن در راستای کمک معتادان به معتادان دیگر جهت رهایی از اعتیاد به مواد مخدر نمود.

بام میبد : به نقل از روابط عمومی انجمن معتادان گمنام (NA)  استان یزد ، معتادان گمنام(NA) که انجمنی است غیرانتفاعی از زنان و مردانی که زمانی در چنگال بیماری اعتیاد بودند و امروزه به طور مرتب گرد هم می آیند تا به کمک هم پاکی خود را حفظ کنند، به دلیل تنها هدف خود، که همانا کمک به معتادان دیگر جهت رهایی از اعتیاد به مواد مخدر است با معاونت اجتماعی فرماندهی نیروی انتظامی استان با ملاقات کرد.

در این دیدار که مشاوران کلانتری ها نیز حضور داشتند توافق گردید ، انجمن معتادان گمنام را به عنوان یک راه حل به مردمی که با مشکل اعتیاد درگیر هستند و به کلانتری ها مراجعه می کنند معرفی کنند و شماره تماس روابط عمومی انجمن استان (۰۹۱۳۹۶۷۲۵۸۵) را جهت راهنمایی در اختیار آن ها قرار دهند.

در ضمن در این جلسه خدمتگزاران روابط عمومی NA به سوالات مشاوران نیروی انتظامی در مورد چگونگی کارکرد انجمن پاسخ دادند و تاکید نمودند هیچ شرطی برای عضویت معتادان در NA وجود ندارد و بصورت کاملا رایگان، هر معتاد با هر شرایطی(هر نوع ماده مخدر، میزان مصرف، سن و سال، نژاد، زبان، میزان تحصیلات و جایگاه اجتماعی و ‌. . .) میتواند بدون هیچ ثبت نام و ارائه مدارک شناسایی و با حفظ هویت خود عضو انجمن شود.

انجمن معتادان گمنام از لحاظ مالی کاملا به خود متکی است. هیچ دخالتی در ترک فیزیکی مواد مخدر معتادان ندارد و به هیچگونه مرکز درمانی و سم زدایی وابستگی ندارد. این انجمن بوسیله ی تبادل تجربه اعضای در حال بهبودی و تازه واردان موفق شده است به بیش از ۵۰۰ هزار معتاد در سراسر کشور و ۶۵۰۰ معتاد در استان یزد در مسیر تغییر و بهبودی کمک کند و درب آن همیشه به روی همه معتادان باز است.

روابط عمومی NA در پایان ضمن تشکر از معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان بخاطر همکاری با انجمن تصریح کرد :  آرزوی انجمن معتادان گمنام این است که هر معتادی در دنیا بتواند بهبودی از مواد مخدر را به فرهنگ و زبان خود تجربه کند و مجبور به مصرف مواد مخدر به دلیل نداشتن آگاهی از انجمن NA نباشد و این مهم با همکاری تمام مسئولین و رسانه ها امکان پذیر خواهد بود.