امام جمعه موقت میبد در خطبه های نمازجمعه این هفته به تحلیل شرایط ایجاد شده در کشور پرداخت و گفت : امروز ما درگیر یک جنگ تمام عیار اقتصادی بین امریکا و عوامل منطقه ای هستیم که هر ملتی جز ملت سربلند ایران بود تاکنون ساقط شده بود.

بام میبد : به نقل از میبد آدینه ، حجت الاسلام حبیب الله غفوری با بیان اینکه دشمن در مساله برجام دید همه امیدهایمان را به برجام بسته ایم افزود : دشمن تمام توانش را با استفاده از جنگ روانی در عرصه اقتصادی با کمک عوامل مزدورش چون سعودی ها و اماراتی ها و قارون های نفت منطقه بر علیه ما به کار گرفت تا اوضاع اقتصادی ما را دچار آسیب کند .

خطیب جمعه موقت میبد تصریح کرد : بدانید ملتی که با دست خالی در 8 سال دفاع مقدس که نه سپاه و بسیج شکل گرفته بود و نه ارتش مستقر بود و خائنی مثل بنی صدر هم در راس کار بود ؛ جنگ را یک تنه با همه دنیا مدیریت کرد.

وی گفت : امروز هم در جنگ اقتصادی شرایط دشمن به مراتب بدتر از آن روز و شرایط ما به مراتب بهتر از آن روز است.

امام جمعه موقت میبد با اشاره به نظر بسیاری از صاحب نظران اقتصادی اظهار داشت : کشور ما ظرفیت چهار فصلی دارد که اگر دور خود را دیوار هم بکشد بعنوان آباد ترین کشور می تواند خود را اداره کند.

حجت الاسلام غفوری تصریح کرد : به شرط اینکه مسئولین به نظرات مقام معظم رهبری توجه کنند و اقتصاد مقاومتی که چند سال پیش برای جنگ امروز پیشنهاد کرده بودند در دستور کار قرار دهند.

خطیب جمعه موقت میبد با تاکید بر اینکه مسئولین ما باید در مقابل دشمن ضعف نشان ندهند گفت : ما محورهای قدرت فراوانی در اقتصاد در اختیار داریم بنابراین مسئولین باید قدرتمندانه با قضیه برخورد کنند و دل از خارج ببرند و دل به مردم ببندند.

وی با تاکید بر مقابله با فساد در کشور و فساد ارز در دست دولت و شناسایی و مجازات مفسدین افزود : کسانی که در امور اقتصاد کشور اخلال می کنند قطعا مصداق مفسد فی الارض هستند و مجازاتشان یقینا اعدام است و قوه قضائیه باید این افراد را شناسایی و محاکمه و مجازات کند.

امام جمعه موقت میبد گفت : امیدواریم با اجرای اصول اقتصاد مقاومتی شاهد اصلاح امور و عبور از این گردنه دشواری که دشمن برای ما ایجاد کرده است باشیم و بتوانیم این شرایط را به شرایط متناسب که زندگی مردم با مشکل روبرو نباشد برگردانیم.

امام جمعه موقت میبد با تحلیل طرح ها و نقشه های دوره سه رئیس جمهور امریکا در جهان پرداخت و افزود : امریکایی ها از دوره بوش پسر ، اوباما و ترامپ ، به دنبال طرح بزرگ دهکده جهانی بودند که به یک کدخدا نیاز داشت .

حجت الاسلام غفوری با بیان اینکه آنها در این طرح در ابتدا به دنبال شناسایی و مهار رقبای اقتصادی خود در شرق آسیا یعنی روسیه و چین بودند افزود : آنها می خواستند با مهار این قدرت ها بر غرب آسیا یعنی منطقه ما هم تسلط پیدا کنند .

وی علت طرح امریکا بر نفوذ بر منطقه غرب آسیا را ، معادن انرژی مثل نفت و گاز عنوان کرد و افزود : چون این منطقه معدن انرژی نفت و گاز و نظایر آنهاست با نقشه از قبل طراحی شده برج های دوقلوی مرکز تجارت جهانی را با استفاده از هواپیماهای کشورهای تحت نفوذ خود و خلبانان سعودی در 11 سپتامبر مورد حمله و انفجار قرار دادند تا بهانه ای برای حمله به افغانستان و بعد هم اشغال عراق به دست بیاورند .

خطیب جمعه موقت میبد با بیان اینکه امروز اسناد این طرح های امریکایی ها منتشر شده است گفت : هدف همه این حرکت ها جمهوری اسلامی ایران بود چرا که حاکمان دیکتاتور که جایگاهی در بین ملت ها نداشتند به راحتی قابل سرنگونی بود اما انقلاب اسلامی که پشتوانه مردمی ، اسلامی ، اعتقادی و معنوی داشت و یک کشور مقتدر بود که از سال 58 تحریم اقتصادی را تحمل و در شرایط جنگ آبدیده و رشد کرده بود در منطقه در حال گسترش و نفوذ بود.

وی با اشاره به کسری 49 درصدی بودجه بعد از جنگ و خالی بودن خزانه و ویرانی صنعت گفت : امروز همان ملت که با دست خالی در برابر دنیا ایستاد به قدرت منطقه تبدیل شده است و در دنیا حرفی برای گفتند دارد و بدون اراده او امریکا کاری نمی تواند انجام دهد .

امام جمعه موقت میبد ، خلق داعش در منطقه را دومین سناریو دشمن در منطقه خواند و گفت : با پیشنهاد شاه اردن و پی گیری امریکایی ها و سعودی ها با میلیاردها دلار هزینه ، داعش خلق شد اما آن هم نتوانست در منطقه کاری به پیش ببرد .

حجت الاسلام غفوری ، برجام را یکی دیگر از نقشه های امریکایی ها برای مذاکره با ایران در مساله هسته ای عنوان کرد و گفت : این بحث در دولت احمدی نژاد مطرح و در دولت یازدهم و دوازدهم به طور جدی دنبال شد چرا که دیدگاه اینها این بود که به واسطه اروپایی ها می توان با امریکا معامله کرد تا اینکه برای اولین بار رئیس جمهور ما تلفنی با اوباما صحبت کرد و یا وزیرخارجه ما با رئیس جمهور و وزیر خارجه امریکا قدم زد و دست داد ؛ غافل از اینکه به هشدارهای پی درپی رهبر معظم انقلاب باید توجه می کردند.

وی اول ماه ذی الحجه سالروز ازدواج امیرالمومنین و فاطمه زهرا سلام الله علیها را تبریک گفت و افزود : این ازدواج مبارک الگویی برای ازدواج جوانان از نظر سادگی و صفا و اثربخشی است و نتیجه ای که این ازدواج برای عالم اسلام در دنیا و اخرت داشته است بسیار فراوان است.

امام جمعه موقت میبد گفت : حضرت علی و فاطمه زهرا از ما شیعیانشان توقع ندارند که ما در مسیر تجمل و تشریفات قرار گیریم و مهریه های سنگین قرار دهیم و در جهیزیه تجملات را مد نظر قرار دهیم .

خطیب جمعه موقت میبد با اشاره به آمار کسانی که برای مهریه در زندان هستند گفت : در روایت است که مهریه زیاد برای زندگی شوم است.

وی افزود : تا کی می خواهیم مسیر زندگی را بر خلاف سیره و سنت امیرالمومنین و فاطمه زهرا برویم و اسم خود را شیعه بگذاریم .