فرمانده ناحیه مقاومت بسیج میبد در نشست خبری با خبرنگاران گفت: اعتقاد داریم سپاه فراتر از گروه ها و جناح های سیاسی است و برای فقر زدایی و کمک به مردم باید جناح های سیاسی و گروه بندی را کنار بگذاریم و با اینکار می توانیم حرکتی بزرگ در شهرستان میبد انجام دهیم

بام میبد : به نقل از سنا میبد ، سرهنگ دوم پاسدار مصطفی بهشتی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج میبد دراین نشست ،  ضمن گرامیداشت روز خبرنگار و سالگرد شهید محسن حججی گفت: با توجه به رویکرد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سال ۹۷ سال تحول سپاه نامیده شده است که در موضوعات مختلف به ۸ طرح پرداخته می شود.

وی تاکید کرد: اعتقاد داریم سپاه فراتر از گروه ها و جناح های سیاسی است و برای فقر زدایی و کمک به مردم باید جناح های سیاسی و گروه بندی را کنار بگذاریم و با این کار می توانیم حرکتی بزرگ در شهرستان میبد انجام دهیم.

مصطفی بهشتی در خصوص گشت های محله محور در سطح شهرستان میبد بیان داشت: گشت های محله محور هر شب با ده پایگاه از ۳۳ پایگاه فعال شهرستان درحال فعالیت هستند و سپاه نیز در این موضوع از بسیجیان پشتیبانی و حمایت می کند.

وی افزود: بسیجیان با روحیه بسیجی درحال فعالیت هستند و اگر روحیه بسیجی نباشد ما هم نمی توانیم در وظیفه پاسداری خود موفق عمل کنیم.

مصطفی بهشتی‌ فیروزآبادی ادامه داد: پس از اقدامات خرابکارانه در آتش زدن مسجد و حوزه، ظرف ۱۰ روز با کمک گشت های اطلاعاتی توانستیم عوامل آن را دستگیر کنیم و تحویل نیروی انتظامی و مقامات قضایی دهیم.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج میبد اذعان داشت: به همت بسیجیان و پاسداران ناحیه مقاومت بسیج میبد کاملاً هدفمند شده در ۲۲ بهمن فعالیت کردیم و این افراد قصد داشتند در راهپیمایی ۲۲ بهمن، در شهر های یزد، اردکان و میبد اخلال ایجاد کنند که با تلاش شبانه روزی و هوشیاری نیروهای بسیجی موفق نشدند.

وی همچنین به مسائل پشتیبانی از نیروهای بسیجی در گشت های محله محور پاسخ داد و گفت: جلساتی با نیروی انتظامی و دادستان برگزار شده است و خوشبختانه همکاری خوبی در این زمینه وجود دارد ولی باید پشتیبانی های بهتر و بیشتری در این موضوع صورت گیرد.

مصطفی بهشتی‌ فیروزآبادی در خصوص اجرای طرح بسیج سازندگی در شهرستان میبد اظهار داشت: ۱۰۰ خانه محرومین با همکاری فرمانداری، کارخانجات، خیرین، بهزیستی و کمیته امداد برای اصلاح بنا و رفع مشکلات در اولویت مرمت قرار گرفت که تاکنون تعمیرات و مرمت ۲۰ باب منزل محرومین انجام شده است.

بهشتی افزود: ۱۵ گروه جهادی از سپاه و ۱۵ گروه جهادی از بسیج که خدا را شکر تعداد آنها رو به افزایش است در بحث محرومیت زدایی فعالیت داشته و در آینده نزدیک قرار است در هر محله و از طریق پایگاه های بسیج، گروه جهادی محله ای تشکیل دهیم تا مشکلات مردم محروم در محلات رسیدگی شود.

فرمانده سپاه میبد با اشاره به شناسایی ۵۰خانه در ندوشن جهت فعالیت جهادی، گفت: کمک های خیری در این محور بسیار موثر و گره‌گشا می باشد و حتی یکی از خیرین محترم در حدود ۶۰۰۰ متر مربع کاشی و ۶۰ تن سیمان به این فعالیت ها کمک کرده است.

فرمانده سپاه میبد در پایان در خصوص برنامه های فرهنگی این مجموعه اظهار داشت: برنامه ریزی و پیگیری شهید بهنام محمدی در مدارس و طرح شهید حججی برای پایگاه های بسیج، اجرای برنامه سه شنبه های مهدی در مصلی، برپایی نمایشگاه و غرفه های شهدا در اعتکاف مساجد، جشن علمداران حسینی با همکاری ادارات، جشن گل نرگس، جشن میلاد حضرت علی اکبر(ع) برای کارگران، برگزاری مراسم جزء خوانی هر روز رمضان و سخنرانی حجت الاسلام جعفرپور در کنار برگزاری نمایشگاه کتاب، برگزاری مراسم سوم خرداد که سه برنامه در طول روز انجام گرفت، برگزاری مراسم سردار فیض، برگزاری مسابقه کتابخوانی از کتاب «این نقشه جعلی است»، برگزاری برنامه های متنوع و گسترده در روز قدس، برگزاری بیست و نهمین سالگرد رحلت امام(ره)، برنامه ریزی و ساماندهی برنامه نماز عید سعید فطر، مراسم سالگرد شهدای ۷ تیر، برگزاری مراسم شهادت امام جعفر صادق(ع) با سخنرانی دکتر رفیعی، برگزاری مراسم هفته عفاف و حجاب، برگزاری نمایشگاه های نشاط اقتصادی، نمایشگاه حمایت از تولید داخلی، برگزاری مراسم جشن میلاد امام رضا(ع) و برگزاری اولین سالگرد شهادت محسن حججی از جمله برنامه های فرهنگی صورت گرفته توسط سپاه میبد با همکاری بسیجیان شهرستان است.